6 tipů na adventní kalendáře pro děti

Adventní kalendář s hračkami

Vánoce se kvapem blíží a děti se už nemohou dočkat, co jim letos Ježíšek nadělí pod stromeček. Abychom dětem to čekání trochu zkrátili a ukojili jejich netrpělivost, sháníme jim každý rok adventní kalendář, díky němuž znají přesný počet dní, které chybí do Štědrého dne (a díky tomu máme od dětí klid, protože se nás tak často nevyptávají: "Maminko, tatínku, kdy už přijde Ježíšek?").

Adventní kalendáře s hračkami

Adventních kalendářů je nepřeberné množství a jejich obsahy jsou různé – od čokoládových figurek a sladkých mlsek přes samolepky po hračky a příslušenství pro ně. Jedno však mají společné, všechny mají 24 okének, v nichž se schovává malé překvapení určené pro děti, a první okénko se otevírá 1. prosince.

Figurky

Adventní kalendář 2017 - africká zvířata 97433
Adventní kalendář 2017 - africká zvířata 97433

Kreativní hračky

Adventní kalendář briliantina
Adventní kalendář briliantina

Stavebnice

City 60201 adventní kalendář
City 60201 adventní kalendář

Ostatní

Filly butterfly adventní kalendář - filly butterfly adventní kalendář
Filly butterfly adventní kalendář - filly butterfly adventní kalendář

Každoročně své malé tříleté dcerce pořizujeme nějaký ten adventní kalendář a její radost z něho je k nezaplacení – každé prosincové ráno malá vstává s radostí a žene se s rozsvícenýma očima ke kalendáři a rychle otevírá jedno z 24 okének. A protože dáváme přednost spíše kalendářům s hračkami, samolepkami nebo příslušenstvím k panenkám před cukrovinkami, máme alespoň klidné svědomí, že malá si nekazí zuby a nepřecpe se sladkostmi.

Pojďme se již podívat na konkrétní tipy na adventní kalendáře, které Vaše děti zaujmou a potěší.

1. Adventní kalendář Barbie

Adventní kalendář Barbie (vybrat si je možné z edice 2012, nebo 2013) obsahuje 1 červené šatičky, 4 páry bot, 6 různých kabelek, doplňky do vlasů, náhrdelníky a náramky a jiné doplňky a příslušenství pro panenky Barbie. Tento adventní kalendář je určen malým i velkým obdivovatelkám panenek Barbie.

2. Stavebnice Lego Star Wars Adventní kalendář

Pro kluky a jejich táty je v Adventním kalendáři stavebnice Lego Star Wars připraveno 24 překvapení ve formě exkluzivních figurek, hvězdných lodí a doplňků týkajících se Hvězdných válek.

Adventní kalendář stavebnice Lego Star Wars
Adventní kalendář stavebnice Lego Star Wars

3. Stavebnice Lego Friends Adventní kalendář

Stavebnice Lego Friends Adventní kalendář je cílen na milovnice stavebnice Lego Friends. Adventní kalendář obsahuje dvě postavičky – Stephanie a Lily, sněžný skútr, vánoční stromeček a další součásti, díky nimž si malé architektky mohou postavit vánoční tržiště.

4. Stavebnice Lego City Adventní kalendář

V Adventním kalendáři stavebnice Lego City je přichystáno 24 dárečků jako například vánoční stromeček, gril, závodní auto, klouzačka, astronaut, policista, zloděj, řidič závodního auta a dalších 5 báječných minifigurek. Skvělý dárek pro malé i velké stavitele.

5. Adventní kalendář Briliantina

Adventní kalendář Briliantina je vyroben ve dvou sadách, buď se jedná o 24 prstýnků, nebo 24 párů náušnic. Kalendář ocení malé i velké slečny, které se rády parádí.

6. Samolepky FunToSee Adventní kalendář

Samolepky FunToSee Adventní kalendář ocení jak kluci, tak holky, které si rády lepí obrázky, samolepky, nálepky na zeď. Tato sada obsahuje 25 nálepek, které se po jedné (podle čísla) každý den nalepují na zeď. Na obrázku je ozdobený vánoční stromeček. Prvního prosince se nalepí květináč na stromeček, na Štědrý den se dolepí poslední nálepka, kterou je vánoční špička, která patří na vrchol stromku, a obrázek je kompletní.

Do Pohádky.cz | 14. 11. 2013, aktualizováno: 03. 05. 2020

Štítky: