Figurky Avengers

Ukázka figurek Avengers a dalších hraček s postavičkami a motivy z komiksu The Avengers.

Nezasvěcení to často neví a pletou to. Avengers není jedna postava. The Avengers je název celého týmu lidí nebo řekněme spíše bytostí: mocných tvorů s nadpřirozenými vlastnostmi, zkrátka superhrdinů. Proto je figurek Avengerů taková spousta.

V tomto článku si o Avengerech něco zajímavého povíme, ukážeme si figurky těch nejznámějších hrdinů i záporáků a pokud vám k hraní nebude stačit akční figurka Avengera nebo jiná hračka s motivem Avengers a chtěli byste se za některého z Avengerů rovnou přestrojit, můžete se podívat na několik avengerských kostýmů a masek.

AVENGERS

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Avengers Bend and Flex Thor vs Loki

za 749 Kč na Sparkys.cz
Sbírejte postavy inspirované Marvel filmy a komiksy. Zahrnuje figurky Thor a Loki. Figurky lze aranžovat do různých poloh díky řadě kloubů. Vyrobeno z kvalitního plastu. Výška figurky je cca 15cm. Vhodné pro děti od 4 let.
Výrobce (značka): Hasbro Avengers
Do obchodu

Avengers figurka Bend and Flex duopack

za 699 Kč na Sparkys.cz
- Sbírejte postavy inspirované marvelovskými filmy a komiksy. - Figurky lze aranžovat do různých poloh. - Vyrobeno z kvalitního plastu. - Výška figurky je cca 15cm. - Vhodné pro děti od 4 let.
Výrobce (značka): Hasbro Avengers
Do obchodu

- avengers capitan america

za 179 Kč na Sparkys.cz
Figurky od značky Comansi, které vás zaujmou svou věrohodností.
Výrobce (značka): Comansi
Do obchodu

- avengers thor

za 179 Kč na Sparkys.cz
Figurky od značky Comansi, které vás zaujmou svou věrohodností.
Výrobce (značka): Comansi
Do obchodu

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 179 do 749 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 440 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.

Nejlevnější hračka

- avengers thor

Obrázek hračky - avengers thor

Kdy a jak Avengers vznikli?

Superhdrinové z týmu The Avengers spatřili světlo světa coby komiksoví hrdinové. První příběh The Avengers #1 se na prodejních pultech objevil v Americe v roce 1963. Původními autory komiksu byli Stan Lee a Jack Kirby. Ti vytvořili koncept komiksu Avengers a sepsali celou první sérii, která čítala přes 400 sešitů a vycházela ve vydavatelství Marvel Comics mezi léty 1963 až 1996. Na práci těchto autorů později navázala celá řada dalších komiksových tvůrců, scénáristů a kreslířů. Do dnešních dnů vyšlo v Marvelu asi osm komiksových sérií, řada speciálních čísel a knížek. Vedle toho bylo natočeno několik filmů s postavičkami z Avegers, vznikly kreslené seriály pro děti, počítačové hry, hračky nebo i reklamní předměty. Při pohledu na Avengers nelze přehlédnout velkou inspiraci spolkem hrdinů s názvem Justice League, který vzešel z konkurenčního vydavatelství DC Comics. Sami tvůrci tuto inspiraci přiznávají, vlastně to byl tak trochu ukradený nápad. O těchto pozoruhodných okolnostech vzniku série Avengers se můžete podrobně dočíst v knížce Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku.

Kdo patří mezi Avengers?

Dokážete vyjmenovat všechny postavičky, které k Avengerům patří? Já rozhodně ne, protože se jich za ta léta, co komiks The Avengers vycházel, „urodilo“ strašlivě moc. Znáte tedy alespoň některé z nich? Určitě ano. Možná jen netušíte, že zrovna ta konkrétní postava také patří mezi Avengers.

Přiznám se, že já sám všechny ty hrdiny, kteří se mihli komiksem Avengers, vyjmenovat nedokážu. Z hlavy si vybavím jen některé. Snad si vzpomenu na ty původní, zakládající členy. Nejznámější hrdinové z Avengers jsou Iron man, Hulk, Kapitán Amerika, Wasp nebo Thor. Dále mi také naskočí třeba War Machine, Ant-Man čili Mravenčí muž, Sandman čili písečný muž nebo záporňák Venom. Ale těch postav existuje mnohem více. Proto jsem poprosil své děti, které v tom fantastickém světě superhrdinů doslova žijí, aby mi se sepsáním všech těch figur či charakterů z Avengers pomohli. Ať už půjde o zakládající nebo stále členy Avengers, ale také ty, kteří se ke skupině Avengers připojili třeba jen na chvíli, epizodně, nebo naopak představovali zlo, proti kterému Avegers bojovali. Vždyť Avengers jsou přeci všichni ti nejmocnější hrdinové a úžasné hrdinky, kteří se spojili proti společnému nepříteli. Osmiletá usedla ke klávesnici a čtyřletý odborník na superhrdiny a velký fanoušek Hulka se jal radit. A vznikl tento seznam. Pravděpodobně také není zdaleka kompletní, proto budu rád, když dopíšete do komentářů pod článek další jména hrdinů z Avengers, na které si vzpomenete, a postupně budu tento seznam aktualizovat.

Kladní hrdinové z Avengers

 • Iron man
 • Hulk
 • Capitan America
 • Black Widow (Černá vdova)
 • Hulk She (She-Hulk)
 • War Machine
 • Ant man (Ant-man)
 • Wasp
 • Thor
 • Justice
 • Firestar
 • Vision
 • Scarlet Witch
 • Wonder Man
 • Black panther
 • Groot a Mýval

Záporné postavy z Avengers

 • Dr. Octopus
 • Venom
 • Carnage
 • Electro
 • Sandman
 • Loki
 • Green gooblin
 • Hobgooblin
 • Lizard
 • Thanos

Kdo mezi Avengers nepatří?

Často se to plete, ale mezi Avengers někteří superhrdinové nepatří, i když se třeba po jejich boku někdy objevili. Jejich příběhy se mohly s Avengery protnout, ale nejsou opravdovými členy týmu Avengers. K častému omylu dochází hlavně v případě postav Spiderman, Batman a Superman.

Figurky Avengers

Komiksoví superhrdinové a postavičky z dětských filmů a seriálů dělají dětem radost nejen svými dobrodružnými příběhy, ale také coby hračky. V případě komiksové a filmové série The Avengers jsou nejoblíbenější akční figurky.

Různé postavičky Avengers slouží dětem v prvé řadě jako panáčci na hraní. Existují ale také filmové figurky ze sběratelské edice a různých limitovaných edic, které sběratelé zavírají do vitrínek – a nedovolí nikomu, natož dětem, na ně vůbec sahat. Při vší úctě ke sběratelům však musím upozornit, že hračky, se kterými si kluci a holky nehrají, v noci pláčou nebo tropí hlouposti. Takže pozor, aby Carnage, Venom nebo znuděný Kapitán Amerika či Hulk, který ze samého lelkování ve vitríně neví, do čeho píchnout, v noci nezpůsobili nějaký malér…

Podívejme se na nejoblíbenější figurky Avengers, po kterých děti nejčastěji touží, tj. ty, které se nejvíce prodávají. Nejde v pravém slova smyslu o recenze figurek Avengers, ale jen o krátké představení hlavních členů týmu Avengers s reálnými ukázkami figurek, které se dají koupit v různých eshopech na internetu nebo v kamenných hračkářstvích. Tento krátký přehled můžete brát i jako základní inspiraci a tipy na dárky pro děti, především pro kluky, ale i holky. Do výběru jsou zařazené klasické plastové nebo gumové figurky, které jsou určené na hraní. Nejefektněji vypadají velké figurky, cca 30centimetrové, ty děti vždycky zaručeně ohromí, poněvadž vyvolávají tzv. wow efekt. Ale prcci si stejně tak rádi hrají i s malými figurkami, pro něž se navíc snáze dá postavit například městečko z dřevěných kostiček apod., takže si s nimi dítě většinou vydrží hrát déle (a o to nám rodičům přeci jde, no ne?!).

Figurka Iron man

Úspěšný, inteligentní a krásný muž, který se jmenuje Tony Stark, plus technologicky vyspělý super oblek, to je ve zkratce Iron Man. Iron Man je tedy docela obyčejný člověk, který díky kovové masce či obleku, má nadlidské schopnosti. Např. umí létat, protože má na botách trysky, a z dlaní vystřeluje smrtonosné paprsky. Zajímavostí je, že Ironmanův oblek měl v prvních dílech komiksu jinou barvu, např. šedou nebo žlutou (zlatou) a až později se barva jeho obleku ustálila na tradiční červenožluté.

IRON MAN

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Avengers figurka Bend and Flex Rider Iron Man

za 699 Kč na Sparkys.cz
Sbírejte postavy inspirované Marvel filmy a komiksy. V balení vozidlo 2 v 1, které lze připevnit k figurce. Figurky lze aranžovat do různých poloh. Vyrobeno z kvalitního plastu. Výška figurky je cca 15cm. Vhodné pro děti od 4 let.
Výrobce (značka): Hasbro Avengers
Do obchodu

Postavička Hulk

Obrovská hrouda zelených svalů, to je Hulk. Dobrák s ukrutnou silou. Hulk své schopnosti nemá díky nějakému převleku, ale získal je genetickou mutací. Hulk byl takto stvořen, je to vlastně monstrum a s nadsázkou by se dalo říci, že Hulk je „blízký příbuzný našeho Golema“.

HULK

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

- wow! pods marvel - hulk

za 449 Kč na Sparkys.cz
Unikátní sběratelský koncept, kdy jednotlivé šestihranné WOW POD! jednoduše uchytíte k sobě. Vytvořte svojí jedinečnou kolekci hrdinů a hrdinek! Pohybem před PODem aktivujete osvětlení každého hrdiny a odhalí se další tajemství pomocí UV technologie. WOW POD! můžete
Výrobce (značka): Epee Merch
Do obchodu

- avengers hulk

za 179 Kč na Sparkys.cz
Figurky od značky Comansi, které vás zaujmou svou věrohodností.
Výrobce (značka): Comansi
Do obchodu

Figurka Kapitán Amerika

Kapitán Amerika se v anglickém originále jmenuje Captain America. A i když Kapitán Amerika nepatří mezi zakládající členy týmu Avengers, přidal se k němu velmi záhy, už ve čtvrtém pokračování. Typickým vybavením Kapitána Ameriky je ochranný štít v barvách vlajky USA.

CAPTAIN AMERICA

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

- wow! pods marvel - captain america

za 449 Kč na Sparkys.cz
Unikátní sběratelský koncept, kdy jednotlivé šestihranné WOW POD! jednoduše uchytíte k sobě. Vytvořte svojí jedinečnou kolekci hrdinů a hrdinek! Pohybem před PODem aktivujete osvětlení každého hrdiny a odhalí se další tajemství pomocí UV technologie. WOW POD! můžete
Výrobce (značka): Epee Merch
Do obchodu

Postavička Černá vdova

Black Widow čili Černá vdova, oblíbená postavička hlavně u dívek. Spolu s figurkou Wasp. Poznávacími znameními Černé vdovy jsou černý oblek a žluté pistolky na zápěstích.

BLACK WIDOW

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

- wow! pods marvel - black widow

za 499 Kč na Sparkys.cz
Unikátní sběratelský koncept, kdy jednotlivé šestihranné WOW POD! jednoduše uchytíte k sobě. Vytvořte svojí jedinečnou kolekci hrdinů a hrdinek! Pohybem před PODem aktivujete osvětlení každého hrdiny a odhalí se další tajemství pomocí UV technologie. WOW POD! můžete
Výrobce (značka): Epee Merch
Do obchodu

Thor je bájný hrdina, jehož předobraz pochází ze severské mytologie. Thor je bůh. Thorova síla spočívá hlavně v jeho kladivu. Thorovo kladivo uzvedne jedině Thor.

Figurka Thor

THOR

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Avengers Bend and Flex Thor vs Loki

za 749 Kč na Sparkys.cz
Sbírejte postavy inspirované Marvel filmy a komiksy. Zahrnuje figurky Thor a Loki. Figurky lze aranžovat do různých poloh díky řadě kloubů. Vyrobeno z kvalitního plastu. Výška figurky je cca 15cm. Vhodné pro děti od 4 let.
Výrobce (značka): Hasbro Avengers
Do obchodu

- wow! pods marvel - thor

za 449 Kč na Sparkys.cz
Unikátní sběratelský koncept, kdy jednotlivé šestihranné WOW POD! jednoduše uchytíte k sobě. Vytvořte svojí jedinečnou kolekci hrdinů a hrdinek! Pohybem před PODem aktivujete osvětlení každého hrdiny a odhalí se další tajemství pomocí UV technologie. WOW POD! můžete
Výrobce (značka): Epee Merch
Do obchodu

- avengers thor

za 179 Kč na Sparkys.cz
Figurky od značky Comansi, které vás zaujmou svou věrohodností.
Výrobce (značka): Comansi
Do obchodu

Kdo vyrábí figury Avengers?

Mezi výrobci figurek Avengers najdeme několik známých jmen z hračkářského průmyslu, např. značky jako Comansi, Hasbro Avengers nebo Ostatní.

Stavebnice a figurky Lego Avengers

Lego vydalo několik stavebnic s lego figurkami Avengers a dalšími superhrdiny. Vedle toho existují také stavebnice Lego ze sběratelské edice BRICKHEADZ!, kde si můžete postavit mimo jiné postavy z příběhů o Avengerech. Stavebnice s motivy Avengers se vyrábějí také ve verzi pro nejmenší děti, tedy jako Lego Duplo.

LEGO AVENGERS

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Marvel 76193 loď strážců

za 3999 Kč na Sparkys.cz
Ikonická vesmírná loď z filmů Marvel Avengers. Nechybí Star-Lord, Groot, Rocket, Mantis, Thor a válečník Chitauri. Otočný podstavec lodě zaručí spoustu možností vystavení a hraní. Skvělý dárek pro nadšence do stavění a fandy studia Marvel od 14 let. Měří přes 25cm na výšku,
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Marvel avengers 76192 avengers: endgame – poslední bitva

za 2399 Kč na Sparkys.cz
Základna Avengerů od LEGO Marvel plná ikonických postav a parádních doplňků. Thor, Captain America, Black Panther, Iron Man, Scarlet Witch, Thanos, Ant-Man. V modelu nechybí Iron Manova laboratoř, společenská místnost, vězení a vůz na cestování v čase. Úžasný dárek pro všechny
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Marvel avengers 76191 rukavice nekonečna

za 1799 Kč na Sparkys.cz
Výstavní model Rukavice nekonečna krásně zachycuje ikonický vizuální styl Marvelu. Rukavice je osazena Kameny nekonečna a stojí na robustním podstavci s popisným štítkem. Obohacující tvůrčí projekt s 590 dílky pro dospělé stavitele. Skvělý dárek k narozeninám či Vánocům,
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Marvel avengers 76190 iron man: běsnění iron mongera

za 1049 Kč na Sparkys.cz
Tento model Iron Mongera probudí superhrdinu v každém fandovi Iron Mana. Obsahuje minifigurky Iron Mana, Obadiaha Stanea a Pepper Potsové. Děti umístí minifigurku do robota Iron Monger a pak s ním vyrazí do bitvy. Skvělý dárek pro mladé superhrdiny ve věku od 9 let. Robot Iron Monger
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Marvel avengers 76194 sakaarianský iron man tonyho starka

za 899 Kč na Sparkys.cz
• Stavebnice LEGO Marvel Sakaarianský Iron Man Tonyho Starka (76194) přivádí k životu televizní seriál What If...? z dílny studia Marvel a přenese děti do nové dimenze plné stavění, hraní a nápaditých dobrodružství. • Obsahuje minifigurky Tonyho Starka, Valkýry a Watchera,
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Marvel avengers 76186 black panther a dračí letoun

za 499 Kč na Sparkys.cz
Dejte dětem do rukou jeden z nejikoničtějších letounů z marvelovských filmů. Obsahuje 3 minifigurky: Black Panthera, jeho sestru Shuri a válečníka Chitauri. 4 pohyblivá křídla letounu a jeho 2 vystřelovače slibují dlouhé hodiny akce. Ideální dárek k narozeninám, Vánocům nebo
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Marvel avengers 76189 captain america vs. hydra

za 279 Kč na Sparkys.cz
Stavebnice s Captainem Americou, s níž si děti od 4 let užijí dlouhé hodiny hraní. Obsahuje minifigurky Captaina Americy a agenta organizace Hydra. Děti budou s Captainem Americou na motorce uhánět z jednoho dobrodružství do druhého. Velká kostka pro začátečníky pomůže se stavěním. Ideální
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Kostýmy a masky Avengers

Snem každého kluka je být super hrdinou, třeba Avengerem. Každý by jim někdy chtěl být. A když už by to nešlo stát se jim napořád, což takhle se v něj proměnit alespoň na chvíli. Třeba na karnevalu ve školce nebo ve škole. Na dětské party. A nebo při každodenních hrách s kamarády. Obléknout kostým, nasadit masku, vzít do ruky štít nebo kladivo, a stát se jedním ze superhrdinů ze skupiny The Avengers.

Různě na internetu, v hračkářstvích a v obchodech se zábavnými předměty se dá pořídit řada kostýmů s motivy Avengers. Pokud chcete svým dětem dopřát ten nejlepší převlek, který se dá koupit, to znamená kvalitní, propracovaný, komplexní, ale také pohodlný kostým, co splňuje směrnice EU (mají na to razítko), aby jej děti mohly bez obav o zdraví (vyrážka atd.) nosit, pravděpodobně narazíte na kostýmy značky Rubie's. Tento světový výrobce z USA nabízí řadu licencovaných kostýmů různých hrdinů a protagonistů z mnoha oblíbených filmů, komiksů a seriálů pro děti. V jeho portfóliu nechybí ani licencované kostýmy postaviček Avengers. Na kostýmy Hulka, Ironmana, Kapitána Ameriky, Thora a dalších se podívejte do boxíku níže.

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější kostým avengers se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Kostýmy od Rubie's jsou krásné a propracované do posledního detailu. Pokud ale váháte a nejste si jistí, jestli kostým některého Avengera pro svého kluka (nebo holku) koupit, přeci jen to něco stojí, můžete se uvedenými obrázky dětských kostýmů přinejmenším inspirovat a nějaký vlastnoručně spolu s dítětem vyrobit. Možná váš rukodělný výrobek nebude vypadat úplně profesionálně a dokonale, ale o to větší radost budete mít z toho, že jste kostým Avengers zvládli ušít svépomocí. Navíc i při samotné výrobě masky můžete zažít spousty legrace, hlavně když do výrobního procesu zapojíte i svého prcka. Dítě v masce na karnevalu nakonec bude zářit stejně, ať už má na sobě kostým originální, nebo podomácku ušitý. A to mi věřte, mluvím z vlastní zkušenosti. Takže pokud máte čas a najdete v sobě trochu toho umu, směle do toho.

Ostatní hračky s motivy Avengers

Hraček a různých sběratelských předmětů s motivy hrdinů ze skupiny Avengers existují tisíce. Namátkou jsem vybral tyto oblíbené věci:

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

- puzzle 3d 104 avengers

za 399 Kč na Sparkys.cz
Puzzle jsou od značky CLEMENTONI - jeden z největších výrobců na světě, nabízí široký výběr kvalitních puzzle i v provedení 3D a originální kostky z Disney kolekce. Hlavními rysy puzzle Clementoni je vynikající ostrost, kvalita tisku, perfektně zapadající dílky a robustní elegantní
Výrobce (značka): Clementoni
Do obchodu

- puzzle 60 + rámeček avengers

za 399 Kč na Sparkys.cz
Puzzle jsou od značky CLEMENTONI - jeden z největších výrobců na světě, nabízí široký výběr kvalitních puzzle i v provedení 3D a originální kostky z Disney kolekce. Hlavními rysy puzzle Clementoni je vynikající ostrost, kvalita tisku, perfektně zapadající dílky a robustní elegantní
Výrobce (značka): Clementoni
Do obchodu

EPEE Czech - Avengers dárková sada EDT 90 ml + 2v1 PDK&šampon 350 ml +

za 399 Kč na Sparkys.cz
EPEE Czech - Avengers dárková sada EDT 90 ml + 2v1 PDK&šampon 350 ml + z kategorie Dárkové sady, od značky Sparkys, máme skladem. Do 3 dnů u Vás.
Výrobce (značka): Sparkys
Do obchodu

- puzzle maxi 24 avengers

za 349 Kč na Sparkys.cz
Puzzle jsou od značky CLEMENTONI - jeden z největších výrobců na světě, nabízí široký výběr kvalitních puzzle i v provedení 3D a originální kostky z Disney kolekce. Hlavními rysy puzzle Clementoni je vynikající ostrost, kvalita tisku, perfektně zapadající dílky a robustní elegantní
Výrobce (značka): Clementoni
Do obchodu

- puzzle maxi 104 avengers

za 349 Kč na Sparkys.cz
Puzzle jsou od značky CLEMENTONI - jeden z největších výrobců na světě, nabízí široký výběr kvalitních puzzle i v provedení 3D a originální kostky z Disney kolekce. Hlavními rysy puzzle Clementoni je vynikající ostrost, kvalita tisku, perfektně zapadající dílky a robustní elegantní
Výrobce (značka): Clementoni
Do obchodu

- puzzle progressive 4v1, avengers

za 299 Kč na Sparkys.cz
Puzzle jsou od značky CLEMENTONI - jeden z největších výrobců na světě, nabízí široký výběr kvalitních puzzle i v provedení 3D a originální kostky z Disney kolekce. Hlavními rysy puzzle Clementoni je vynikající ostrost, kvalita tisku, perfektně zapadající dílky a robustní elegantní
Výrobce (značka): Clementoni
Do obchodu

- puzzle superkit 4v1 avengers

za 299 Kč na Sparkys.cz
Puzzle jsou od značky CLEMENTONI - jeden z největších výrobců na světě, nabízí široký výběr kvalitních puzzle i v provedení 3D a originální kostky z Disney kolekce. Hlavními rysy puzzle Clementoni je vynikající ostrost, kvalita tisku, perfektně zapadající dílky a robustní elegantní
Výrobce (značka): Clementoni
Do obchodu
26. 02. 2019, aktualizovano 06. 06. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: