Fisher-Price: Mluvící pejsek

Interaktivní hračka pro nejmenší děti
Do Pohádky.cz | 26. 10. 2012, aktualizováno: 16. 09. 2019

Hračky, které neslouží dětem jen pro zábavu, ale které zároveň mají děti něco naučit, mají pro rodiče i děti vždy přidanou vyšší hodnotu. Mezi takovéto hračky patří i Mluvící pejsek ze známé kolekce mluvících a interaktivních hraček od výrobce Fisher-Price. Tato mini recenze se pokusí tuto zajímavou hračku blíže představit.

Leapfrog Mluvící Pejsek Violeta
Leapfrog Mluvící Pejsek Violeta…
za 699 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Fisher Price Mluvící pejskova sestřička SLOVENSKÁ VERZE
Fisher Price Mluvící pejskova sestřička…
za 752 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
PEJSKŮV STOLEČEK SMART STAGES CZ/EN Fisher Price
PEJSKŮV STOLEČEK SMART STAGES CZ/EN Fish…
za 1594 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Fisher Price Mluvící pejsek CZ
Fisher Price Mluvící pejsek CZ…
za 719 Kč na Hračky 4kids.cz
Ukázat na webu
Fisher Price Mluvící pejsek SK
Fisher Price Mluvící pejsek SK…
za 799 Kč na Hračky 4kids.cz
Ukázat na webu
Fisher Price Mluvící pejsek SLOVENSKÁ VERZE
Fisher Price Mluvící pejsek SLOVENSKÁ VE…
za 829 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Fisher-Price Mluvící Pejsek Cz
Fisher-Price Mluvící Pejsek Cz…
za 789 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu

Mluvící pejsek Fisher price je plyšové zvířátko s milým obličejem a o velikosti, která dítě vybízí k přitulení (cca 25 cm). Navíc je pejsek hezky barevný a dobře zpracovaný. Nejhůře na tom není ani s odolností, nejspíše proto, že není vyroben z umělé hmoty, která by se snáz při pádu ulomila. Plyš mluvícího pejska chrání doslova jako opravdový kožíšek.

Interaktivní hračka Mluvící pejsek Fisher Price

S mluvícím pejskem Fisher-Price se dítě sice může pomazlit, ale hlavní devízou této hračky je to, že se jedná o hračku interaktivní. Jednotlivé části pejskova těla reagují na dotyk. Po stisknutí konkrétní části těla tak pejsek třeba zahraje melodii nebo vysloví, o jakou část těla se jedná. Tím dítě pomáhá učit.

Hračka obsahuje celkem deset nazpívaných písniček. Namluveny jsou části těla a nechybí ani spousty legračních průpovídek.

Česky, anglicky i slovensky

Mluvící pejsek Fisher Price pomůže dítěti zejména s rozvojem řeči. A to nejen v češtině, ale také v angličtině.

Pro některé rodiče může být možná nepříjemné, že angličtinu nejde vypnout (u dřívějších modelů to možné bylo). Na druhé straně je ale potřeba si uvědomit, že nemá smysl otálet se začátkem učení se cizímu jazyku. A co je vlastně takové "poslouchání hračky", když na dítě hovoří cizí řečí? Je to přeci první kontakt s jazykem, bez kterého se v budoucnu neobejde stejně tak jako bez řeči mateřské. První náslech anglických slovíček při hře je vlastně i prvním učením se této cizí řeči, její melodii apod.

Jiná otázka ovšem je, že tato implementace angličtiny a češtiny zároveň se v tomto případě příliš nepovedla. Angličtina není nahrána dostatečně srozumitelně a hlavně nejsou oba jazyky v mluvě dostatečně zřetelně odděleny, takže výsledkem může být pěkný zmatek jako v pověstném Babylonu, kde došlo k pomíchání jazyků. Přesto bych tuto vlastnost, ač není technicky dotažená do konce, spíše ocenil, než kritizoval.

Mluvící pejsek Fisher price je určen dětem od 6 do 36 měsíců. Těm nejmenším pomůže s rozvojem řeči a s uvědoměním si interakce, ty trochu starší děti naučí složitější věci, jako jsou například pojmenování části těla - a to česky i anglicky.

O autorovi

Na přípravě tohoto článků se podílelo vícero autorů. Do konečné podoby převedl Lukáš Přeček.
Fisher-Price: Mluvící pejsek
Fisher-Price: Mluvící pejsek