Hra Tučňáci na ledu

Společenská hra pro přemýšlivé a zručné děti
Do Pohádky.cz | 23. 11. 2012, aktualizováno: 16. 09. 2019

Hra Tučňáci na ledu stojí na pomezí mezi deskovou hrou a hlavolamem. Patří do kolekce her SMART Games, kterou vydává herní vydavatelství Mindok.

Momentálně tato hra patří k vůbec nejžádanějším hračkám, proto bohužel v mnoha e-shopech není tato hra skladem. Příčinou je samozřejmě období Vánoc se svou nákupní horečkou. Nicméně distributor přislíbil obnovu dodávky zboží ještě tento měsíc, a to je důvod, proč se na hru Tučňáci na ledě podíváme v této malé recenzi. Tato recenze by měla recenzovanou hračku v krátkosti představit a především odpovědět na otázku, proč jsou Tučňáci na ledu už druhým rokem od svého vydání stále tak úspěšní.

Mindok 300600 - SMART - Na ledové kře rozšíření
Mindok 300600 - SMART - Na ledové kře ro…
za 289 Kč na Hračky 4kids.cz
Ukázat na webu
Mindok SMART - Na ledové kře rozšíření
Mindok SMART - Na ledové kře rozšíření…
za 232 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Mindok SMART - Tučňáci na ledu
Mindok SMART - Tučňáci na ledu…
za 411 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Mindok Smart Tučňáci Na Ledu Hra
Mindok Smart Tučňáci Na Ledu Hra…
za 479 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Mindok 300914 - Tučňáci na ledu
Mindok 300914 - Tučňáci na ledu…
za 399 Kč na Hračky 4kids.cz
Ukázat na webu
Mindok Smart - Tučňáci Na Pochodu
Mindok Smart - Tučňáci Na Pochodu…
za 272 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu

Tučňáci na ledě je hlavolamová hra pro 1 hráče. Pět tučňáků se pohybuje po ledové ploše. Ledové kry se posouvají a srážejí a tučňáci na nich tancují a kloužou všemi směry. Úkolem je poskládat všechny kry na herní desku a zároveň umístit všechny tučňáky na předem určená místa. Svým způsobem jde o druh puzzle, které je potřeba poskládat podle specifických, docela obtížných pravidel.

Obsah balení hry Tučňáci na ledě se skládá z herní desky a 5 herních dílků s tučňáky. Nechybí ani knížečka, ve které jsou zadání a řešení jednotlivých herních situací. Vše je samozřejmě v češtině (a také ve slovenštině).

Předchůdcem hry Tučňáci na ledu je hra Na ledové kře, ve které se nemění tvar dílů - a je tedy lehčí.

Hra Tučňáci na ledě je určena pro hráče od šesti let. Zahrát si tuto hru mohou ale stejně dobře děti jako jejich rodiče, neboť jde o logickou hru, která rozvíjí myšlení a IQ - a to jsou atributy, o které je potřeba pečovat v každém věku. Navíc jednotlivé herní situace jsou seřazeny od těch nejjednodušších po ty nejnáročnější na přemýšlení, takže hra rozhodně není určena pouze pro děti.

O autorovi

Na přípravě tohoto článků se podílelo vícero autorů. Do konečné podoby převedl Lukáš Přeček.
Hra Tučňáci na ledu
Hra Tučňáci na ledu