Hračky Bob a Bobek

Hračky s motivy večerníčkových králíků z kloubokou

O pohádce Bob a Bobek

Kreslený seriál Bob a Bobek patří mezi nejoblíbenější české animované večerníčky. Bob s Bobkem jsou dva králíci, kteří žijí v klobouku kouzelníka, který se jmenuje Pokustón. Oba králíci mají originální nápady, které je ovšem často dostanou do potíží, jež jsou základem komické zápletky. Ačkoli většinou postavy ctí dobré mravy, není seriál v žádném případě moralizující, králíci dělají i neplechu a mají záporné vlastnosti. Pohádky s animovanými postavičkami Bobem a Bobkem mají podtitul Králíci z klobouku.

Tvůrci seriálu Bob a Bobek

Postavičky Boba a Bobka namaloval výtvarník Vladimír Jiránek. Hudbu k pohádce složil Petr Skoumal. Králíky Boba a Bobka skvěle namluvil a hlas postavičkám propůjčil herec Josef Dvořák. Režii měl nejčastěji na starosti Václav Bedřich.

Kreslený večerníček Bob a Bobek se začal natáčet v roce 1978. Tento pohádkový seriál má celkem osm sérií. První čtyři natočila Československá televize (respektive Krátký film Praha Studio bratři v triku). Zbývající čtyři cykly produkovaly Ateliéry Bonton ve Zlíně.

První epizoda z první série seriálu Bob a Bobek se jmenuje Na ulici. Jedná se tedy o úplně první díl, který byl kdy natočen. Málokdo asi tenkrát tušil, že se z této kreslené pohádky, která se vysílá už mnoho let jako večerníček, stane takový kult.

Bratři v triku

Studio Bratři v triku je filmové studio vyrábějící animované filmy, které spadá pod Krátký film Praha. Krátký film Praha je česká filmová produkční společnost, která se zaměřuje na naučné, dokumentární a animované filmy. Sídlí v Olomouci. Krátký film Praha vznikl v roce 1946.

Studio Bratři v triku se nesmazatelně zapsalo do dějin české animované pohádky tím, že vyrobilo nepřeberné množství pohádek a večerníčků.

Bob a Bobek - hlášky ze seriálu

Kdo by neznal úvodní formuli vypravěče Josefa Dvořáka: „To je prosím klobouk kouzelníka Pokustóna, a v něm bydlí dva králíci. Crrrr. Bob a Bobek. Jenže tomu se nikdy z vyhřátého klobouku nechce.“

Hláška, kterou občas používáme snad všichni a která naprosto zlidověla, zní:

„Vstávat a cvičit!"

Proslulá je ale celá úvodní scéna každého dílu, ve které tato hláška zazní. Scéna, když králíci ráno vstávají a vylézají, resp. nevylézají z klobouku:

„Vstávat a cvičit!“

„Ale proč?“ ptá se rozespalý Bobek.

„Protože je ráno!“

„Jenže já mám ještě noc,“ dupne si packou Bobek. Jenže Bob ho už tahá za uši z klobouku ven.

Kdo je Bob a který je Bobek?

Bob je ten větší králík. Je chytřejší a zaujímá často pozici rodiče. Bob je sice velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápaditý jako menší Bobek.

Bobek je ten menší, bázlivější, ale zato je šikovný a nemá nouzi o nápady. Často vystupuje jakoby v roli dítěte.

Hračky Bob a Bobek

Každá úspěšná pohádka a každá oblíbená postavička, kterou děti znají z filmového plátna nebo televize, se často objeví v obchodech jako hračka pro děti. Jde o tzv. licenční hračky. Slavní králíci Bob a Bobek nemohou být výjimkou, vždyť kreslený seriál pro děti Bob a Bobek Králíci z klobouku zná každý z televize z pořadu Večerníček.

Hračky pro nejmenší

1/1Kostky Kubus Pohádky 6ks

Kostky Kubus Pohádky 6ks

za 128 Kč na Mraky hraček.cz
Dětské dřevěné kostky s obrázky pohádek - Maxipes Fík, Bob a Bobek, Říkání o víle Amálce, Káťa a Škubánek, Kosí bratři a O Sazinkovi. Obrázkové kostky podporují u malých dětí koordinaci a motoriku při bourání a stavění různých komínů. U starších dětí při skládání obrázků rozvíjí fantazii a logické myšlení. 6 obrázků - 6 kostek balených v kartónové krabičce. Dřevěné obrázkové kostky DINO jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů a splňují požadavky dané evropskou normou na bezpečnost hraček. Vhodné pro děti od 3 let. Velikost hračky je 18,5 x 13 x 4 cm.
Výrobce (značka): Dino

Plyšové hračky

1/5Bob 25cm a bobek 20cm plyšoví s kloboukem

Bob 25cm a bobek 20cm plyšoví s kloboukem

za 499 Kč na Mall.cz
Oblíbené české postavičky Bob a Bobek, které jsou vyrobené z příjemného plyše budou Vaše děti milovat. Kromě králíků najdete v balení i klobouk kouzelníka Pokustóna. Vhodné již od narození.
Výrobce (značka): Mikro Hračky
2/5Plyšový králík bob

Plyšový králík bob

za 679 Kč na Mall.cz
Plyšový králík Bob je z králičích parťáků ten vyšší a rozumnější. Po stisknutí tlačítka na ruce začne nezaměnitelným hlasem Josefa Dvořáka chrlit nezapomenutelné hlášky jako „Vstávat a cvičit!“ z Večerníčku Bob a Bobek – králíci z klobouku.
Výrobce (značka): Mikro Hračky
3/5Bobek plyšový 40cm stojící

Bobek plyšový 40cm stojící

za 479 Kč na Mall.cz
Věrné plyšové zpracování králíka Bobka z oblíbeného večerníčku Bob a Bobek – Králíci z klobouku. Bob je vyroben z velmi kvalitního materiálu a je vysoký 40 cm. Tento plyšák je vhodný již pro ty nejmenší děti.
Výrobce (značka): Mikro Hračky
4/5Plyšový králík bobek

Plyšový králík bobek

za 499 Kč na Mall.cz
Plyšový králík Bobek je z králičích parťáků ten nižší a nápaditější. Po stisknutí tlačítka na ruce začne nezaměnitelným hlasem Josefa Dvořáka chrlit nezapomenutelné hlášky jako „Já mám ještě noc“ z Večerníčku Bob a Bobek – králíci z klobouku.
Výrobce (značka): Mikro Hračky
5/5Plyšový bob, 50cm stojící

Plyšový bob, 50cm stojící

za 553 Kč na Mall.cz
Věrné plyšové zpracování králíka Boba z oblíbeného večerníčku Bob a Bobek – Králíci z klobouku. Bob je vyroben z velmi kvalitního materiálu a je vysoký 50 cm. Tento plyšák je vhodný již pro ty nejmenší děti.
Výrobce (značka): Mikro Hračky

Společenské hry

1/4Bob a bobek domino

Bob a bobek domino

za 99 Kč na Hračky 4kids.cz
Bob a Bobek Domino S Bobem a Bobkem na cestách po celém světě, na Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 a i po něm, zase zpátky doma v České republice . Tentokrát Vám klobouk kouzelníka Pokustóna vykouzlil Boba a Bobka na Dominu . V dětské verzi mohou děti od čtyř let párovat tyto dva nerozlučné kamarády v logické hře a procvičovat si tak svoji pozornost a soustředění. Výhody: odlehčená verze místo dřeva karton kvalitní, zdravotně nezávadné Balení obsahuje: 28 kartonových kartiček 1 brožurka s pravidly Věk: 4+ Materiál: karton Počet hráčů: 2 Délka hry: 15 min Země původu: ČR  
Výrobce (značka): Dino
2/4Černý Petr Pohádky

Černý Petr Pohádky

za 55 Kč na Knihy Dobrovsky.cz
Černý Petr je určen pro 3 až 6 dětí, zahrají si s nimi však ještě desítky pohádkových postav. Své karbanické umění už trénují Bob a Bobek, Káťa a Škubánek či například hajný Robátko. Z vítězství se bude radovat ten, kdo z ruky vyloží všechny nasbírané dvojice a přitom na něj nezůstane nepopulární kartička Černého Petra. Večerníčková verze oblíbené hry pomáhá dětem zlepšovat paměť a také komunikační schopnosti. Karty byly vyrobeny v ČR. Balení obsahuje: 25 karet v papírové krabičce, 1 návod
Výrobce (značka): Dino Toys
3/4Pohádky - Kvarteto

Pohádky - Kvarteto

za 59 Kč na Knihy Dobrovsky.cz
Pohádkovou zábavu si děti mohou užít nejen u televizního večerníčku. Hajný Robátko, Bob a Bobek nebo třeba víla Amálka si s nimi rádi zahrají obrázkové kvarteto. Oblíbená karetní hra je určena pro skupinku alespoň 3 malých karbaníků, největší zábavu si ale užijí v šestičlenné partě. Vítězí ten, kdo posbírá nejvíc čtveřic karet se stejnými symboly.Karty byly vyrobeny v ČR. Děti se s jejich pomocí zdokonalí ve srozumitelné komunikaci, kombinačních schopnostech a také logickém myšlení.Balení obsahuje: 32 karet v papírové krabičce, 1 návod
Výrobce (značka): Dino Toys
4/4Pexeso - Bob a Bobek + Kosí bratři

Pexeso - Bob a Bobek + Kosí bratři

za 119 Kč na Knihy Dobrovsky.cz
Pexeso pro malé děti s motivy oblíbených večerníčků ČT. Hra obsahuje 2x12 vyseklých kartiček pexesa rozměr 7x7 cm. Tloušťka kartonu je 3 mm, aby jej malé děti mohly lépe uchopit a otočit. Výborná pomůcka na procvičování paměti dětí formou hry. Věděli jste, že slovo PEXESO vzniklo souslovím slov PEKELNĚ SE SOUSTŘEĎ ? Návod ke hře pexeso: Pexeso mohou hrát nejméně dva hráči. Všechny rozstříhané kartičky zamíchají a rozloží obrázkem dolů. Nesmí se při tom dívat na obrázek. Hráči si určí pořadí hry. Hráč otočí dvě libovolné kartičky tak, aby si i ostatní spoluhráči mohli obrázky a jejich umístění zapamatovat. Pokud nemají kartičky stejné obrázky, otočí je a vrátí na původní místo. Pokračuje další hráč, který je na řadě. Jestliže objeví stejné obrázky, získává bod a obě kartičky vyřadí ze hry. Pokračuje do té chvíle, kdy otočí dva různé obrázky. Vyhrává hráč, který získá více bodů. Nevhodné pro děti do 3 let.Nebezpečí vdechnutí a spolknutí malých částic.
Výrobce (značka): Mfp

Na trhu můžeme najít postavičky Boba a Bobka v plyšové podobě nebo třeba figurky z pryže, existují také různé přívěsky na klíče, pomůcky pro děti do školy, nálepky, oblečení atd. My si dnes představíme několik hraček, které jsou inspirovány pohádkou Bob a Bobek Králíci z klobouku, a které zároveň něčím předčí ty ostatní.

Maňásci Bob a Bobek

Z Moravské Ústředny Brno pocházejí prstoví maňásci Bob a Bobek. Dítě si může králíka nasadit na prst a hrát prstové maňáskové divadlo. Výška figurky je cca 20 cm. Zpracování hračky je na dobré úrovni. Loutky přímo vybízejí zahrát si divadlo.

Plyšáci Bob a Bobek

Stejný výrobce jako u předchozí hračky (MÚ Brno) vyrábí i plyšáky králíků Boba a Bobka. Plyšové postavičky Bob a Bobek jsou vysoké cca 42 cm. Jsou hebounké, mírně vycpané, prostě tak akorát na mazlení.

Mluvící figurky Bob a Bobek

Moderní plyšové figurky králíku Bob a Bobek disponují elektronickou součástí, která zajišťuje, že králíci umí mluvit, samozřejmě česky. Po stisknutí knoflíku na břiše se ozve nezaměnitelný hlas vypravěče pohádky o Králících z klobouku Josefa Dvořáka. Bob začne odříkávat nezapomenutelnou hlášku: "Vstávat, vstávat a cvičit. Ale proč? Protože je ráno. Jenže já mám ještě noc."

Figurky Bob a Bobek i s kloboukem kouzelníka Pokustóna

A konečně ke stálicím mezi hračkami s tematikou králíků Boba a Bobka patří kouzelnické sady kouzelníka Pokustóna.

Hračka od Mikro Trading Králicí z klobouku Bob a Bobek obsahuje oba králíky a kouzelnický klobouk. Hračka je vyrobena z plastu. Plastový králík Bob měří 10,5 cm a menší Bobek má 9 cm. Jde tedy o menší figurky, tak akorát do dětské ručičky.

Figurky králíků z pohádky Bob a Bobek ocení každé dítě, které si zalíbilo tento animovaný seriál a ve kterém se například právě také zapálila vášeň pro kouzla. Až se vaše milovaná ratolest bude chtít naučit vytáhnout králíka z klobouku, nebudete muset spěchat do zverimexu pro živé zvířátko a zároveň doufat, že dítko to kouzlení neopustí stejně rychle, jako předchozí záliba.

Tak vstávat a kouzlit!

Knížky Bob a Bobek

Králíci z klobouku se dočkali mnoha knižních zpracování. Mnohé knihy o Bobu a Bobkovi pouze převyprávějí známé příběhy z Večerníčku. Najdou se mezi nimi ale i originální knížky, které téma zpracovávají svébytně. Na některé z nich se podívejte v nabídce jednotlivých knihkupectví. Například zde v eshopech:

Do Pohádky.cz | 25. 10. 2012, aktualizováno: 12. 11. 2019

Štítky: