Ovoce a zelenina z modelíny

Obrázek Ovoce a zelenina z modelíny

Vykrajování a modelování ovoce a zeleniny z modelíny.

Věděli jste, že při zábavě s modelínou (plastelínou) dá parádně vyřádit? Vaše dítě může buď modelínu vyválet válečkem jako těsto a vykrajovat z ní různé tvary pomocí rozličných vykrajovátek (různě barevných a různých tvarů), nebo se z ní může vyrobit spoustu užitečných a momentálně potřebných věcí.

Např. když si s dcerou či se synem hrajete na nakupování v obchodě, můžete si vytvořit z modelíny zboží do svého obchůdku. My si třeba rády hrajeme na prodavačky ovoce a zeleniny, a proto si z modelíny vytvoříme celý zelinářský sortiment. Nebo si rády posedíme v naší kouzelné cukrárně a z modelíny si vymodelujeme překrásné dorty a zákusky. Zkuste to taky!

Co budeme potřebovat

  • různobarevná modelína, ať už tradiční „válečky“ či momentálně frčící voňavé kelímky
  • váleček, vykrajovátka a různá párátka a plastové nožíčky na modelování
  • tác pod modelínu

Pracovní postup

1.

Na zem či stůl (záleží na vás, kde se vám lépe pracuje) rozprostřete staré noviny či omyvatelný ubrus. Na to položte nějaký velký a prostorný tác. Zaprvé dítě má prostor k modelování a zadruhé vy budete mít jistotu, že vám dítě modelínu neroztahá po bytě:)

Obrázek výtvory z modelíny
Výtvory z modelíny

2.

Nechte na dítěti, zda chce pracovat samo, nebo vyžaduje vaši pomoc. Teď už to chce jen nápad, nějakou tu představivost a šikovné ruce!

Obrázek modelína ovoce a zelenina
Ovoce a zelenina z modelíny

Modelína

Papírnictví a hračkářství nabízejí různé plastelíny a modelovací hmoty. Kromě klasických barevných plastelínových válečků jsou u dětí oblíbené také modelínové sety, např Play-Doh.

Ukázka

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Přírodní zákony-exp (cz,sk)

za 799 Kč na Wiky.cz
Vědecké bádání pro předškoláky se sadou Můj první kufřík pokusů. Jak to, že lupa zvětšuje? Proč bubliny hýří barvami? Jak to, že lodě plují? Jednoduché a zároveň napínavé experimenty jsou vysvětleny dětem na míru a vzbuzují chuť objevovat svět... Balení obsahuje  Set papírů semínka lupu 2 různá brčka květináč sáčky kancelářské sponky plastelínu pohárek pipetu a mnoho dalšího pro super experimenty. Rozměry balení 37 × 29,5 × 8 cm. Doporučený věk: od 5 let
Výrobce (značka): Piatnik
Do obchodu

Fisher price vláček s modelínou

za 799 Kč na Bambule.cz
Kvalitní Fisher Price Vláček s modelínou za Kč.
Výrobce (značka): Alltoys
Do obchodu

Továrna na čokoládu

za 759 Kč na Mall.cz
Nová sada cukrovinkových her vás přenese do kouzelného světa výroby cukrovinek! Vytvářejte tři různé bonbóny, čokoládové tyčinky a další cukrovinky. Konečně pořádná mlsací zábava s modelínou Play-Doh. Díky novým zkušenostem s modelínou jistě zažijete mimořádnou zábavu!
Výrobce (značka): Play-Doh
Do obchodu

Play-doh pokladna - play-doh pokladna

za 699 Kč na Bambule.cz
Děti si mohou zahrát na obchodníka s tímto Play-Doh twist na klasické hračce s pokladnou! Pomocí ručního skeneru vytlačte čárový kód do směsi Play-Doh a poté ho naskenujte do elektronické pokladny až pípne. Přiložte kreditní kartu nebo zaplaťte Play-Doh penězi a mincemi. Přihrádka pokladny se opravdu otevře a zavře, vytiskněte účtenku a sbalte nákup! Dodává se s 5 vykrajovátky potravin, peněženkou, košíkem, taškou a se 4 standardními kelímky modelíny Play-Doh. Baterie nejsou součástí balení.
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Play-doh rotační mixér - play doh farebné balenie plastelín

za 699 Kč na Bambule.cz
Díky novému rotačnímu mixéru Play-Doh se z vás stane ten nejlepší pekař v širokém okolí! Mixér pomůže malým šéfkuchařům vytvořit ty nejbarevnější sladkosti, bláznivé košíčky a lákavé sušenky.
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Moon Dough Sada velká - 2 druhy

za 664 Kč na Sparkys.cz
Nejlehčí modelína na světě! Měkká, hebká a lehká modelovací hmota, která nikdy nevysychá. Je hypoalergenní a neobsahuje pšenici. Díky svým vlastnostem je ideální pro děti ve věku 2-4 let. Vyberte si ze sedmi různých barev. Modelína Moon Dough se vyrábí ve Švédsku.
Výrobce (značka): Epee Czech
Do obchodu

Sada tiskneme a tvarujeme účesy

za 619 Kč na Mall.cz
Krásná výtvarná sada pro nejmenší. Děti ozdobí předlohy modelínou, kterou si dle svých představ vytvarují vláskováčem nebo nakrájenými proužky. Vytvoří tak veselé obrázky z kudrnatých, rovných i střapatých vlásků. Balení obsahuje návod krok za krokem.
Výrobce (značka): Djeco
Do obchodu

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

red | 27. 02. 2013 Facebook ico E-mail ico