Ovoce a zelenina z modelíny

Vykrajování a modelování ovoce a zeleniny z modelíny.

Obrázek Ovoce a zelenina z modelíny

Věděli jste, že při zábavě s modelínou (plastelínou) dá parádně vyřádit? Vaše dítě může buď modelínu vyválet válečkem jako těsto a vykrajovat z ní různé tvary pomocí rozličných vykrajovátek (různě barevných a různých tvarů), nebo se z ní může vyrobit spoustu užitečných a momentálně potřebných věcí.

Např. když si s dcerou či se synem hrajete na nakupování v obchodě, můžete si vytvořit z modelíny zboží do svého obchůdku. My si třeba rády hrajeme na prodavačky ovoce a zeleniny, a proto si z modelíny vytvoříme celý zelinářský sortiment. Nebo si rády posedíme v naší kouzelné cukrárně a z modelíny si vymodelujeme překrásné dorty a zákusky. Zkuste to taky!

Co budeme potřebovat

  • různobarevná modelína, ať už tradiční „válečky“ či momentálně frčící voňavé kelímky
  • váleček, vykrajovátka a různá párátka a plastové nožíčky na modelování
  • tác pod modelínu

Pracovní postup

1.

Na zem či stůl (záleží na vás, kde se vám lépe pracuje) rozprostřete staré noviny či omyvatelný ubrus. Na to položte nějaký velký a prostorný tác. Zaprvé dítě má prostor k modelování a zadruhé vy budete mít jistotu, že vám dítě modelínu neroztahá po bytě:)

Obrázek výtvory z modelíny
Výtvory z modelíny

2.

Nechte na dítěti, zda chce pracovat samo, nebo vyžaduje vaši pomoc. Teď už to chce jen nápad, nějakou tu představivost a šikovné ruce!

Obrázek modelína ovoce a zelenina
Ovoce a zelenina z modelíny

Modelína

Papírnictví a hračkářství nabízejí různé plastelíny a modelovací hmoty. Kromě klasických barevných plastelínových válečků jsou u dětí oblíbené také modelínové sety, např Play-Doh.

Ukázka

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Play-doh továrna na čokoládu

za 999 Kč na Bambule.cz
Nová sada cukrovinkových her vás přenese do kouzelného světa výroby cukrovinek! Vytvářejte tři různé bonbóny, čokoládové tyčinky a další cukrovinky. Díky novým zkušenostem s modelínou jistě zažijete mimořádnou zábavu!
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Fisher price vláček s modelínou

za 799 Kč na Bambule.cz
Kvalitní Fisher Price Vláček s modelínou za Kč.
Výrobce (značka): Alltoys
Do obchodu

Play-doh balení 40 ks kelímků

za 799 Kč na Bambule.cz
Všichni fanoušci Play-Doh modelíny si užijí skvělou zábavu s fantastickým balením 40 kelímků plné modelíny všech možných barev. Od každé barvy tu najdeš 2 kelímky plné 85 gramů modelíny, takže je jí tu dost i na pořádnou zábavu s kamarády. Ideální na dětskou párty, do tříd, jako dárek, nebo na každodenní zábavu pro děti.
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Přírodní zákony-exp (cz,sk)

za 799 Kč na Wiky.cz
Vědecké bádání pro předškoláky se sadou Můj první kufřík pokusů. Jak to, že lupa zvětšuje? Proč bubliny hýří barvami? Jak to, že lodě plují? Jednoduché a zároveň napínavé experimenty jsou vysvětleny dětem na míru a vzbuzují chuť objevovat svět... Balení obsahuje  Set papírů semínka lupu 2 různá brčka květináč sáčky kancelářské sponky plastelínu pohárek pipetu a mnoho dalšího pro super experimenty. Rozměry balení 37 × 29,5 × 8 cm. Doporučený věk: od 5 let
Výrobce (značka): Piatnik
Do obchodu

Play-doh zlaté pekařství

za 799 Kč na Bambule.cz
Ozdob všechny možné sladkosti s tímto zlatým pečícím setem. Nové zlaté mrholení od Play-Doh vytvoří neopakovatelný zážitek z Play-Doh. Obsahuje: výstavku na dorty s formičkami, vykrajovátka na dobroty, mrholící postřikovač, vytlačovač polevy, kuchyňské náčiní, váleček na těsto, EXKLUZIVNÍ růžově zlatou modelínu, zlatou modelínu, základní modelínu, nové zlaté mrholení a mnoho dalšího!
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Play-doh wheels hasičský vůz

za 799 Kč na Bambule.cz
Hrdinové používají své představy! Vytvářejte znovu a znovu hasičské mise s tímto Play-Doh setem pro opravdové hasiče. Balení navíc obsahuje speciální Play-Doh vodní modelínu, která vypadá jako skutečná voda z hasičcské hadice. Vytlačte oheň ze zadní strany hasičského auta, pak použijte hasičskou trubici k vymáčknutí vodní modelíny a uhaste požár! Děti mohou také cvičit řezání nůžkami Play-Doh. Balení obsahuje hasičský vůz, 4 kelímky klasické modelíny Play-Doh, jeden kelímek speciální modelíny a hasičské doplňky.
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Play-doh pec na pizzu

za 749 Kč na Bambule.cz
Připravte se na bláznivé dobrodružství plné čerstvé voňavé pizzy. Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte tu nejlepší pizzu na světě s pomocí světelné trouby a otočného stolečku! Zmáčkněte páčku a vytvořte na pizze senzační kůrku, rozsviťte troubu, páčku nadzvedněte a pizza je hotová! Přidejte navrch ještě trochu sýra a neskutečně dobrou polevu. Jestli máte hotovo, položte pizzu na otočný stoleček a rozdělte ji na kousky pomocí kráječe. Sada obsahuje 4 kelímky Play-Doh modelíny.
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

red | 27. 02. 2013 Facebook icoE-mail ico
Štítky: