Jak procvičit čtení? Pomůže vzdělávací hra Přečtu ti, mami

Vzdělávací hra pro děti Přečtu ti, mami
doPohádky.cz | 03. 04. 2016, aktualizováno: 16. 09. 2019

Barborka nedávno oslavila šesté narozeniny a k této příležitosti dostala dárek – vzdělávací hru pro děti Přečtu ti, mami, který si sama vybrala. Momentálně ji totiž fascinují písmenka.

Vzdělávací hra Přečtu ti, mami
Vzdělávací hra Přečtu ti, mami

Hru Přečtu ti, mami vyrábí firma Alexander, jejíž doménou jsou právě edukační hry pro děti a jejich rodiče. Doma už máme Pexeso pro uši; Navlékej, nečekej; Paměť 3D a vzdělávací hry budeme postupně doplňovat, protože jsme s nimi naprosto spokojení. Je to i pro to, že cílem didaktických her od společnosti Alexander je trénink logického myšlení, představivosti, paměti, rozvíjení schopností a dovedností hráčů. Tímto tedy pomáháme svému dítěti rozvíjet schopnost koncentrace (což Barunka zaručeně ocení v září, kdy nastoupí do první třídy) a zdokonalujeme jeho vlastnosti, schopnosti i dovednosti. Navíc ho učíme trpělivosti a vytrvalosti.

Alexander Přečtu ti, mami
Alexander Přečtu ti, mami…
za 179 Kč na Hračky 4kids.cz
Ukázat na webu
Přečtu Ti, mami - společenská hra
Přečtu Ti, mami - společenská hra…
za 163 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Alexander Přečtu Ti, Mami
Alexander Přečtu Ti, Mami…
za 219 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu

Společenská hra Přečtu ti, mami je určena pro 2–4 hráče, od šesti let. Obsahuje obrázky rozlišené podle barev – tři různé barvy podle stupně obtížnosti. Pod každým obrázkem je napsáno malými písmeny, co je na obrázku. Obrázek se rozloží na jednotlivá písmenka a úkolem dítěte je obrázek složit a přečíst rodiči, nebo staršímu sourozenci, co je na obrázku napsáno.

Přínos didaktické hry Přečtu ti, mami

Když už se dítě orientuje v abecedě a nedělá mu problémy čtení, tato edukační hra ho ve čtení procvičuje, dále ho motivuje k co nejrychlejšímu složení obrázku (zlepšuje koordinaci), může mu pomoct i v užití správné výslovnosti, dítě si zafixuje i pravopisnou podobu slov.

Negativum hry Přečtu ti, mami

Já žádné negativum na hře nevidím. Ale spoustě lidí by mohlo vadit užití malých písmen. Chápu, že je rozdíl v psaní např. velkého písmene R a malého písmene r, což může být pro začínající čtenáře, kteří se dokáží jen taktak podepsat, a to ještě pouze velkými písmeny, docela oříšek. Stejně tak to však lze považovat za výhodu, že se dítě naučí používat malá písmena nebo se v psaní malými písmeny procvičí.

O autorovi

Na přípravě tohoto článků se podílelo vícero autorů. Do konečné podoby převedl Lukáš Přeček.
Jak procvičit čtení? Pomůže vzdělávací hra Přečtu ti, mami
Jak procvičit čtení? Pomůže vzdělávací hra Přečtu ti, mami