Jaký kočárek pro panenky?

Jak vybrat kočárek pro panenky, aby z něj holčička byla nadšená? Průvodce při výběru oblíbené hračky pro holky.
doPohádky.cz | 15. 09. 2019, aktualizováno: 12. 10. 2019

Průvodce výběrem kočárku pro panenky

Na základě zkušeností mnoha rodičů a jejich recenzí kočárků pro panenky jsme sepsali několik bodů, nad kterými se můžete zamyslet při výběru této oblíbené hračky pro holky. V tomto průvodci shrnujeme hlavní kritéria, které by rodič měl zvážit před koupí kočárku pro panenky. Nejde o závazný návod, ale pomůcku, která napoví, na co je vhodné se u kupovaného kočárku na panenku podívat a na jaké detaily se zaměřit. Na začátku mají dítě i rodiče určité očekávání a představy, ale často oběma chybí dlouhodobé zkušenosti s používáním této hračky. Cílem je vybrat takový kočárek pro panenky, aby splnil svůj účel bezpečné a oblíbené hračky, a tedy aby uspokojil rodiče a aby z něj holčička byla nadšená.

15 bodů k zamyšlení

 1. Jakou zvolit velikost kočárku, jak má být velká korbička pro panenku. Rozměry kočárku se odvíjejí od velikosti panenky, která se do kočárku vejde. Nejběžnější velikost kočárků je pro panenky do 52 cm. Ale existují kočárky menší i větší. Mini kočárky jsou roztomilé a skladné, oproti nim stojí kočárky na velké panny, které se svými rozměry už bezmála blíží skutečným dětským kočárkům.
 2. Jaký typ kočárku pro panenkyhluboký, sporťák, golfové hole nebo kombinovaný?
 3. Z jakého materiálu – menší kočárky bývají celo plastové, kvalitní větší kočárky mívají kovovou konstrukci s látkovým potahem. Velmi stylově vypadají kočárky dřevěné nebo proutěné.
 4. Jaká má kolečka – jestli se s kočárkem bude dobře jezdit a jak se s ním bude zatáčet, zda půjde zatáčet snadno, aby to zvládlo i malé dítě. Snadné zatáčení většinou umožňují kočárky na třech kolečkách. Na druhou stranu bývají někdy méně stabilní.
 5. Čistění a údržba – např. v případě dílů z látky, zda půjdou vyprat či dokonce prát v pračce.
 6. Výškově nastavitelný, výška madla – chcete, aby kočárek rostl s dítětem?
 7. Polstrovaná rukojeť – pokud bude děvčátko brát kočárek ven na delší procházky, s polstrovanou rukojetí bude delší vyjížďka příjemnější.
 8. Skladnost kočáru – kam s kočárkem, když si s ním holka zrovna nehraje. Dá se kočárek složit, je skládací?
 9. Je součástí kočárků taška na madlo, brašnička na výbavičku nebo síťka na „drobnosti“ pro miminko. A co nějaké další příslušenství?
 10. Jakou má mít kočárek barvu – holčičky milují růžovou barvu a nejprodávanější kočárky pro panenky jsou – chvíle napětí, tradá – také růžové.
 11. Výrobce (značka) kočárku – většinou to není příliš důležité kritérium, ledaže byste na základě vlastní osobní zkušenosti určitou značku preferovali. Nejznámějšími výrobci dětských kočárků na hraní jsou u nás asi značky Bayer, Hauck, Smoby a Teddies.
 12. Je kočárek houpací – dokáže holčička v tomto kočárku pohoupat panenku, aniž by panenku z kočárku doslova nevytřásla na chodník? Čili disponuje kočárek jakýmsi odpružením?
 13. Vzhled kočárku – chcete, aby se kočárek co jak nejvíce podobal skutečnému modernímu kočárku? Nebo se vám líbí třeba retro kočárky pro panenky?
 14. Kvalita zpracování – tedy potažmo také bezpečnost při hraní. Z pohledu rodiče velmi důležitý bod.
 15. Pořizovací cena kočárku pro panenky – poslední, ale rozhodně ne na posledním místě. Ty nejlevnější jezdící kočárky pro panenky se dají pořídit od několika stokorun. Plně vybavený kombinovaný kočárek s výbavou jako je paraplíčko, brašna na madlo, otočnou korbičkou atd. stojí od tisíce korun nahoru, spíše ale v rozmezí dva až tři tisíce.

Proč pořídit holčičce kočárek pro panenky?

Na otázku, proč bychom měli koupit dítěti kočárek pro panenky, odpovím malým zamyšlením:

Podle dětských psychologů jsou hry na rodinu, kdy se dítě snaží kopírovat chování a jednání rodičů, velmi důležité pro zdravý a správný vývoj dítěte. Hra s panenkami není nic jiného než napodobování starostlivé péče matky o své dítě. Malá holčička pečuje o svou panenku a přirozenou formou se tím připravuje na budoucí roli matky. Hraní si s panenkami pomáhá už od útlého věku v dítěti budovat a rozvíjet mateřské cítění a to něco, co by se souhrnně dalo označit za pečovatelský um a cit.

K dětské hře na maminku a děťátko kromě samotných panenek neodmyslitelně patří další hračky jako jsou kočárek, oblečení pro panenky a postýlka na panenku. Tyto hračky hraní posouvají zase o kousek blíže k realitě. Díky tomuto „příslušenství“ se holčičky zabaví na delší čas a hračky je inspirují k dalším „mateřským“ činnostem, na které si dívenky mohou hrát a které se nevědomky učí vykonávat. Uspávání panenky v postýlce, převlékání do jiných šatiček, jízda v kočárku po bytě nebo venku, houpání kočárkem, aby se dítě-panenka ztišilo… Kočárek pro panenky je tedy jednou z těch důležitých hraček, která poskytuje dlouhé hodiny zábavy a zároveň pomáhá formovat malého človíčka a připravovat holčičku na své budoucí role.

To byl psychologický pohled. Pohled vašeho dítěte (dcery, vnučky, neteře…) je proti tomu přímočařejší a všem na první dobrou naprosto srozumitelný: panenky jsou skvělé hračky, kočárky pro panenky jsou krásné, hrát si s panenkami a vozit je v kočárku je ta nejlepší věc na světě!

Kočárek pro panenky jako chodítko

Pro ty nejmenší děti, které mají do nebo kolem jednoho roku, může dětský kočárek na panenky posloužit také jako stylové chodítko. Holčička tak může své první krůčky v životě zvládnout s oporou o kočár s oblíbenou panenkou.

S kočárky pro panenky jezdí i kluci

V neposlední řadě je potřeba podotknout, že s panenkami si nehrají rády pouze dívky, ale že také chlapci občas s oblibou provezenou sestřinu panenku v kočárku a rádi se účastní her na oblíkačku panenek. I kluci koneckonců jednou budou otci a budou pomáhat při starání se o dítě. A jak je zřejmé, tuto péči máme v sobě bez ohledu na pohlaví zakódovanou od nejútlejšího věku. Jenže kluk vám to nepřizná – že si chce hrát s panenkami. On přeci chce tlačit kočárek, protože je to jako řídit motorku nebo drandit s motokárou!

Typy kočárků pro panenky

Typy kočárků pro panenky podle konstrukce: Hluboký, sportovní, golfky a kombi provedení.

Hluboký kočárek pro panenky

Nejběžnější typ dětského kočárku pro panenky je ten hluboký čili s hlubokou vaničkou. Při výběru hlubokého kočárku pro panenky musíte více než u jiných typů brát v úvahu rozměry vaničky a velikost panenky, kterou v kočárku bude dítě vozit. Vnitřní prostor hluboké korbičky je pevně daný a nedá se velikosti miminka přizpůsobit, což v případě sportovního kočárku nebo bugínky nemusí zcela platit, neboť čouhající nohy z kočárku přeci nikomu nevadí – k čemu by byl nánožník, no ne?

U lepších hlubokých kočárků bývá korbička nastavitelná pro oba směry jízdy. Lehátko bývá polohovací. A nechybí bezpečností pás čili kšandy pro panenku-mimiko. Zcela běžně bývá sklopná stříška.

Hauck Kočárek Gini Lief
Hauck Kočárek Gini Lief…
za 789 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Britax Kočárek pro panenky Romer červená
Britax Kočárek pro panenky Romer červená…
za 1499 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Kočárek hluboký velký růžovošedý
Kočárek hluboký velký růžovošedý…
za 1499 Kč na Bambule.cz
Do obchodu
Kočárek hluboký - růžovo/černý
Kočárek hluboký - růžovo/černý…
za 1299 Kč na Bambule.cz
Do obchodu
Hauck Kočárek Gini - jednorožec New
Hauck Kočárek Gini - jednorožec New…
za 749 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Smarty - Hvězdičky růžové
Bayer Chic Kočárek Smarty - Hvězdičky rů…
za 1149 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
HM Studio Kočárek hluboký růžovočerný
HM Studio Kočárek hluboký růžovočerný…
za 799 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Smoby Kočárek hluboký Disney Princess
Smoby Kočárek hluboký Disney Princess…
za 1049 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu

Sportovní kočárek pro panenky

Pro „odrostlejší“ panenky je dobrá volba sportovní kočárek. Standardem bývá bezpečností popruh na uchycení panenky, nastavitelné madlo, polohovatelné sedátko, nánožník, slamník, sklápěcí stříška a košík pod kočárek. Sportovní kočárky pro panenky se dají pořídit i ve verzi pro dvojčata, tedy jako dvoumístné.

Polesie Kočárek pro panenky, 3 kolečka, zelená
Polesie Kočárek pro panenky, 3 kolečka,…
za 799 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Combi Grande kočárek pro panenky světle růžová/tmavě růžová
Bayer Design Combi Grande kočárek pro pa…
za 1699 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Kočárek pro panenky Maxi
Bayer Design Kočárek pro panenky Maxi…
za 1399 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek TANDEM TWINNY fialová hvězdička
Bayer Chic Kočárek TANDEM TWINNY fialová…
za 2399 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Dřevěný sportovní kočárek pro panenku dream
Small foot Small Foot Dřevěný sportovní…
za 1050 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Lola Jeans šedivá
Bayer Chic Kočárek pro panenky Lola Jean…
za 889 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Design Jogger kočárek pro panenky světle růžová/tmavě růž
Bayer Design Jogger kočárek pro panenky…
za 1019 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Smarty - Hvězdičky růžové
Bayer Chic Kočárek Smarty - Hvězdičky rů…
za 1149 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu

Golfový kočárek pro panenky

A když panenka ještě trochu „povyroste“ o slovo se přihlásí golfový kočárek. Golfový kočárek, golfové hole nebo zkráceně golfky. Říkává se tomu také bugína, bugínka, buggy kočárek apod. Jde o nejjednodušší typ kočárků pro panenky. Bývá také co se týká ceny nejlevnější. Ale zároveň má své výhody: je nejlépe skladný, je lehký a velice snadno se s ním manipuluje. Je vhodný i pro nejmenší holčičky, kterým může sloužit také jako opora při jejich prvních krůčcích.

Bayer Chic Kočárek MINI BUGGY, 08
Bayer Chic Kočárek MINI BUGGY, 08…
za 299 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Kočárek golf - růžový s hvězdou
Kočárek golf - růžový s hvězdou…
za 799 Kč na Bambule.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Mini-Buggy ROMA 16
Bayer Chic Kočárek Mini-Buggy ROMA 16…
za 449 Kč na Mall.cz
Do obchodu
HM Studio Kočárek golf růžový s hvězdou
HM Studio Kočárek golf růžový s hvězdou…
za 499 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mini Buggy - Růžová s puntíky
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mini Bugg…
za 329 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
BABY born Kočárek golfové hole
BABY born Kočárek golfové hole…
za 399 Kč na Mall.cz
Do obchodu
MaDe Golfový kočárek pro panenky, Unicorn
MaDe Golfový kočárek pro panenky, Unicor…
za 339 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Golfový kočárek Buggy, tmavě modrá/růžová
Bayer Design Golfový kočárek Buggy, tmav…
za 399 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Kombinovaný kočárek pro panenky

Stejně jako ve světě dospělých i v dětském světě hraček existují kombinované kočárky. Kombinovaný kočárek pro panenky můžete snadno přestavět z jednoho typu kočárku na jiný. Jeden multifunkční kočárek tak nahradí hned několik typů kočárků. Koupit se dají různé kombinace – od nejjednodušší dvojkombinace až po složité pětikombinace. Obvykle bývají tyto kombi kočárky označovány jako 2v1, 3v1, 4v1 nebo 5v1.

Základní kombi provedení umožňuje měnit hlubokou korbičku a sportovní sedátko. V trojkombinaci se objevuje navíc třeba autosedačka pro panenky, tzv. vajíčko. U některých modelů je součástí kombi kočárku také cestovní postýlka pro panenky. Tam, kde není (což je častější), může posloužit jako postýlka hluboká vanička kočárku, kterou sejmete z koleček. Kombi kočárky jako svou součást občas nabízejí i další, méně obvyklé hrací prvky jako např. jídelní čidličku či jakési polohovací sedátko-lehátko, ve kterém děvčátko může svou panenku nakrmit.

Bayer Chic Kočárek pro panenky Mika - Pink Dots
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mika - Pi…
za 2249 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky YOLO, 27
Bayer Chic Kočárek pro panenky YOLO, 27…
za 1999 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Leni světle růžová
Bayer Chic Kočárek Leni světle růžová…
za 1449 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek YOLO fialová
Bayer Chic Kočárek YOLO fialová…
za 1999 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek EMOTION 2 v 1, 20
Bayer Chic Kočárek EMOTION 2 v 1, 20…
za 2099 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Hauck Kočárek 2v1 Boston aqua
Hauck Kočárek 2v1 Boston aqua…
za 1449 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek EMOTION 2 v 1, 48
Bayer Chic Kočárek EMOTION 2 v 1, 48…
za 2099 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Hauck Kočárek My Little Pony - Doll Pram
Hauck Kočárek My Little Pony - Doll Pram…
za 849 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Něco speciálního

Retro kočárky pro panenky

Pokud chcete svému děvčátko dopřát něco originálního, podívejte se např. po retro kočárcích na panenku. Retro kočárky pro panenky mají ve své nabídce například značky DeCuevas nebo Teddies. A nemusí jít rovnou jen o holčičí kočárky, po kterých toužily naše babičky a prababičky. I takové kočárky, které se vyráběly v sedmdesátých letech, jsou dnes velmi módní. Možná je to tím, že maminkám připomínají něco z jejich dětství, vzpomínek a vyprávění. A krásná nostalgie do společných her maminky s dítětem přeci jistě patří.

Hauck Klasický kočárek Navy
Hauck Klasický kočárek Navy…
za 1349 Kč na Mall.cz
Do obchodu
DeCuevas Clasic Romantic 2018-V Skládací kočárek pro panenky s deštníkem
DeCuevas Clasic Romantic 2018-V Skládací…
za 2219 Kč na Mall.cz
Do obchodu
DeCuevas Clasic Romantik 2018-M Kočárek pro panenky hluboký
DeCuevas Clasic Romantik 2018-M Kočárek…
za 2182 Kč na Mall.cz
Do obchodu
DeCueavas Skládací kočárek pro dvojčata panenky Clasic Romantic 2018-S
DeCueavas Skládací kočárek pro dvojčata…
za 2069 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Teddies Kočárek Ewa RETRO s puntíky s krajkou
Teddies Kočárek Ewa RETRO s puntíky s kr…
za 1349 Kč na Mall.cz
Do obchodu
DeCuevas Kočárek pro panenky 3v1 Clasic Romantic
DeCuevas Kočárek pro panenky 3v1 Clasic…
za 2699 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek dřevo pro panenku
Bayer Chic Kočárek dřevo pro panenku…
za 1949 Kč na Mall.cz
Do obchodu
DeCuevas Kočárek pro panenky 3v1 Classic Romantic 2017-V
DeCuevas Kočárek pro panenky 3v1 Classic…
za 2399 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu

Dřevěný kočárek pro panenky

Dřevo je ušlechtilý materiál. Dřevo má duši. A voní. A v případě dřevěného kočárku pro panenku ještě navíc evokuje pocit čehosi starodávného – je to vlastně svým způsobem také takový retro kočárek. Dřevěný kočárek pro panenky má zkrátka své nezaměnitelné kouzlo. Má ale také své ryze praktické přednosti: snadno se dá omýt a může sloužit jako vozíček, ve kterém můžete vozit ledasco, ne jen panenku. Třeba kočičku?

Bayer Chic Kočárek dřevo pro panenku
Bayer Chic Kočárek dřevo pro panenku…
za 1949 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Dřevěný kočárek s motýlky
Bayer Chic Dřevěný kočárek s motýlky…
za 2099 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Little Dutch Kočárek
Little Dutch Kočárek…
za 779 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Proutěný kočárek bílý
Small foot Small Foot Proutěný kočárek b…
za 3616 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Wiky Kočárek Zuzia
Wiky Kočárek Zuzia…
za 799 Kč na Wiky.cz
Do obchodu
Bayer Chic Dřevěný kočárek pro panenku
Bayer Chic Dřevěný kočárek pro panenku…
za 1999 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bino Dětský kočárek menší s motýlky
Bino Dětský kočárek menší s motýlky…
za 1210 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek dřevo pro panenku
Bayer Chic Kočárek dřevo pro panenku…
za 1949 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Kočárek pro panenky na třech kolech

Kočárek pro panenky na třech kolech umožňuje snadnější zatáčení. Záporem naopak může být nižší stabilita. Trojkolový kočár pro panenky bývá většinou ve sportovním provedení.

Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 46
Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 46…
za 897 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bino Kočárek tříkolový
Bino Kočárek tříkolový…
za 698 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Kočárek trojkolka - růžový s obrázky
Kočárek trojkolka - růžový s obrázky…
za 699 Kč na Bambule.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 31
Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 31…
za 899 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Lola Hvězdičky růžové
Bayer Chic Kočárek pro panenky Lola Hvěz…
za 889 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
HM Studio Kočárek trojkolka šedo růžová
HM Studio Kočárek trojkolka šedo růžová…
za 489 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 25
Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 25…
za 829 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek JOGGER PRO DVOJČATA, 40
Bayer Chic Kočárek JOGGER PRO DVOJČATA,…
za 1449 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Kočárek pro panenky s kovovou konstrukcí

Kočárek pro panenky s kovovou konstrukcí, na které je „oblečená“ textilie, bývá co se týče kvality tou nejlepší volbou. Konstrukce bývá robustní, pevná, naopak musíme počítat s o něco vyšší hmotností. Nutno zvážit také možnosti čištění kočárku a praní potahové látky.

Kočárek Monika RETRO fialový s puntíky
Kočárek Monika RETRO fialový s puntíky…
za 2083 Kč na Mraky hraček.cz
Do obchodu
DeCuevas Kočárek pro panenky hluboký Daniela 2017-M
DeCuevas Kočárek pro panenky hluboký Dan…
za 1999 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Velký proutěný kočárek pro panenky
Small foot Small Foot Velký proutěný koč…
za 6624 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Mika poník a princezna
Bayer Chic Kočárek Mika poník a princezn…
za 2249 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Vario Hot pink pearls
Bayer Chic Kočárek pro panenky Vario Hot…
za 2899 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Small foot Proutěný kočárek pro panenky Angela
Small foot Proutěný kočárek pro panenky…
za 3512 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Kočárek pro panenky Evelin
Small foot Small Foot Kočárek pro panenk…
za 3050 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro dvojčata Vario
Bayer Chic Kočárek pro dvojčata Vario…
za 2899 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu

Barvy kočárků pro panenky

Nejoblíbenější barva kočárku pro panenku je s přehledem růžová. V závěsu za růžovými kočárky pro panenky jsou ty červené. Ale kupodivu poměrně dost žádané jsou také modré kočárky.

Červené

Bayer Chic Kočárek pro panenky Exchange - Red Dots
Bayer Chic Kočárek pro panenky Exchange…
za 1999 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Design Kočárek pro panenky Kombi Grande červená
Bayer Design Kočárek pro panenky Kombi G…
za 1499 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek FIDES 2 v 1 červená/černá
Bayer Chic Kočárek FIDES 2 v 1 červená/č…
za 2599 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Dřevěný kočárek pro panenky červený
Small foot Small Foot Dřevěný kočárek pr…
za 2199 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Smarty - Ruby Red
Bayer Chic Kočárek pro panenky Smarty -…
za 1149 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kombinovaný kočárek MIKA růžovo-vínová hvězdička
Bayer Chic Kombinovaný kočárek MIKA růžo…
za 2289 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky BAMBINA růžovo-vínová hvězdička
Bayer Chic Kočárek pro panenky BAMBINA r…
za 2099 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Kočárek pro panenky City star - vínová
Bayer Design Kočárek pro panenky City st…
za 1196 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Fialové

Bayer Chic Kočárek pro panenky EMOTION 2V1 fialová hvězdička
Bayer Chic Kočárek pro panenky EMOTION 2…
za 2269 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Trendy - kočárek pro panenky 2016 fialová
Bayer Design Trendy - kočárek pro panenk…
za 1199 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Combi Grande kočárek pro panenky fialová
Bayer Design Combi Grande kočárek pro pa…
za 1699 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky SMARTY fialová hvězdička
Bayer Chic Kočárek pro panenky SMARTY fi…
za 1149 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Fialový kočárek Trendy
Bayer Design Fialový kočárek Trendy…
za 1199 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kombinovaný kočárek MIKA fialová hvězdička
Bayer Chic Kombinovaný kočárek MIKA fial…
za 2199 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kombinovaný kočárek MIKA fialová/bílá
Bayer Chic Kombinovaný kočárek MIKA fial…
za 1999 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Kočárek Twin Jogger, fialová
Bayer Design Kočárek Twin Jogger, fialov…
za 1649 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Modré

MaDe Kočárek Trendy pro panenky - Modrý
MaDe Kočárek Trendy pro panenky - Modrý…
za 989 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mini Buggy Roma Jeans blue
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mini Bugg…
za 449 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Design Jogger kočárek pro panenky, modrá/růžová
Bayer Design Jogger kočárek pro panenky,…
za 1019 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Androni Sportovní kočárek Sunny Buggy modrý
Androni Sportovní kočárek Sunny Buggy mo…
za 329 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Kočárek pro panenky Mini Buggy Roma modrý s kravičkami
Bayer Kočárek pro panenky Mini Buggy Rom…
za 329 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mika Blue Jeans
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mika Blue…
za 2289 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Lola - Blue Jeans
Bayer Chic Kočárek pro panenky Lola - Bl…
za 889 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Design Trendy kočárek pro panenky, tmavě modrý
Bayer Design Trendy kočárek pro panenky,…
za 999 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Růžové

Bayer Design Golfový kočárek Buggy, světle růžový
Bayer Design Golfový kočárek Buggy, svět…
za 399 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Britax Kočárek pro panenky DUO TWIN, Hot Pink
Britax Kočárek pro panenky DUO TWIN, Hot…
za 1890 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Leni šedivo-růžová
Bayer Chic Kočárek Leni šedivo-růžová…
za 1449 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Golfový kočárek Buggy, růžová/fialová
Bayer Design Golfový kočárek Buggy, růžo…
za 399 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Speedy Pink Dots
Bayer Chic Kočárek pro panenky Speedy Pi…
za 1749 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mika - Pink Dots
Bayer Chic Kočárek pro panenky Mika - Pi…
za 2249 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Polesie Kočárek pro panenky, 4 kolečka, růžová
Polesie Kočárek pro panenky, 4 kolečka,…
za 849 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky Vario - Pink Dots
Bayer Chic Kočárek pro panenky Vario - P…
za 2899 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu

Značky kočárků pro panenky

Seznam výrobců dětských kočárků pro panenky je poměrně dlouhý. Obsahuje značky jako Androni, Baby Born, Baby Mix, Bayer, Bigjigs, Bino, Britax, Corolle, Decuevas, Dolu, Hauck, HM Studio, Knorrtoys, Le Toy Van, Little Dutch, Made, Maked, Mikro Trading, New Baby, Petitcollin, Pilsan Toys, Playto, Polesie, Rappa, Simba, Small Foot, Smoby, Teddies, Wiky, Woody nebo Zapf. Mezi nejprodávanější značky patří Bayer, Hauck, Smoby a Teddies.

Bayer

Všechny hračky, které se v hračkárnách prodávají pod značkami Bayer, Bayer Chic, Bayer Chic 2000, Bayer Design apod., zde uvádíme pod jednotným označením značka Bayer.

Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 40
Bayer Chic Kočárek pro panenku LOLA, 40…
za 894 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Kočárek pro panenky Kombi Grande fialová
Bayer Design Kočárek pro panenky Kombi G…
za 1499 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro dvojčata panenky Jogger Stars Brombeere
Bayer Chic Kočárek pro dvojčata panenky…
za 1499 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Picobello šedá/bílá
Bayer Chic Kočárek Picobello šedá/bílá…
za 1489 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Design Kočárek pro dvojčata Twin
Bayer Design Kočárek pro dvojčata Twin…
za 1499 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky SMARTY, 48
Bayer Chic Kočárek pro panenky SMARTY, 4…
za 1269 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek pro panenky BAMBINA, 28
Bayer Chic Kočárek pro panenky BAMBINA,…
za 1799 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bayer Chic Kočárek Leni modro - růžová hvězdička
Bayer Chic Kočárek Leni modro - růžová h…
za 1449 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Hauck

Společnost Hauck vyrábí dětské a kojenecké zboží, kočárky, autosedačky, cestovní postýlky nebo třeba chodítka a jídelní židličky. Své obrovské zkušenosti s tímto typem sortimentu uplatňuje značka Hauck také při designu hraček a zejména kočárků pro panenky.

Hauck Sportovní kočárek trojkolka - baby Alive
Hauck Sportovní kočárek trojkolka - baby…
za 949 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Hauck Kočárek Gini Lief!
Hauck Kočárek Gini Lief!…
za 899 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Hauck kočárek My Little Pony - Deluxe
Hauck kočárek My Little Pony - Deluxe…
za 1489 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Hauck Golfový kočárek - Sova
Hauck Golfový kočárek - Sova…
za 219 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Hauck Sportovní kočárek Little Diva
Hauck Sportovní kočárek Little Diva…
za 499 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Kočárek trojkombinace Birdie
Kočárek trojkombinace Birdie…
za 1202 Kč na Mraky hraček.cz
Do obchodu
Hauck Kočárek trojkombinace - Navy
Hauck Kočárek trojkombinace - Navy…
za 1299 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Hauck Birdie sourozenecký kočárek
Hauck Birdie sourozenecký kočárek…
za 949 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Smoby

Smoby je největší francouzský výrobce hraček, jehož historie sahá až do dvacátých let dvacátého století. Při vývoji hraček velmi dbá na bezpečnost při hraní. Ve své nabídce má Smoby celou řadu licencovaných hraček (Disney, Cars, Paw Patrol…).

Smoby Sportovní kočárek Ledové království velký
Smoby Sportovní kočárek Ledové královstv…
za 849 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Smoby Kombinovaný kočárek Maxi Cosi pro panenky
Smoby Kombinovaný kočárek Maxi Cosi pro…
za 1299 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Smoby Kočárek golfky Ledové království růžový
Smoby Kočárek golfky Ledové království r…
za 472 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Smoby Hluboký kočárek Ledové království
Smoby Hluboký kočárek Ledové království…
za 999 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Smoby Sportovní kočárek pro panenky dvojčata Maxi Cosi
Smoby Sportovní kočárek pro panenky dvoj…
za 939 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Smoby BN Kočárek sportovní CHULI POP
Smoby BN Kočárek sportovní CHULI POP…
za 729 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Smoby Disney Frozen Sportovní kočárek
Smoby Disney Frozen Sportovní kočárek…
za 779 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Smoby Sportovní kočárek pro dvojčata Maxi Cosi
Smoby Sportovní kočárek pro dvojčata Max…
za 999 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Teddies

Teddies je původní česká značka hraček a také velkoobchod hračkami.

Teddies Kočárek pro panenky sportovní se stříškou
Teddies Kočárek pro panenky sportovní se…
za 649 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Teddies Kočárek pro panenky hluboký menší plast/kov
Teddies Kočárek pro panenky hluboký menš…
za 899 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Teddies Kočárek Monika RETRO bílý s puntíky
Teddies Kočárek Monika RETRO bílý s punt…
za 2999 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Teddies Kočárek Monika RETRO růžový s puntíky
Teddies Kočárek Monika RETRO růžový s pu…
za 2999 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Teddies Kočárek pro panenky
Teddies Kočárek pro panenky…
za 929 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Kočárek Daria pro panenky
Kočárek Daria pro panenky…
za 1361 Kč na Mraky hraček.cz
Do obchodu
Kočárek pro panenky 56 x 36,5 x 64 cm
Kočárek pro panenky 56 x 36,5 x 64 cm…
za 889 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
Teddies Kočárek Ewa RETRO s puntíky s krajkou
Teddies Kočárek Ewa RETRO s puntíky s kr…
za 1349 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Další značky

Bino

Bino Dětský kočárek menší s motýlky
Bino Dětský kočárek menší s motýlky…
za 1210 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bino Kočárek velký s taškou růžovočerný
Bino Kočárek velký s taškou růžovočerný…
za 2248 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bino Kočárek pro panenky tříkolový velký
Bino Kočárek pro panenky tříkolový velký…
za 1123 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Bino Kočárek pro panenky golfový
Bino Kočárek pro panenky golfový…
za 269 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Decuevas

DeCuevas SKY-V Skládací kočárek pro panenky s deštníkem
DeCuevas SKY-V Skládací kočárek pro pane…
za 2982 Kč na Mall.cz
Do obchodu
DeCuevas Kočárek hluboký s deštníkem Clasic Romantic
DeCuevas Kočárek hluboký s deštníkem Cla…
za 2699 Kč na Mall.cz
Do obchodu
DeCuevas Kočárek pro panenky 3v1 Classic Romantic 2017-V
DeCuevas Kočárek pro panenky 3v1 Classic…
za 2399 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
DeCuevas Tříkolový kočárek pro panenky City Max
DeCuevas Tříkolový kočárek pro panenky C…
za 849 Kč na Mall.cz
Do obchodu

HM Studio

HM Studio Kočárek hluboký růžový s hvězdou
HM Studio Kočárek hluboký růžový s hvězd…
za 849 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
HM Studio Kočárek sporťák růžovočerný s květinami
HM Studio Kočárek sporťák růžovočerný s…
za 789 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
HM Studio Kočárek trojkolka šedo růžová
HM Studio Kočárek trojkolka šedo růžová…
za 489 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu
HM Studio Kočárek golf růžový s puntíky
HM Studio Kočárek golf růžový s puntíky…
za 529 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu

Polesie

Polesie Kočárek pro panenky, 3 kolečka, růžová
Polesie Kočárek pro panenky, 3 kolečka,…
za 799 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Polesie Kočárek pro panenky Ariana č.2, 4 kolečka, růžová
Polesie Kočárek pro panenky Ariana č.2,…
za 829 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Polesie Kočárek pro panenky, 4 kolečka, růžová
Polesie Kočárek pro panenky, 4 kolečka,…
za 849 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Polesie Kočárek pro panenky Ariana, 4 kolečka, růžová
Polesie Kočárek pro panenky Ariana, 4 ko…
za 799 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Small Foot

Small foot Small Foot Proutěný kočárek bílý
Small foot Small Foot Proutěný kočárek b…
za 3616 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Velký proutěný kočárek pro panenky
Small foot Small Foot Velký proutěný koč…
za 6624 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Proutěný kočárek Odette
Small foot Small Foot Proutěný kočárek O…
za 1550 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Small foot Small Foot Kočárek pro panenky Bassinet bílý
Small foot Small Foot Kočárek pro panenk…
za 3050 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Wiky

Wiky Sportovní kočárek
Wiky Sportovní kočárek…
za 699 Kč na Mall.cz
Do obchodu
Wiky Kočárek Marta
Wiky Kočárek Marta…
za 1599 Kč na Wiky.cz
Do obchodu
Wiky Kočárek Zuzia
Wiky Kočárek Zuzia…
za 799 Kč na Wiky.cz
Do obchodu
Wiky Kočárek Ewa
Wiky Kočárek Ewa…
za 1099 Kč na Wiky.cz
Do obchodu

O autorovi

Na přípravě tohoto článků se podílelo vícero autorů. Do konečné podoby převedl Lukáš Přeček.