Kuchyně pro panenky

Vyrobíme si vlastnoručně kuchyňku pro panenky

Před nedávnem jsme s Barborkou vyráběly jídlo pro medvídky a panenky, které rády vyrážejí na piknik. Když jsme se snažily nově vzniklé potraviny někam uklidit, zjistily jsme, že medvídkům a panenkám chybí lednice, kuchyňská linka i spotřebiče. Rozhodly jsme se, že to napravíme a vytvoříme do domečku vhodnou kuchyňskou linku aj.

Kuchyně pro panenky
Kuchyně pro panenky

Co budeme potřebovat

Pracovní postup

1.

Nejprve se pustíme do výroby lednice. Seženeme si malou úzkou krabičku, kterou nahoře i dole zalepíme a vystřihneme dvířka. Lednici oblepíme barevným či bílým papírem, na vnější stranu dvířek nalepíme obrázek ledničky z nějakého reklamního prospektu nebo letáku s elektrospotřebiči. Na vnitřní stranu opět nalepíme obrázek tentokrát vnitřního obsahu ledničky (také z letáku). Dovnitř ledničky přilepíme 3–4 poličky (obdélníky z papíru) pomocí izolepy.

Kuchyně pro panenky
Kuchyně pro panenky

2.

Obrázky kuchyňských spotřebičů (toustovač, rychlovarná konvice, mikrovlnka ad.) vystřihneme z letáku, obkreslíme je na čtvrtku, obrys vystřihneme a obrázky podlepíme tou čtvrtkou. Počítáme s proužkem papíru navíc, ten ohneme a později nalepíme na kuchyňskou linku tak, aby spotřebiče stály rovně.

Lednice do kuchyně pro panenky
Lednice do kuchyně pro panenky

3.

Teď si vytvoříme kuchyňskou linku z krabičky od čaje. Krabičku ze všech stran zalepíme, vystřihneme si pouze dolní dvířka, která se budou otevírat a zavírat k sobě, a necháme vedle nich místo na troubu. Krabičku polepíme barevným papírem, abychom překryli původní design krabičky. Papír nalepíme i dovnitř linky. Po zaschnutí přilepíme obrázek varné desky, plynového sporáku, pak obrázek trouby. Dítě může kuchyňskou linku ozdobit různými nálepkami apod. Poté přilepíme k lince stěnu z tvrdšího papíru (čtvrtky) a dolepíme připravené kuchyňské spotřebiče.

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

red | 23. 06. 2013

Štítky: