Kuželky z PET lahví

Vyrábíme domácí kuželky

Momentálně nejčastější zábava mé čtyřleté dcery u nás doma je vzít si míč do ruky a házet s ním po všem, co vidí, resp. když se jí podaří míčem trefit něco, co poté shodí, má neuvěřitelnou radost. O to menší radost má pak její maminka :-)

A tak jsem si řekla, že holčičce vymyslím nějakou kreativní zábavu, u které se vyřádí a ještě to bude mít nějaký smysl. Napadlo mě, že by si mohla vyrobit z PET lahví kuželky. Doma se nám válí neuvěřitelné množství PET lahví... Nestíhám je každý den vynášet do kontejneru na tříděný odpad, tak je sbíráme, dokud se jich nenastřádá více.

Kuželky z PET lahví
Kuželky z PET lahví

Vybrala jsem čtyři PET lahve a Barborce navrhla, že si je může všelijak ozdobit, aby si s nimi pak mohla hrát jako s kuželkami. Až je vyzdobí a polepí obrázky, postaví si je do chodby a bude se snažit míčkem shodit co největší počet kuželek (PET lahví). PET lahve mají tu výhodu, že pro méně trpělivé děti se úspěch dostaví okamžitě, protože PETky jsou lehké a hned spadnou. (Pokud to chcete udělat dětem těžší, stačí plastové lahve naplnit vodou.)

Můžu vám říct, že u nás se při hře s kuželkami z PET lahví vyřádíme celá rodina. Hrajeme turnaje a soutěžíme o to, kdo dříve shodí zelenou kuželku, kdo kuželek shodí na první hod nejvíc apod. Pravidla se dají různě obměňovat, takže hra není monotónní a baví všechny soutěžící a soutěživé. A co vy? Zkusíte to taky?

Co budeme potřebovat k výrobě kuželek z PET lahví

Věci potřebné k výrobě kuželek z PET lahví
Věci potřebné k výrobě kuželek z PET lahví

Pracovní postup

1)

Na různě barevné papíry si tužkou naměříme obdélník o velikosti 30 cm x 10 cm, který následně vystřihneme. Vystřižený obdélník nalepíme na původní místo etikety, již jsme předtím odstranili.

Vystřižené obdélníky z barevných papírů o velikosti 35 cm x 10 cm
Vystřižené obdélníky z barevných papírů o velikosti 35 cm x 10 cm

2)

Poté PET lahve zdobíme a polepíme je obrázky podle naší fantazie.

3)

Posledním bodem je sehnat míč a začít hrát. Koulejte míčem a snažte se trefit do co největšího počtu kuželek. Příjemnou zábavu!

Stačí sehnat už jen míč a začít hrát
Stačí sehnat už jen míč a začít hrát
red | 14. 02. 2014

Štítky: