Medvídek Pú

Roztomilý rozumbrada Pú a jeho přátelé ze Stokorcového lesa dělají dětem společnost již řadu let. Podívejte se na knížky a hračky s kultovní postavičkou Medvídek Pú (Pooh).

Knížky o Medvídkovi Pú

Cyklus knih o medvídkovi Pú napsal britský spisovatel Alan Alexander Milne. Jeho první kniha Medvídek Pú (Winnie-the-Pooh) vyšla v roce 1926. Následovala ji v roce 1928 druhá knížka o příbězích Medvídka Pú s názvem Púovo zátiší (The House At Pooh Corner).

Autor se nechal inspirovat svým synem (v příbězích vystupuje chlapec se jménem Kryštůfek Robin) a jeho dětským světem – i ostatní postavičky mají reálný základ v chlapcových plyšových hračkách. A taktéž les, ve kterém se příběh odehrává, je skutečný. Autor se v něm spolu se svým synem rád procházel. Jeho syn dokonce s oblibou vyprávěl, že les, který s otcem navštěvuje, je shodný s lesem, ve kterém žije Medvídek Pú.

Medvídek Pú
Medvídek Pú

Po smrti A. A. Milneho prodala jeho žena práva na Medvídka Pú Společnosti Walta Disneyho, která vyprší v roce 2026.

V současné době kromě klasických knih od Milneho existuje nepřeberné množství dětských knížek s postavami ze světa Medvídka Pú.

Medvídek Pú je roztomilý mamláskovitý medvěd, který žije se svými přáteli ve Stokorcovém lese. Dalšími postavičkami jsou bojácné Prasátko, skákavý Tygr, smutný Ijáček, neposedný Klokánek a jeho maminka Klokanice, přechytralá sova, pedantský králíček a v neposlední řadě malý kluk Kryštůfek Robin. Se svými přáteli pak Medvídek Pú podniká mnoho výprav a společně se pak vydávají za různými dobrodružstvími.

Nejprve se Pú rozhodne, že se vydá za medem, a protože med vyrábějí včely, které žijí ve stromě, vyleze na strom. Jenže včely ho zbystří a on se jich lekne a spadne na zem. Napadne ho, že když se skryje za modrým balonkem a bude dělat, že je obloha, včely si ho nevšimnou. Schovaný za modrým balonkem letí vzhůru, a najednou zjistí, že je moc vysoko, a tak poprosí Kryštůfka Robina, aby vzduchovkou balonek sestřelil. Kryštůfek balonek trefí, a jak balonek uniká, Pú se pomalu snáší dolů. Jenže včely si ho opět všimnou a jedna z nich se mu usadí na nose, a jak ji chce Pú odfouknout, vydává u toho zvuk připomínající slabiku pú. A proto se mu od té doby říká Medvídek Pú.

V jednom z dalších příběhů jde Medvídek Pú navštívit svého přítele Králíčka s myšlenkou, že by se u něj mohl pořádně a dosyta najíst. Králíček pozve medvídka do svého příbytku a nabídne mu vše, co má k snědku. Medvídek všechno jídlo Králíčkovi zbaští, a když už se rozloučí, že půjde o dům dál (k úlevě Králíčka), zjistí, že neprojde vchodem. Ba co víc, Medvídek v Králíčkově noře uvízne kvůli tomu, že je příliš tlustý. Králíček má naštěstí ještě jeden vchod, a tak běží za Kryštůfkem Robinem pro radu. Ten se jde na Púa podívat a jednoduše mu řekne, že ho s Králíčkem vytáhnou, až Medvídek Pú trochu zhubne, až mu prostě vytráví. Pú tak musí strávit nějaký čas uvízlý v Králíčkově noře. Nakonec medvídkovi bříško splaskne a Kryštůfek ho spolu s Králíčkem vytáhnou.

Jiná příhoda líčí, jak Medvídek Pú společně s kamarády připraví Ijáčkovi oslavu k narozeninám. Jindy zase Stokorcový les zaplaví voda a Medvídek Pú zachraňuje Prasátko. Co kapitola, to jiné a zajímavé vyprávění. A poutavých příběhů plných dobrodružství najdeme v knížce opravdu mnoho. Stačí jen otevřít knížku a výprava za dobrodružstvím může začít.

Kniha Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem

Holky a kluci od nepaměti milují trampoty Medvídka Pú a jeho kamarádů ze Stokorcového lesa. A není se čemu divit, s Medvídkem Pú zažijí nejen spoustu nových překvapení a legrace, ale i nová dobrodružství.

Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem
Příběhy Medvídka Pú s veselým koncem

Kniha, kterou s mojí malou dcerou čteme večer před spaním, se jmenuje Medvídek Pú: Příběhy s veselým koncem a další audioknihy. Napsal ji a ilustroval Walt Disney a z angličtiny ji přeložila Petra Lebdušková. Publikaci vydal Egmont v roce 2011.

Kniha obsahuje příběhy zvířátek ze Stokorcového lesa. Najdeme zde hloupoučkého a mlsného Medvídka Pú, roztomilého Klokánka, jeho starostlivou maminku Klokanici, věčně poskakujícího Tygra, flegmatického Oslíka Ijáčka, malého chlapce Kryštůfka Robina, sečtělou Sovu, bojácné Prasátko a přísného Králíčka.

Společně poznávají svět a vydávají se třeba na lov brouků. Jindy se rozhodnou, že pro půjdou hledat pro Sovu nový strom k bydlení, a nakonec se domluví na tom, že pomohou Prasátku zbavit se strachu ze tmy. Bonusem ke knížce je, že děti si podle návodu v závěru knížky mohou spolu s postavičkami z kouzelného lesa vyrobit něco úžasného.

Příběhy se ze začátku tváří zapeklitě, ale zvířátka si s jejich řešeními poradí. Vezměte své děti před spaním na výpravu za poznáním a přečtěte jim na dobrou noc pohádku o přátelích ze Stokorcového lesa.

Hračky s Medvídkem Pú

Plyšové hračky: Pú, tygřík, oslík, prasátko…

Plyšová podoba obyvatel Stokorcového lesa. Plyšáci Medvídka Pú, oslíka, prasátka, tygříka, Kryštůfka Robina, sovy a dalších hrdinů z této pohádky.

Medvídek pú plyšové prasátko 30cm
Medvídek pú plyšové prasátko 30cm

Další hračky s motivem Medvídka Pú

Mezi hračkami s motivem Medvídka Pú zaujmou třeba hračky do vody, loutky, ostatní nebo společenské hry.

Hračky do vody

58433 bazén dětský medvídek pú se sprškou 140x140x10cm
58433 bazén dětský medvídek pú se sprškou 140x140x10cm

Loutky

Medvídek pú maňásek - pú
Medvídek pú maňásek - pú

Společenské hry

Medvídek Pú: Černý Petr
Medvídek Pú: Černý Petr

Ostatní

Medvídek pú dřevěné kostky 12ks
Medvídek pú dřevěné kostky 12ks
doPohádky.cz | 06. 01. 2013, aktualizováno: 03. 05. 2020

Štítky: