Moje první SUDOKU aneb Velká výzva pro malé lidičky

Desková hra SUDOKU

Pokud patří SUDOKU k vašim oblíbeným hrám, dopřejte tuto zábavu i svým dětem. Že si myslíte, že na hraní SUDOKU jsou vaše děti ještě malé? Možná se budete divit, ale zdaleka to tak nemusí vůbec být. Myšlení svých dětí rozhodně nepodceňujte.

Moje první SUDOKU (My first SUDOKU)
Moje první SUDOKU (My first SUDOKU)

Moje první SUDOKU od společnosti Piatnik je hra, u které se vyřádí jak mladší, tak starší děti. Hra je určena pro děti od 4 do 10 let a já vám na základě svých zkušeností s touto hrou můžu prozradit, že při složitějším zadání budete mít i vy co dělat, abyste do prázdných políček doplnili ty správné kamínky (a o to víc vás hra bude bavit).

Hra vychází z klasického SUDOKU (kdy se do prázdných okének zapisují správná čísla tak, aby v každém sloupci, řádku i rámečku byla doplněna čísla 1–9 tak, aby se čísla v jednom sloupci, řádku či rámečku neopakovala), jen doplňovačky jsou menší, hrací kameny ilustrované a zadání přizpůsobeno schopnostem dětí (pro ty nejmenší jsou určeny doplňovačky s obrázky, popř. čtyřmi číslicemi, číslované od 1, na nichž si dítě osvojí princip SUDOKU) .

Hra obsahuje 48 (24 oboustranných) zadání různé obtížnosti (už při obtížnosti 30 si mozkové závity namáhá i dospělý), vybrat si je možné z doplňování čísel či obrázků podle věku dítěte a podle toho, čemu dává přednost. Dále pro kontrolu správnosti vložených kamínků je součástí balení 48 (24 oboustranných) kartiček, na nichž je zobrazeno správné řešení. V krabici dále najdeme také přesýpací hodiny (určeno starším dětem, abych řekla pravdu, s čtyřletou dcerkou jsme je ještě nevyužily), destičku s průhledným plastovým okénkem, kam se zasouvá hrací karta. Nakonec balení obsahuje i plastové oblé čtvercové kamínky s předtištěnými čísly a nálepky obrázků, které se podle návodu a podle číselné řady nalepí z druhé strany na plastové kamínky. Takže dítě si užije zábavu ještě předtím, než se začne sama hra.

Pozor aktualizace: tato hra se už nevyrábí. Podívejte se na alternativy, jak si zahrát s dětmi sudoku:

Ukázka

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Hra bláznivé sudoku

Logická hra založená na principu sudoku. Cílem hry je umístit všech 16 dřevěných kamenů na hrací desku dle přiložených 40 kartiček s různými vyobrazeními a různě náročnými úrovněmi.
Výrobce (značka): Djeco
za 440 Kč na Mall.cz
Prohlédnout »

Ovečka shaun sada her

Sada společenských her s motivem Ovečky Shaun. Sada obsahuje: karetní hru obrázkové sudoku desková hra ala \"Hadi a žebříky\" obrázkové domino Vhodné pro děti od 3 let
Výrobce (značka): Funnivation
za 269 Kč na Hračky 4kids.cz
Prohlédnout »

Mini logix sudoku

Jeden z cestovních bločků s oblíbenou hrou v šikovném formátu, který se dá snadno vzít kamkoli sebou. Děti mají dle kartiček za úkol řešit doplnění zadaných čísel v řádcích a sloupcích, dle pravidel Sudoku. Přednosti: trénuje logickou úvahu Obsah balení: 30 kartiček, tužka Vyberte dětem některý z bločků Mini Logix! Vhodné pro děti od 6 let Materiál: karton Počet dílů: 30 Rozměry balení: 11,5 x 15,5 x 1 cm
Výrobce (značka): Djeco
za 159 Kč na Hračky 4kids.cz
Prohlédnout »

Do kapsy dinosauři luštěnky

Pravěcí ještěři provádí děti na stránkách různými zábavnými úkoly. Další vydání nové edice Do kapsy, nabízí dětem k řešení křížovky, básničky, bludiště nebo také obrázková sudoku. Přednosti: řešením úkol děti procvičují logiku a paměť rozšiřují slovní zásobu, při zapisování i jemnou motoriku Vyberte dětem deníček Do kapsy! Vhodné pro děti od 3 let Hmotnost: 38 g Rozměr: 11 x 15 x 0,2 cm
Výrobce (značka): Jiri Models
za 39 Kč na Hračky 4kids.cz
Prohlédnout »
20. 05. 2014, poslední aktualizace 23. 09. 2020

Štítky: