Moje první SUDOKU aneb Velká výzva pro malé lidičky

Desková hra SUDOKU

Pokud patří SUDOKU k vašim oblíbeným hrám, dopřejte tuto zábavu i svým dětem. Že si myslíte, že na hraní SUDOKU jsou vaše děti ještě malé? Možná se budete divit, ale zdaleka to tak nemusí vůbec být. Myšlení svých dětí rozhodně nepodceňujte.

Moje první SUDOKU (My first SUDOKU)
Moje první SUDOKU (My first SUDOKU)

Moje první SUDOKU od společnosti Piatnik je hra, u které se vyřádí jak mladší, tak starší děti. Hra je určena pro děti od 4 do 10 let a já vám na základě svých zkušeností s touto hrou můžu prozradit, že při složitějším zadání budete mít i vy co dělat, abyste do prázdných políček doplnili ty správné kamínky (a o to víc vás hra bude bavit).

Hra vychází z klasického SUDOKU (kdy se do prázdných okének zapisují správná čísla tak, aby v každém sloupci, řádku i rámečku byla doplněna čísla 1–9 tak, aby se čísla v jednom sloupci, řádku či rámečku neopakovala), jen doplňovačky jsou menší, hrací kameny ilustrované a zadání přizpůsobeno schopnostem dětí (pro ty nejmenší jsou určeny doplňovačky s obrázky, popř. čtyřmi číslicemi, číslované od 1, na nichž si dítě osvojí princip SUDOKU) .

Hra obsahuje 48 (24 oboustranných) zadání různé obtížnosti (už při obtížnosti 30 si mozkové závity namáhá i dospělý), vybrat si je možné z doplňování čísel či obrázků podle věku dítěte a podle toho, čemu dává přednost. Dále pro kontrolu správnosti vložených kamínků je součástí balení 48 (24 oboustranných) kartiček, na nichž je zobrazeno správné řešení. V krabici dále najdeme také přesýpací hodiny (určeno starším dětem, abych řekla pravdu, s čtyřletou dcerkou jsme je ještě nevyužily), destičku s průhledným plastovým okénkem, kam se zasouvá hrací karta. Nakonec balení obsahuje i plastové oblé čtvercové kamínky s předtištěnými čísly a nálepky obrázků, které se podle návodu a podle číselné řady nalepí z druhé strany na plastové kamínky. Takže dítě si užije zábavu ještě předtím, než se začne sama hra.

Pozor aktualizace: tato hra se už nevyrábí. Podívejte se na alternativy, jak si zahrát s dětmi sudoku:

Ukázka

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Hra bláznivé sudoku

za 389 Kč na Hračky 4kids.cz
Hra , ve které hráči uplatní svoji logickou úvahu. Jednoduše vyobrazené obrázky se skládají jako při klasické hře Sudoku. Hra má dvě varianty hry, a to pro začátečníky i pokročilé hráče. Přednosti: rozvíjí matematické dovednosti Obsah balení: 16 žetonů a 40 karet se zadanými úkoly Kupte dětem zábavnou hru a hrajte s nimi! Vhodné pro děti od 7 let Počet hráčů: 1 Rozměr balení: 21 x 21 x 4 cm
Výrobce (značka): Djeco
Do obchodu

Sudoku jungle

za 289 Kč na Mall.cz
Procvičte své mozkové buňky touto chytrou hrou na principu sudoku. Je třeba zaplnit desku, tak aby žetony odpovídaly zadání ve svislém i kolmém směru.
Výrobce (značka): Djeco
Do obchodu

Ovečka shaun sada her

za 289 Kč na Hračky 4kids.cz
Soubor společenských her tentokrát s motivem Ovečky Shaun. Přednosti: hry rozvíjí soustředění a trpělivost trénují logickou úvahu Obsah balení: karetní hra obrázkové sudoku desková hra ala \"Hadi a žebříky\" obrázkové domino Kupte dětem soubor her s ovečkou Shaun! Vhodné pro děti od 3 let Baleno: kartónová krabice
Výrobce (značka): Funnivation
Do obchodu

Mini logix sudoku

za 150 Kč na Hračky 4kids.cz
Jeden z cestovních bločků s oblíbenou hrou v šikovném formátu, který se dá snadno vzít kamkoli sebou. Děti mají dle kartiček za úkol řešit doplnění zadaných čísel v řádcích a sloupcích, dle pravidel Sudoku. Přednosti: trénuje logickou úvahu Obsah balení: 30 kartiček, tužka Vyberte dětem některý z bločků Mini Logix! Vhodné pro děti od 6 let Materiál: karton Počet dílů: 30 Rozměry balení: 11,5 x 15,5 x 1 cm
Výrobce (značka): Djeco
Do obchodu

Do kapsy dinosauři luštěnky

za 49 Kč na Hračky 4kids.cz
Pravěcí ještěři provádí děti na stránkách různými zábavnými úkoly. Další vydání nové edice Do kapsy, nabízí dětem k řešení křížovky, básničky, bludiště nebo také obrázková sudoku. Přednosti: řešením úkol děti procvičují logiku a paměť rozšiřují slovní zásobu, při zapisování i jemnou motoriku Vyberte dětem deníček Do kapsy! Vhodné pro děti od 3 let Hmotnost: 38 g Rozměr: 11 x 15 x 0,2 cm
Výrobce (značka): Jiri Models
Do obchodu

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 49 do 389 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 260 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.

Nejlevnější hračka

Do kapsy dinosauři luštěnky

Obrázek hračky Do kapsy dinosauři luštěnky

Hračka za 389 Kč

Hra bláznivé sudoku

Obrázek hračky Hra bláznivé sudoku
20. 05. 2014, aktualizovano 04. 10. 2021 Facebook icoE-mail ico
Štítky: