Navlékej, nečekej!

Navlékání korálků cvičí jemnou motoriku dítěte

Naučná a zručnostní hra Navlékej, nečekej! je určena dětem ve věku tří až šesti let a slouží k procvičení zručnosti a paměti. Ale jak je z obrázku, který není v žádném případě ilustrační, patrné, hru mohou hrát i dospělí:-)

1/3Výroba nárámků s vůní cukrovinek

Výroba nárámků s vůní cukrovinek

za 199 Kč na Wiky.cz
Fashion Angels Výroba nárámků s vůní cukrovinek Fashion Angels W281192 Navlékej korálky a vytvářej si své šperky se sadou na výrobu bižuterie. Můžeš se pak pochlubit svými výtvory a udělat radost mamince či kamarádce. Obsah balení:  provázek 6 přívěsků barevné korálky Doporučený věk: od 8 let
Výrobce (značka): Fashion Angels
2/3Navlékej, nečekej!

Navlékej, nečekej!

za 259 Kč na Hračky 4kids.cz
Alexander Navlékej, nečekej! Zábavná hra , při které děti trénují svoji paměť a zručnost. Cílem je podle vzoru na kartě co nejrychleji navléknout kuličky ve stejné skladbě, které si děti mohou během chvilky zapamatovat, než se karta otočí. Čas je odměřen přesýpacími hodinami. Přednosti: rozvíjí jemnou motoriku trénuje vizuální vnímání Obsah balení: 55 karet se vzory, 18 ks barevných kuliček přesýpací hodiny, 3 ks provázků, 80 ks žetonů český a slovenský návod Kupte dětem společenskou hru! Vhodné pro děti od 3 let Počet hráčů: 2-4 Země původu: Polsko
Výrobce (značka): Alexander
3/3Písmenkobraní

Písmenkobraní

za 160 Kč na Mraky hraček.cz
Písmenkobraní- Losuj, navlékej, otáčej a skládej slova z písmenek. Skládej kostky s písmenky a jejich otáčením hledej slova, za které můžeš získat body. Hra ti nabídne dokonce i dvě herní varianty. Písmenkobraní je vhodá hra pro rozvoj logického myšlení, slovní zásoby a fantasie! Rozměry: 19,5 x 18,5 x 5,3 cm Obsah balení: 25 kostek s písmenky, sáček, 3 provázky, kostka s čísly, poznámkový blok, český a slovenský návod. Věk: 7+
Výrobce (značka): Pexi

Hra Navlékej, nečekej! patří do série interaktivních her s logem „Sova Moudrá hlava“, s kterou na trh vstoupila polská firma Alexander. Ta se zaměřuje na vzdělávací hry pro děti, které kladou důraz na paměť, rozvoj myšlení, poznávání nových věcí a manuální dovednosti.

Tuto hru si naše tříletá holčička velmi oblíbila (ale můžu potvrdit, že ji mají rádi i kluci, to máme vyzkoušené:-) Hra obsahuje 18 různě barevných kuliček (průměr 3 cm), 55 karet, 3 provázky (takže najednou mohou hru hrát pouze tři hráči), přesýpací hodiny, 80 žetonů („blechy“) a návod.

Úkolem hráčů je podívat se na pár vteřin na kartičku, na které jsou zobrazeny tři, čtyři, pět, šest nebo sedm barevných kuliček (podle stupně obtížnosti) a zapamatovat si jejich pořadí. Následně se karta otočí, aby na ni nebylo vidět, hráči si do rukou vezmou provázek, připraví se k navlékání kuliček, nastaví se přesýpací hodiny, které určují čas na splnění úkolu, a hra může začít. Hráči se snaží co nejrychleji zpaměti navléci kuličky na provázek v pořadí přesně podle zobrazení, které viděli. Když se přesype písek v hodinách, otočí hráči zakrytou kartu a porovnávají uspořádání navlečených kuliček s pořadím na kartě. Za každou správně navlečenou kuličku obdrží žeton.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je kouzelné pozorovat malé děti, jak ještě neohrabaně, zato s takovým vypětím, soustředěním a úsilím opakovaně na provázek navlékají velké korálky (kuličky). A ještě zajímavější je vidět pokrok, jak po několikerém hraní této hry se jejich jemná motorika zdokonaluje.

Do Pohádky.cz | 16. 07. 2013, aktualizováno: 12. 11. 2019

Štítky: