Navlékej, nečekej!

Navlékání korálků cvičí jemnou motoriku dítěte

Naučná a zručnostní hra Navlékej, nečekej! je určena dětem ve věku tří až šesti let a slouží k procvičení zručnosti a paměti. Ale jak je z obrázku, který není v žádném případě ilustrační, patrné, hru mohou hrát i dospělí:-)

NAVLÉKEJ NEČEKEJ

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Wiky Korálky zažehlovací 5000 ks

Korálky zažehlovací 5000 ks, mix barev Navlékej, spojuj nebo zažehluj korálky podle předlohy a vytvoř originální dáreček třeba pro kamarádku! Zábavnou formou budeš rozvíjet svou fantazii, zručnost, trpělivost a dovednosti!  Jak na to? Skládáním různobarevných korálků na podložku můžeš vytvořit více či méně složité obrázky. S korálky můžeš hýbat dokud nejsou zažehlené. Přes vytvořený obrázek položíš zažehlovací papír a zažehlíš běžnou žehličkou. Vzniklý obrázek sundáš z podložky, kterou můžeš znovu použít.  Doporučený věk: od 3 let
Výrobce (značka): Wiky Kreativita
za 259 Kč na Wiky.cz
Prohlédnout »

Hra Navlékej, nečekej! patří do série interaktivních her s logem „Sova Moudrá hlava“, s kterou na trh vstoupila polská firma Alexander. Ta se zaměřuje na vzdělávací hry pro děti, které kladou důraz na paměť, rozvoj myšlení, poznávání nových věcí a manuální dovednosti.

Tuto hru si naše tříletá holčička velmi oblíbila (ale můžu potvrdit, že ji mají rádi i kluci, to máme vyzkoušené:-) Hra obsahuje 18 různě barevných kuliček (průměr 3 cm), 55 karet, 3 provázky (takže najednou mohou hru hrát pouze tři hráči), přesýpací hodiny, 80 žetonů („blechy“) a návod.

Úkolem hráčů je podívat se na pár vteřin na kartičku, na které jsou zobrazeny tři, čtyři, pět, šest nebo sedm barevných kuliček (podle stupně obtížnosti) a zapamatovat si jejich pořadí. Následně se karta otočí, aby na ni nebylo vidět, hráči si do rukou vezmou provázek, připraví se k navlékání kuliček, nastaví se přesýpací hodiny, které určují čas na splnění úkolu, a hra může začít. Hráči se snaží co nejrychleji zpaměti navléci kuličky na provázek v pořadí přesně podle zobrazení, které viděli. Když se přesype písek v hodinách, otočí hráči zakrytou kartu a porovnávají uspořádání navlečených kuliček s pořadím na kartě. Za každou správně navlečenou kuličku obdrží žeton.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je kouzelné pozorovat malé děti, jak ještě neohrabaně, zato s takovým vypětím, soustředěním a úsilím opakovaně na provázek navlékají velké korálky (kuličky). A ještě zajímavější je vidět pokrok, jak po několikerém hraní této hry se jejich jemná motorika zdokonaluje.

16. 07. 2013, poslední aktualizace 23. 09. 2020

Štítky: