Panenky Monster High

Fantazy panenka Monster High pro holky, co se nebojí
Do Pohádky.cz | 29. 03. 2017, aktualizováno: 16. 09. 2019

Nevšední, strašidelné, hrůzostrašné... a přece je holky zbožňují. Řeč je o panenkách Monster High. A když píšu „panenkách“, myslím tím opravdu panenkách v množném čísle, neboť panenek ze série Monster High je přes dvacet druhů. V každém případě se panenky Monster High staly jednou z dalších úspěšných hraček z produkce hračkářského gigantu Mattel.

Monster High DOPLŇKY
Monster High DOPLŇKY…
za 99 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Mattel Monster High Straškouzelná Treesa
Mattel Monster High Straškouzelná Treesa…
za 909 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Monster High kantýna a odpočívárna
Monster High kantýna a odpočívárna…
za 639 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Monster High Přívěšek na klíče
Monster High Přívěšek na klíče…
za 73 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Trefl 3 Histoires, 3 Tailles : Monster High
Trefl 3 Histoires, 3 Tailles : Monster H…
za 409 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Monster High SOUROZENCI MONSTERKY 2KS
Monster High SOUROZENCI MONSTERKY 2KS…
za 705 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Mattel Monster High Straškouzelná Kámoška Twyla
Mattel Monster High Straškouzelná Kámošk…
za 699 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Monster High STRAŠKOUZELNÁ GHÚLKA
Monster High STRAŠKOUZELNÁ GHÚLKA…
za 483 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Monster High NETOPÝRKA DRACULAURA
Monster High NETOPÝRKA DRACULAURA…
za 789 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu

Panenky Monster High jsou inspirované stejnojmennou sérií hrůzostrašných animovaných filmů a příběhů s hororovou atmosférou. Monster High je škola pro strašidla, upíry, vlkodlaky a další monstrózní bytosti. Hračky (tedy především každá jednotlivá panenka) na motivy tohoto kresleného seriálu jsou pak ztvárněním jednotlivých postav. Každá postava a potažmo i panenka Monster High má nejen své vlastní jméno a svůj nezaměnitelný vzhled, ale také celý osobnostní charakter čili povahové rysy.

Panenky Monster High se prodávají již od roku 2010. Stále se však mezi dětmi a tedy především mezi holkami od tří do dvanácti let těší obrovské popularitě. Oproti někdy trochu fádní a příliš dokonalé panence Barbie, kterou také vyrábí společnost Mattel, totiž panenky Monster High nabízejí dětem větší množství různých postav, se kterými se mohou snáze identifikovat a které hlavně neoplývají pouze a výhradně jen dobrými vlastnostmi, ale mají také své nešvary, nedokonalosti a chyby, což tyto postavy a panenky dělá mnohem živějšími, pravdivějšími a paradoxně také, i když se jedná o nadpřirozené bytosti, uvěřitelnějšími, než je Barbie.

Obliba panenek Monster High je také silně podpořena řadou kreslených filmů s těmito postavami. Navíc nové filmy neustále vznikají.

Knížky o Monster High

Existuje také řada fanouškovských knížek a publikací, které vyprávějí příběhy o Monster High. My jsme se blíže podívali na tuto:

Monster High: Monster párty

Knížka pro malé i velké holky, která zaručeně potěší, se jmenuje Monster párty – Jak připravit monstrózní párty aneb Příručka pro přípravu maximálně stylových párty.

Publikaci z dílny Monster High vydalo nakladatelství Egmont ČR v Praze v roce 2013 a práva na obsah knihy a její zpracování jsou vyhrazena opět společnosti Mattel.

Knížka přináší návod, jak uspořádat večírek v nejděsivějším stylu Monster High. Holky seznamuje s triky jejich nejoblíbenějších monstrkamarádek, jakými jsou Lagoona Blue, Clawdeen Wolf, Draculaura, Cleo de Nile, Ghoulia Yelps, Frankie Stein aj. Kniha se věnuje významným svátkům a dnům, jako je Halloween, Monstr naroděsniny, a tomu, jak je připravit, jaké pokrmy nachystat, jakou zábavu vymyslet, aby se hosté nenudili, a dále přináší návody na výrobky, které lze vytvořit vlastníma rukama.

Kniha obsahuje také test, jaké jsou čtenářky hostitelky. Podle odpovědí (a, b, c, d, e, f) dívky poznají, komu z postav Monster High se nejvíce podobají.

Zajímavostí v knížce jsou hrátky se slovy. Jsou zde použita slova typická pro postavy Monster High: naroděsniny, jednotlamky, upížasné, monstrceny, monstralbum apod.

O autorovi

Na přípravě tohoto článků se podílelo vícero autorů. Do konečné podoby převedl Lukáš Přeček.
Panenky Monster High
Panenky Monster High