Párty hry

Párty hry jsou příjemným doplněním společenských akcí a posezení s přáteli. A která párty hra, ať už desková nebo třeba karetní, pobaví vás na tvém dalším večírku?

PÁRTY HRY

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Ankama děsnej krvák

za 1199 Kč na Hračky 4kids.cz
Strategická hra Ankama Děsnej krvák přináší hororové vypětí, kdy se zvolenou rodiny nestvůr je úkolem hráčů vyběsnit a vyděsit k smrti skupinu studentů. Důležité je být otrlý a především rychlejší než soupeři ve hře. Postup ve hře: výběr rodiny nestvůr, jako vlkodlaci, zombíci, upíři, maniaci, vetřelci rozhodnutí o čase smrti obětí provedení Obsah balení: 3D chata, 4 vnitřní stěny, 5 Venkovních dlaždic terénu 3D kůlna, 8 malých barevných kostek, 9 dveří a 5 barikád 10 kostek, 200 žetonů a ukazatelů, 21 nestvůr 5 nečekaných návštěvníků, 5 hostů na párty 102 karet Kupte dětem hru Ankama Děsnej krvák a hrejte s nimi! Vhodné pro děti od 14 let Průměrná doba hry: 45 - 60 minut Počet hráčů: 2 - 5  
Výrobce (značka): Black Fire
Do obchodu

Hasbro Společenská hra Twister naslepo

za 699 Kč na Wiky.cz
Twister, ve který vás dostane z komforní zóny. Zahrajte si oblíbenou hru se zavázanýma očima. Hra Twister patří již mezi evergreeny každé párty a není nikdo, kdo by ji neznal. Vyzkoušej si tuto oblíbenou společenskou hru zahrát trochu jinak. Princip hry Twister naslepo se nijak neliší od herní klasiky. Základem je pohyb po plachtě s barevnými kolečky, takovým způsobem, který ukáže šipka na rotujícím disku. Ale Pozor! V Twisteru naslepo se takto přesunuješ se zavázanýma očima, musíš tedy spoléhat pouze na svůj hmat a paměť. Aby to nebylo tak obtížné, je každá barevná plocha na hracím poli odlišená jinou texturou. Hra obsahuje: podložku s texturovanými tvary rotující disk 4 pásky přes oči herní pravidla Počet hráčů: 2 a více Doba hraní: 10-20 minut Doporučený věk: od 8 let
Výrobce (značka): Hasbro Games
Do obchodu

Tvoje tvář má známý hlas - tvoje tvář má známý hlas

za 699 Kč na Bambule.cz
Staňte se součástí fenomenální show Tvoje tvář má známý hlas, kterou znáte z televizních obrazovek. Prostřednictvím stejnojmenné párty hry se přenesete přímo na pódium do světel reflektorů a prožijete na vlastní kůži vzrušující momenty proměn.
Výrobce (značka): Albi
Do obchodu

Tipni si! známe se?

za 659 Kč na Mraky hraček.cz
Víte, kolik vašich spoluhráčů už bylo někdy v Africe, kolik jich spí v noční košili a kolik z nich při luxování vysává i pavouky? I kdybyste to nevěděli, můžete si tipnout. V párty hře Tipni si! Známe se? se dozvíte o svých spoluhráčích první poslední – ačkoli nikdy si nemůžete být jisti, kdo danou odpověď zvolil. A pokud se nestydíte, můžete hrát otevřenou hru a vsadit si přímo na odpověď konkrétního hráče! Čeká na vás 900 tvrzení, rozdělených do 6 okruhů: Cestování, Vaření, Oblékání, Hobby, Domácnost a Mazlíčci. Takže se o svých spoluhráčích dozvíte skutečně hromadu nového – a třeba i překvapivého. Hra Tipni si! Známe se? obsahuje: 12 tipovačů a rozhodovačů, 300 karet s otázkami, 6 hráčských žetonů, 40 plastových mincí, pravidla Počet hráčů: 3-5 Hrací doba: 30 a více min. Věk: 15+
Výrobce (značka): Albi
Do obchodu

Komu zvoní tramvaj

za 651 Kč na Mraky hraček.cz
Komu zvoní tramvaj Párty hra o morálních dilematech a vraždící tramvaji. Jeden hráč je řidič tramvaje a musí se rozhodnout, kterou ze dvou kolejí vyšle nezastavitelnou tramvaj, čímž zabije všechny po trati. Ostatní hráči se rozdělí na dva týmy a budou se snažit řidiče přesvědčit, aby ušetřil jejich kolej a zabil všechny na té druhé koleji. Nasedat, už jede vláček zabijáček!  Věk 15+
Výrobce (značka): Mindok
Do obchodu

Tipni si! známe se? 18+

za 599 Kč na Mraky hraček.cz
Víte, kolik vašich spoluhráčů nikdy nebylo nevěrných? Kolik si jich kouše nehty, nebo se šťourá v nose? A kolik z nich někdy zfalšovalo důležitý podpis? I kdybyste to nevěděli, můžete si tipnout. V párty hře Tipni si! Známe se? 18+ Mládeži nepřístupno se dozvíte o svých spoluhráčích první poslední – ačkoli nikdy si nemůžete být jisti, kdo danou odpověď zvolil. A pokud se nestydíte, můžete hrát otevřenou hru a vsadit si přímo na odpověď konkrétního hráče. Ve hře na vás čeká 900 tvrzení, rozdělených do 6 okruhů: Sex, Párty, Vztahy, Trapasy, Zlozvyky a Hříchy. Takže se o svých spoluhráčích dozvíte skutečně hromadu nového, a to možná i věci, které byste raději nevěděli! Hra Tipni si! Známe se? 18+ obsahuje:  12 tipovačů a rozhodovačů,  300 karet s otázkami,  6 hráčských žetonů,  40 plastových mincí, pravidla Počet hráčů: 3-6 Hrací doba: 30 a více min. Věk: 18+
Výrobce (značka): Albi
Do obchodu

Tipni si

za 599 Kč na Mall.cz
V této zábavné párty hře najdete 1188 otázek rozdělených do šesti okruhů: společnost, fauna a flóra, věda a technika, stalo se, sport a různé. Tipování, sázení a debatování o zajímavých otázkách nebylo nikdy zábavnější, vsaďte se!
Výrobce (značka): Albi
Do obchodu

„Párty“ nebo „party“, píše se v tomto slově správně česky dlouhé, nebo krátké „a“?

I to by mohla být jedna ze záludných otázek, které padnou při společenském zábavném kvízu na setkání s přáteli.

Tak jak to tedy je: píšeme párty hry, nebo party hry?

Víte? Ano, obojí je správně. Neuděláte chybu, ani když napíšete dlouhé, ani když krátké „a“. Obě varianty tohoto slova jsou možné a není mezi nimi žádný významový ani jiný rozdíl.

Ale zpět k párty hrám. Z výše uvedeného výběru her je zřejmé, že hry, které se hrají na večírcích, jsou žánrově rozmanité a je jich opravdu spousta. Od klasik jako je Twister přes trendové hry, které napodobují aktuálně populární televizní soutěže (Riskuj, Co na to Češi, Tvoje tvář má známy hlas) a jednoduché deskové hry na principu Člověče, nezlob se! (Člověče, napij se!, Ženy versus muži) až po hry, které jsou poměrně náročné na přemýšlení, znalosti nebo postřeh.

Samostatnou kategorii her pak tvoří hry, které preferují lidé – řekněme dobrodružněji založení romantičtí jedinci. Jde o strategické a RPG deskové hry, jež si zpravidla pro dohrání ukousnou z večírku mnoho hodin a fandům tohoto druhu her dopřejí vrchovatě zábavy.

Součástí některých párty her jsou zajímavé doplňky či rekvizity. Například tikající bomba, přesýpací hodiny, pytlíky s překvapením nebo kartičky s legračními obrázky a nezvyklými úkoly.

Hry pro partnery

Manželství někdy bývá jako hra. Někdy jako krásná souhra čtyř rukou na klaviatuře jednoho piána. Jindy jako hra kočka s myší. V obou případech společenská hra pro partnery vnese do každého vztahu svěží vítr.

PARTNERSKÉ HRY

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Manželství hrou + tchýně to zařídí

za 259 Kč na Mraky hraček.cz
MANŽELSTVÍ HROU + TCHÝNĚ TO ZAŘÍDÍ Komplet dvou deskových her pro dospělé \"Manželství hrou\" a \"Tchýně to zařídí\". Balení obsahuje oboustrannou hrací desku, kterou lze použít ke hře vhodné k dané příležitosti a k dostupnému počtu hráčů. Hra \"Manželství hrou\" je určená pro dvojici hráčů, kteří již mohou být v manželském svazku nebo o něm teprve uvažují. Během hry se setkají s řadou známých životních problémů a krizí, které mohou nastat i v reálném životě. Při hře je řešení těchto situací hodnoceno manželským bodovým systémem. Není však hodnocena správnost řešení, ale záleží na schopnosti si pohotově, vtipně a s nadhledem poradit. Pro možnost zapojení více rodinných příslušníků a kamarádů slouží hra \"Tchýně to zařídí\". Hra je zábavná i poučná a speciální cena pro vítěze je zaručená. S oběma verzemi si jistě užijete spoustu zábavy a prožijete příjemné chvíle se svými blízkými. Produkt je vhodný od 18 let. Velikost balení: cca 33 x 23 x 3 cm Věk: 18 Určení: pro kluky i holky
Výrobce (značka): Pilgr Richard
Do obchodu

Pro koho jsou tyto hry určené?

Párty hry jsou vhodné pro:
  • holky
  • kluky
  • puberťáky
  • dospěláky
Věk dítěte:
  • od cca 6 až 18 let dle pravidel konkrétní hry

Je to zábavná hračka?

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 80%

22. 11. 2020, aktualizovano 04. 01. 2021 Facebook ico E-mail ico