Pexeso pro uši

Zvuková varianta oblíbeného pexesa pro děti

Že existuje tradiční pexeso, kdy obracíte kartičky s obrázky a hledáte dva stejné obrázky (čímž si procvičujete svou paměť), je zřejmé. Ale málokdo ví, že existuje také pexeso pro uši. Pexeso, kde se nesnažíte najít dva stejné obrázky, ale dva shodné zvuky. Jedno takové od firmy Alexander máme doma. Pexeso pro uši je skvělá společenská hra, která navíc rozvíjí kreativitu a učí člověka soustředění.

1/1Pexeso pro uši

Pexeso pro uši

za 339 Kč na Mall.cz
Pexeso pro uši je zábavná hra pro vaše ratolesti. První pexeso, při kterém zapojíte i svůj sluch. Děti i dospělí si díky této hře vylepší svou sluchovou paměť. Můžete si zahrát i klasickou verzi „pro oči“ a náročnější verzi pro starší hráče s použitím hrací desky a hrací kostky. Ocenění Správná hračka v roce 2013.
Výrobce (značka): Alexander

Alexander je polská firma, která na trh přináší interaktivní (vzdělávací) hry pro děti, které kladou důraz na paměť, rozvoj myšlení, poznávání nových věcí a manuální dovednosti. Podobnou hračku vyrábí také společnost Pexi.

Pexeso pro uši je hra ze série naučných her s logem „Sova Moudrá hlava“, u níž musíte zapojit svůj sluch, svou koncentraci i paměť. Se svým dítětem se nejen pobavíte, ale také si vyzkoušíte, jak jste na tom se zapamatováním si rozličných zvuků. Kdo rozezná přesýpání písku od chrastění kamínků? Kdo rozliší štěrkání korálků od břinkotu sklíček? Vy, nebo vaše dítě? Možná budete překvapeni, že děti slyší častokrát lépe než my dospělí.

Zvukové pexeso

Hra je určena 2–3 hráčům a na krabici je napsáno, že je vhodná od 5 let. Nicméně, udaný věk je pouze orientační, protože i moje tříletá dcera se v pexesu pro uši vyžívá a neustále mě nutí, abych ho s ní hrála. Cílem hry je zapamatovat si určité zvuky a získat co největší počet párů krychliček vydávajících stejný zvuk. Že jste se nezmýlili a kostičky k sobě opravdu patří, poznáte podle barevného označení (vždy dvě kostky mají stejnou barvu). Tudíž s tímto pexesem si můžete zahrát i tradiční „vizuální“ pexeso.

Hra obsahuje 16 zvukových krychliček (8 barevných párů), 1 barevnou kostku, 1 hrací desku, návod a poznámkový blok.

Hra je vhodná také pro nevidomé a děti s poruchou zraku, a dále pro starší děti, které si můžou zahrát hru na hrací desce spolu s házecí barevnou kostkou (pravidla hry najdete v českém návodu).

Do Pohádky.cz | 15. 07. 2013, aktualizováno: 12. 11. 2019

Štítky: