Postýlky pro panenky

O holčičce, panence a postýlce pro panenku. Podívejte se, jak úžasně mohou postýlky pro panenky vypadat. Nechte se inspirovat při výběru oblíbené hračky pro holky.

„Zabalit, obléct, připravit svačinu, jedeme k tetě na chatu!“ Zavolá malé děvčátko neboli maminka na svoje dítě, tedy svou panenku.

„Hurá,“ zakřičí děvčátko a poskočí s panenkou v náručí. Zvedá panence ručičky nad hlavu a vyhazuje ji do vzduchu – jakože se raduje a jakože to hurá křičí ta panenka.

„Jenže, kde tam po obědě budu spát?“ zarazí se panenka. „A v noci!? Teta na chatě přeci nemá postýlku pro miminka. Má tam jen takové staré velké postele. A navíc tak divně páchnou,“ koulí panenka očima. „Jako starý babiččin kožich na zimu.“

„Nic se neboj, zlatíčko, vezmu ti s sebou přeci tvoji krásnou cestovní postýlku!“

„Hurá, ať žije výlet!“ křičí panenka. Zatímco maminka úhledně balí cestovní postýlku pro panenky do přepravního vaku.

„A můžu si vzít s sebou nějakou hračku?“ žadoní panenka děťátko a mrká přitom na děvčátko, svou maminku. „Panenka Baruška by také moc chtěla na chatu!“ říká důležitě panenka.

„Proč by ne! Bude to prima! Jen si klidně vem Barušku s sebou,“ jásá děvčátko a balí věci na cestu.

Cestovní postýlky pro panenku

Postýlka cestovní Bambolina Amore s jednorožcem
Postýlka cestovní Bambolina Amore s jednorožcem

Kolébky pro panenky

„Spinkej, moje miminko, houpy houp,“ říká holčička chlácholivým hlasem a opatrně houpe panenku v malé kolébce pro panenky.

Panenka bounie v postýlce
Panenka bounie v postýlce

Jen si to představte, je na to dítě, jak si hraje, hezký pohled, že? Obvyklý scénář oblíbené hry malých děvčátek. Také to určitě dobře znáte. Tedy pokud máte doma dcerušku nebo třeba vnučku, prostě nějakou tu holku.

Hra na maminku a miminko, co nechce spinkat

Návod.

Návod?

Návod tady snad ani není nutné psát, ne? Jen si to shrňme. Ke hře na maminku a miminko, které nemůže usnout, je potřeba:

Holčička čili máma opatrně položí svoje miminko neboli panenku do houpací postýlky čili kolébky. Kolíbkou maminka lehce pohupuje čili kolébá děťátko. Při kolébání se doporučuje tichým hlasem zpívat ukolébavky nebo vyprávět pohádky. Pokud děťátko v kolébce nemůže usnout, zrychlíme houpání. Pokud ani potom nezabere, zjišťujeme, zda náhodou nemá miminko hlad nebo něco v plíně. Hru hrajeme tak dlouho, dokud miminko neusne. Intenzitu houpání se doporučuje držet v míře takové, aby miminko z kolébky nevypadlo.

Nejlepší kolébky pro panenky?

Velmi oblíbené jsou kolébky pro panenky, které jsou vyrobené ze dřeva. Je to hlavně proto, že nám dřevěné kolíbky připomínají naše opravdové kolébky z dětství. No řekněte sami, cožpak se nějaké dítě někdy kolébalo v plastové postýlce? Na druhou stranu si musíme přiznat, že plast má oproti dřevu také svoje výhody. Plastová kolébka pro panenky sice tak dobře nevypadá jako ta dřevěná a možná nenavodí takovou hezkou, opravdovou atmosféru, ale zato se snadno udržuje v čistém stavu a hlavně je lacinější.

Dřevěné postýlky pro panenky

Dřevo je voňavý materiál a když se vzduchem line hezká a příjemná vůně, hned se lépe spí. Dřevěná postýlka pro panenky se postará o to, aby i panenka v postýlce dobře spinkala.

Kolébka pro panenky 49x28x27cm
Kolébka pro panenky 49x28x27cm

Postýlky pro panenky s nebesy

Nebesa neboli baldachýn chrání miminko před okolními ruchy a vlivy. A především postýlka s nebesy vypadá čarokrásně. Jako z pohádky. Jako postel, na které spí princezna.

Postýlka s nebesy
Postýlka s nebesy

Další postýlky pro panenky a doplňky

A na závěr tady máme další malé i velké postýlky pro panenky a k tomu řadu roztomilých doplňků a sad a herních setů. Např. postýlka i s miminkem. Nočník pro panenku, lahvička na jídlo pro panenky, přebalovací pult, vanička na koupání a mnoho dalších nápaditých doplňků, které se budou holčičkám při jejich hrách na maminku a děťátko náramně hodit.

Miminko v postýlce s doplňky
Miminko v postýlce s doplňky

Pro koho je hračka určená?

Hračka je vhodná pro:
  • holky
Věk dítěte:
  • od 3 let
  • do cca 12 let

Je to zábavná hračka?

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★

Celkové hodnocení: 87%

doPohádky.cz | 05. 02. 2020, aktualizováno: 07. 02. 2020

Štítky: