Tip na dárek: realistický model auta Škoda

Detailní kovové modely aut Škoda, RC autíčka a stavebnice škodovek. Hračky pro kluky / dárky pro tatínka, sběratelé autíček a všechny fanoušky značky Škoda auto.

Modely aut Škoda

1/14
Škoda octavia iii combi

Škoda octavia iii combi

za 399 Kč na Mall.cz
Luxusní model Škody Octavia III Combi, jednoho z nejoblíbenějších automobilů v České Republice, v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými skutečnému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
2/14
Auto Welly 2009 Škoda Fabia Combi II kov/plast 1:24 v krabici 23x10x11cm

Auto Welly 2009 Škoda Fabia Combi II kov/plast 1:24 v krabici 23x10x11cm

za 332 Kč na Mraky hraček.cz
Toto autíčko nesmí chybět ve Vaší sbírce, nebo ve vozovém parku. Škoda Fabie má otevírací přední dvěře a kapotu motoru. Vše je detailně zpracováno.  Parametry:  materiál: kov, plast rozměry balení: 23 x 10 x 11 cm měřítko: 1:24 Vhodné pro sběratele, nebo malé děti od 3 let.
Výrobce (značka): Dromader
3/14
Škoda octavia iii - policie čr

Škoda octavia iii - policie čr

za 419 Kč na Mall.cz
Model Škody Octavia III v barvách Policie České Republiky. Tento model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými opravdovému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
4/14
Škoda favorit 1987 - policie čr 94/95

Škoda favorit 1987 - policie čr 94/95

za 499 Kč na Mall.cz
Policejní Favorit v barvách, které pořádkové služby používaly do roku 2011. Tento model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými opravdovému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
5/14
Škoda octavia iii combi - policie čr

Škoda octavia iii combi - policie čr

za 419 Kč na Mall.cz
Model Škody Octavia III Combi v barvách Policie České Republiky. Tento model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými opravdovému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
6/14
Škoda fabia rs2000 concept car

Škoda fabia rs2000 concept car

za 499 Kč na Mall.cz
Škoda RS2000 byl koncept, představený v roce 2011 na GTI setkání ve Wörthersee. Tento luxusní model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými skutečnému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
7/14
Auto Welly Škoda Octavia kov/plast 1:24 v krabici 23x10x11cm

Auto Welly Škoda Octavia kov/plast 1:24 v krabici 23x10x11cm

za 369 Kč na Mraky hraček.cz
Toto auto - Škodu Octavii musíte mít doma ve své sbírce, nebo vozovém parku. Model má kovové osy kol a detailní zpracování karoserie, včetně interiéru. Autíčko má otevírací přední dveře i kapotu motoru.  Parametry:  materiál: kov, plast rozměry balení: 23 x 10 x 11 cm měřítko: 1:24  Vhodné pro děti od 3 let.
Výrobce (značka): Dromader
8/14
Škoda yeti - policie čr

Škoda yeti - policie čr

za 499 Kč na Mall.cz
Model Škody Yetti v barvách Policie České Republiky. Tento model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými opravdovému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
9/14
Škoda felicia 1963

Škoda felicia 1963

za 499 Kč na Mall.cz
Kabriolet Škoda Felicia z přelomu 50. a 60. let je jedno z nejkrásnějších aut své doby. Tento model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými opravdovému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
10/14
Škoda octavia 1963

Škoda octavia 1963

za 349 Kč na Mall.cz
Škoda Octavia z přelomu 50. a 60. let je bez přehánění legendou československých silnic. Tento model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými opravdovému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
11/14
Škoda joyster concept car

Škoda joyster concept car

za 299 Kč na Mall.cz
Škoda Joyster byl koncept, představený na pařížském autosalonu v roce 2006. Tento luxusní model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými skutečnému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
12/14
Škoda vision d concept car

Škoda vision d concept car

za 300 Kč na Mall.cz
Škoda Vision D byl koncept, představený na ženevském autosalonu v roce 2011. Tento luxusní model v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými skutečnému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
13/14
Škoda octavia iii

Škoda octavia iii

za 399 Kč na Mall.cz
Jeden z nejoblíbenějších automobilů v České Republice, tento luxusní model Škody Octavia III v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými skutečnému vozu.
Výrobce (značka): Abrex
14/14
Škoda superb ii

Škoda superb ii

za 299 Kč na Mall.cz
Luxusní model nejvyšší řady automobilů od firmy Škoda – druhá generace moderního Superbu v měřítku 1:43 od české firmy Abrex vám nabízí kvalitní kovové zpracování s mnoha detaily, věrnými skutečnému vozu.
Výrobce (značka): Abrex

Na první podívání jen další obyčejné autíčko pro kluky. Ale vykládejte to hrdému fanouškovi značky Škoda auto. To neskrývané nadšení z realistického modelu škodovky! To zaujetí každým propracovaným detailem na autíčku! Pro někoho sběratelský skvost do sbírky autíček. Pro jiného zmenšená replika fanaticky zbožňovaného auta, kterým jezdí. Pro ty ostatní skvělý tip na dárek.

Proč koupit?

Proč koupit realistický model auta Škoda? Proč se nespokojit s obyčejným autíčkem „nějaké“ značky? Detailní modely aut člověk nekupuje pouze dítěti na hraní. Důležitým aspektem je nadšení z věrného zpracování automobilu. A to ocení nejen kluci, ale především automobiloví znalci, tedy tatínci a sběratelé autíček.

Co dítěti tatínkovi hračka přinese?

 • je to hračka na hraní a zároveň i model na výstavku třeba do vitríny
 • pro fanouška škodovek nesmírné potěšení
 • ukojení sběratelské vášně
 • příjemná pozornost pro majitele opravdového vozu značky Škoda

Modely aut Škoda – o co jde?

Modely aut jsou věrné (někdy více, někdy méně) zmenšené napodobeniny skutečných aut značky Škoda. Model auta Škoda je vyroben podle konkrétního skutečného modelu automobilu. Proto by každá taková hračka měla být z právního hlediska vyrobená pod licencí samotné automobilky, ale praxe je taková, že na trhu se objevují i napodobeniny, které licencované nejsou.

Základní popis hračky:
 • věrný vzhled podle skutečného modelu škodovky
 • detailní zpracování
 • kvalitní materiál, kovové nebo plastové díly
 • mívají pohyblivé části, tj. otevírací dveře a kapota

Předlohou pro modely autíček mohou být auta z aktuální modelové řady výrobce, ale velmi oblíbená jsou také historická auta, ať už jde vyloženě o veterány nebo jen motorová retro vozidla z doby nedávné.

Modely aut se vyrábějí v různých měřítkách. V případě autíček Škoda například 1:14, 1:24, 1:28 1:35 a 1:43.

V zásadě existují dva druhy modelů:

 • hračky kompletně sestavené již z výroby
 • stavebnice auta, které je potřeba poskládat

Pro koho je hračka určená?

Jsou hračky, které kupujeme dětem. Těch je většina. A vedle toho existuje několik speciálních hraček, po kterých touží mnohem více dospěláci než děti; v tomto konkrétním případě hlavně tatínci.

Hračka (model autíčka Škoda) je vhodná pro:
 • kluky - malé i ty hodně velké (dospělé)
 • všechny příznivce automobilové značky Škoda
 • majitele skutečné škodovky
 • sběratele autíček
 • pro kohokoliv z uvedených jako dárek
Věk dítěte věčného kluka, kterému model škodovky udělá radost:
 • od 3 let
 • do 99+ let

Početnou skupinou lidí, které modely autíček Škoda zaujmou, jsou fanoušci této značky. Automobily Škoda jsou neodmyslitelně spojené s historií Česka a Československa. Říká se, že je to naše rodinné stříbro (co na tom, že už to tak úplně „naše“ není). Škodovky každého českého motoristu provázely a provází od dětských let. Pro mnohé z nás to byl první vůz, který jsme řídili. Škodovka je zkrátka srdeční záležitost celého našeho národa. Hezký model škodovky udělá příznivci značky velikou radost. Může to být také vhodný dárek pro řidiče, který ve škodovce ročně najezdí tisíce kilometrů, nebo pamětníka, který za volantem škodovky strávil spousty let (snad bez nehody!).

Někteří motoristé se ke svému vozidlu chovají doslova jako k živému tvoru. Milují své auto jako nějakého domácího mazlíčka. Neustále ho leští, opečovávají a dopřávají mu jen ten nejlepší benzín a olej. Zmenšené modely aut různých značek si často pořizují právě takovíto majitelé skutečných „velkých“ vozů. Možná se řídí heslem:

Co v garáži, to na čestném místě v obýváku.

A právě tento typ lidí bude mít ze zmenšeného modelu jejich milovaného auta, co jim stojí před domem a říká pane, tu největší a nefalšovanou radost.

Je to zábavná hračka?

Hodnocení – z pohledu zaujatého fanouška značky Škoda auto

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky. Nakolik dokáže hračka dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.
★★★★★

Využití hračky

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce vrací, když už pro něj hračka není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 100%

RC autíčka Škoda

Když chcete něco speciální, s čím si může vydatně vyhrát otec i syn, s čím si užijete parádní jízdu, pořiďte si auto na dálkové ovládání. RC autíčka modelů aut značky Škoda asi nebudou tím nejvhodnějším RC autem na ztřeštěnou jízdu terénem ani nejspíše nebudou lámat rychlostní rekordy na asfaltovém okruhu, ale naprvní pohled připoutají pozornost svým vzhledem, který je pro všechny důvěrně známý.

1/4
120 l - modrá

120 l - modrá

za 1499 Kč na Mall.cz
RC model auta Škoda 120L z edice Retro cars v měřítku 1:14 s elektrickým pohonem, precizně zpracovanou karosérií, odpruženou přední nápravou a funkčním LED osvětlením. Model jezdí všemi směry při jízdě vpřed svítí přední světla a při jízdě vzad zadní světla. Model zaujme nejen malé řidiče ale i jejich tatínky.
Výrobce (značka): Škoda
2/4
120 l - požární ochrana

120 l - požární ochrana

za 1299 Kč na Mall.cz
RC model auta Škoda 120L z edice Retro cars v měřítku 1:14 s elektrickým pohonem, precizně zpracovanou karosérií, odpruženou přední nápravou a funkčním LED osvětlením. Model jezdí všemi směry při jízdě vpřed svítí přední světla a při jízdě vzad zadní světla. Model v dizajnu Požární Ochrany zaujme nejen malé řidiče ale i jejich tatínky.
Výrobce (značka): Škoda
3/4
120 l - bílá

120 l - bílá

za 1499 Kč na Mall.cz
RC model auta Škoda 120L z edice Retro cars v měřítku 1:14 s elektrickým pohonem, precizně zpracovanou karosérií, odpruženou přední nápravou a funkčním LED osvětlením. Model jezdí všemi směry při jízdě vpřed svítí přední světla a při jízdě vzad zadní světla. Model zaujme nejen malé řidiče ale i jejich tatínky.
Výrobce (značka): Škoda
4/4
120 l - veřejná bezpečnost

120 l - veřejná bezpečnost

za 1599 Kč na Mall.cz
RC model auta Škoda 120L z edice Retro cars v měřítku 1:14 s elektrickým pohonem, precizně zpracovanou karosérií, odpruženou přední nápravou a funkčním LED osvětlením. Model jezdí všemi směry při jízdě vpřed svítí přední světla a při jízdě vzad zadní světla. Model v dizajnu Veřejné Bezpečnosti zaujme nejen malé řidiče ale i jejich tatínky.
Výrobce (značka): Škoda

Stavebnice škodovek

Oproti hotovým replikám aut mají stavebnice autíček tu výhodu, že žádný jejich detail nemůže uniknout pozornosti. Stavitel stavebnice musí brát do rukou dílek po dílku, které navrhl konstruktér. Pečlivým okem si nejprve dílek prohlédnout a až pak umístit na správné místo skládanky. Tento postup však pochopitelně nezvládne každé dítě. Před koupí stavebnice se proto nezapomeňte seznámit s údajem, pro jak staré dítě je stavebnice určená.Většinou jde o skládačky od 5, 6 nebo 8 let.

1/7
24570 škoda fabia model 2019, 1:35, 77 k

24570 škoda fabia model 2019, 1:35, 77 k

za 250 Kč na Mraky hraček.cz
Cobi 24570 ŠKODA FABIA MODEL 2019, 1:35, 77 K Postavte si model Škoda Fabia z roku 2019 v měřítku 1:35. Balení obsahuje 77 kostek stavebnice. Vyrobeno pod licencí Škoda. Model v měřítku 1:35 po sestavení měří 11 cm na délku, 6,5 cm na šířku a 4 cm na výšku. Balení obsahuje 77 dílů. Věk: 8+ Počet dílků: 77 Měřítko: 1:35 Rozměry auta: 11 x 6,5 x 4 cm
Výrobce (značka): Cobi
2/7
Model Škoda Favorit 1:28

Model Škoda Favorit 1:28

za 119 Kč na Mraky hraček.cz
Sestavte si vlastní model auta Škoda Favorit v měřítku 1:28, který si můžete vystavit nebo si s ním hrát. Doporučuje se skládat pod dozorem rodičů. Škoda Favorit je osobní automobil nižší střední třídy, který se začal vyrábět v roce 1988. Poprvé byl představený ale už v roce 1987. Během výroby prošel 2x modernizací. V roce 1995 se ukončila produkce tohoto automobilu. Balení obsahuje: Stručnou historii modelu Doporučené barvy podle typu Samolepky včetně imatrikulačních znaků s popisem Návod na sestavení Technický popis reálného modelu   Vše je uvedené v češtině a angličtině. Součástí balení nejsou barvy a lepidlo. Vhodné pro děti od 8 let.   Počet dílů: 20 Délka: 13,5 cm Výška: 6,7 cm
Výrobce (značka): Směr
3/7
24579 škoda karoq, 1:35, 100 k

24579 škoda karoq, 1:35, 100 k

za 250 Kč na Mraky hraček.cz
Postavte si model Škody Karoq  z roku 2018 v měřítku 1:35. Model je vyroben pod licencí Škoda.   Parametry: materiál: plast měřítko: 1:35 počet dílků: 100  Vhodné pro děti od 5 let.
Výrobce (značka): Cobi
4/7
24573 škoda kodiaq vrs, 1:35, 98 k

24573 škoda kodiaq vrs, 1:35, 98 k

za 261 Kč na Mraky hraček.cz
Postavte si model Škody Kodiaq z roku 2017 v měřítku 1:35. Model je vyroben pod licencí Škoda.   Parametry: materiál: plast měřítko: 1:35 počet dílků: 98  Vhodné pro děti od 5 let.
Výrobce (značka): Cobi
5/7
Model Škoda Favorit Rallye 96 1:28

Model Škoda Favorit Rallye 96 1:28

za 119 Kč na Mraky hraček.cz
Směr Kliklak model Škoda Favorit Rallye 96 je plastová stavebnice modelu Škoda Favorit Rallye 96 v měřítku 1:28. V balení je připravena jako 20 samostatných dílků. Ty jdou sestavit pomocí systému Kliklak bez použití lepidla. Zhotovený model může malý konstruktér opatřit samolepkami, přesně tak, jak vypadaly ve skutečnosti. Balení obsahuje i technický popis reálného modelu. Je vhodný zejména pro chlapce i pro méně zkušené modeláře. Přednosti: rozvíjí zručnost nezávadný materiál český výrobek Měřítko: 1:28 Materiál: plast Počet dílů: 20 Rozměry modelu: 13,5 x 6,7 cm Země původu: ČR Nutno dokoupit: Barvy Ředidlo Štětce Směr Kliklak model Škoda Favorit Rallye 96  je vhodné pro děti od 8 let. Výrobní družstvo Směr,  je tradičním českým výrobcem hraček a výrobků z plastických hmot. Současné aktivity firmy jsou rozděleny do oblastí. Výroba a prodej hraček a polytechnických stavebnic. Výrobní a prodejní sortiment je vybírán s důrazem na výchovnou funkci hraček v oblasti rozvoje dovednosti a pozitivně kreativní. Dodávky plastových folií, odnosných tašek a sáčků. Folie k balení potravin i jiných výrobků, sypkých nebo tekutých, jsou dodávány s potiskem podle individuálního zadání zákazníka. Výroba plastových dílů a výrobků pro průmysl.
Výrobce (značka): Směr
6/7
Škoda fabia combi model 2019

Škoda fabia combi model 2019

za 299 Kč na Hračky 4kids.cz
Modrou Škodu Fabia si kluci mohou poskládat v měřítku 1:35, a to z 82 dílků. Tento model, stejně jako další modely COBI Factory SA jsou vyrobeny v ofociální licenci Škoda auto. Přednosti: kompatibilní s ostatními značkami rozvíjí manuální zručnost a jemnou motoriku Obsah balení: celkem 82 plastových dílků Vyberte dětem některou ze stavebnic Cobi! Vhodné pro děti od 5 let Počet dílků: 82 Měřítko: 1:35 Rozměry po sestavení: 12 x 6,5 x 4 cm Rozměry balení: 4,5 x 17 x 5 cm Země původu: EU
Výrobce (značka): Cobi
7/7
Škoda kodiaq

Škoda kodiaq

za 299 Kč na Hračky 4kids.cz
Oranžovou Škodu Kodiaq si kluci mohou poskládat v měřítku 1:35, a to z 98 dílků. Tento model, stejně jako další modely COBI Factory SA jsou vyrobeny v oficiální licenci Škoda auto. Přednosti: kompatibilní s ostatními značkami rozvíjí manuální zručnost a jemnou motoriku Obsah balení: celkem 98 plastových dílků Vyberte dětem některou ze stavebnic Cobi! Vhodné pro děti od 5 let Počet dílků: 98 Měřítko: 1:35 Rozměry po sestavení: 13 x 6,5 x 4,5 cm Rozměry balení: 4,5 x 17 x 5 cm Země původu: EU
Výrobce (značka): Cobi
doPohádky.cz | 23. 10. 2019, aktualizováno: 15. 11. 2019

Štítky: