Tip na Vánoční dárek: Lego City 4204 Důl

Pozoruhodná stavebnice ze série Lego City

Pokračujeme v našem seriálu tipů na Vánoční dárky pro naše ratolesti.

Jednoznačně nejprodávanější hračkou tohoto týdne byla stavebnice Lego City 4204 Důl. Proto si tuto hračku v krátkosti představíme, aby potenciální zájemce o koupi tohoto dárku pro své děti byl takříkajíc v obraze.

Lego City

Ukázka

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Ninjago 71741 zahrady v ninjago city

za 7999 Kč na Mall.cz
Připomeňte si drahocenné vzpomínky a oblíbené nindža hrdiny s výstavní sadou Zahrady v NINJAGO City. Propracovaný pětipatrový model ohromí každého fanouška světa NINJAGO. Stavebnice je také nabitá 19 minifigurkami, včetně všech nindžů a některých jejich spojenců. Poutavý model se bude také skvěle vyjímat na výstavce.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Friends 41429 letadlo heartlake city

za 1944 Kč na Conrad.cz
Název LEGO, logo LEGO, mini figurka, DUPLO, LEGENDS OF CHIMA, logo FRIENDS, logo MINIFIGURES, DIMENSIONS, MINDSTORMS, MIXELS, NINJAGO a NEXO KNIGHTS jsou ochranné známky společnosti LEGO Group. 2017 the LEGO Group.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60291 moderní rodinný dům

za 1169 Kč na Albi.cz
Vítejte v LEGO MY CITY v rodinném ekologickém domě se solárními panely a nabíjecí stanicí pro parádní elektromobil Octan-E. Vstupte dovnitř a objevte spoustu dobře vybavených pokojů, včetně kuchyně s přístrojem na smoothie a koupelny s toaletou, umyvadlem a sprchovým koutem. Venku můžete pěstovat zeleninu, koupat labradorského retrívra nebo si na silnici zahrát hokej.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60301 záchranářský teréňák do divočiny

za 949 Kč na Bambule.cz
Díky stavebnici Záchranářský teréňák do divočiny (60301) od LEGO City se děti mohou stát hrdiny všedního dne.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60214 hasičská vložka v restauraci burger

za 729 Kč na Conrad.cz
Pozor! Nevhodné pro děti do 3 let. Nebezpečí udušení drobnými součástkami! Název LEGO, logo LEGO, mini figurka, DUPLO, LEGENDS OF CHIMA, logo FRIENDS, logo MINIFIGURES, DIMENSIONS, MINDSTORMS, MIXELS, NINJAGO a NEXO KNIGHTS jsou ochranné známky společnosti LEGO Group. 2017 the LEGO Group.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60281 hasičský záchranný vrtulník

za 619 Kč na Bambule.cz
• Stavebnice Hasičský záchranný vrtulník (60281) je vhodná pro děti od 5 let, které milují požárnické modely, a pro fanoušky seriálu LEGO City Dobrodružství. • Co se ukrývá v krabici? Vše, co děti potřebují k sestavení vrtulníku, motorky, elektrárny a LEGO požáru, a k tomu navíc 3 minifigurky, včetně Clemmonse ze seriálu LEGO City Dobrodružství. • Děti mohou skládat LEGO plameny na sebe, pokud budou chtít postavit větší oheň. Vodní děla vrtulníku umožňují vystřelování dílků, které požár uhasí, a 3 zábavné minifigurky ze seriálu LEGO City Dobrodružství jsou inspirací pro celou řadu příběhů. • Úžasný tip na dárek pro jakoukoli příležitost. Požárnická sada přináší fanouškům LEGO City a tvořivým dětem od 5 let nekonečné hodiny zábavy. Vyžaduje pouze základní stavitelské dovednosti. • Po sestavení měří model hasičského vrtulníku přes 10 cm na výšku, 26 cm na délku a 9 cm na šířku.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60288 transport závodní buginy

za 419 Kč na Bambule.cz
• Dejte prostor dětské kreativitě díky této stavebnici s více modely. Darujte dětem vstupenku do vzrušujícího světa skvělých vozidel od LEGO City. • Co všechno najdete v krabici? Vše, co děti mohou potřebovat k sestavení modelu terénního SUV s přívěsem a sklápěcí rampou pro přepravu závodní buginy, a navíc 2 minifigurky a parádní doplňky. • Do terénního SUV se vejdou 2 minifigurky. S buginou mohou děti jezdit a zatáčet. Modely lze kombinovat s dalšími originálními LEGO stavebnicemi pro ještě více akce! • Transport závodní buginy (60288) od LEGO City představuje báječný dárek k Vánocům, narozeninám nebo jakékoliv jiné příležitosti pro kluky a holky od 5 let. • Sestavený model (včetně přívěsu s buginou) měří přes 7 cm na výšku, 30 cm na délku a 6 cm na šířku. • Mezi LEGO doplňky najdete závodní helmu, hasicí přístroj, klíč a kladivo.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Lego City Důl je, jak již samotný název napovídá, stavebnice dolu. Konkrétně se jedná o důl zlatý. Pokud znáte sérii stavebnic, které se označují Lego City, jistě víte, že jde o hračky určeny primárně pro kluky. Osobně si nemyslím, že to platí bezvýhradně. I dívky totiž mívají vášeň pro stroje a techniku, jen možná ne v tak statisticky velké míře jako chlapci. Nicméně právě s touto stavebnicí by si jistě i dívky vyhrály "do syta". Označit sérii Lego City jako hračky určené klukům je nejspíše především marketingový tah výrobce této hračky, aby posílil váhu své série stavebnic Lego pro holky, nic více. (O těchto stavebnicích pro holky ze série Lego Friend si naopak myslím, že kluky neosloví.)

Stavebnice Lego City Důl obsahují 748 kostiček a dílů a k tomu 4 malé figurky Lego panáčků. Spolu s dalšími stavebnicemi ze série City mohou vaše děti vytvořit celé město s mnoha zajímavými budovami (policejní stanice, hasičská zbrojnice) a do série patří například také Lego vlak.

Něco málo chci také napsat k tomu, proč mně osobně se Lego City Důl líbí o něco více než ostatní stavebnice Lego z této série. Zpracování je samozřejmě tradičně na velmi vysoké úrovni ve všech stavebnicích Lego. Návod bývá velmi srozumitelný a názorný. Ale jedna věc na Lego City Důl se mně fascinuje.

Myslím si, že stavebnice Lego City Důl v sobě ukrývá ještě jednu přidanou hodnotu. A sice to, že v naší finančně orientované době není vůbec od věci již od útlého mládí dětem vštěpovat vztah k takovým hodnotám, jakou je zlato. Dítě prostřednictvím této stavebnice pochopí, jak je důležitý a zároveň komplikovaný proces dobývání drahých surovin ze země. Získá ke zlatu vztah a dokáže později odlišit hodnotu jednotlivých surovin, které se dobývají ze země.

Stavebnici Lego samu osobě není samozřejmě potřeba nijak zvlášť představovat. Jde o hračku, která rozvíjí tvořivé schopnosti dětí, umožňuje dítěti naplno zapojit svou fantazii, ale zároveň mu poskytuje návod "jak věc správně udělat, postavit". Na tomto principu staví většina stavebnic, které jsou dostupné na trhu. Velkým rozdílem Lega oproti mnoha těmto podobným stavebnicím je ale kvalita zpracování. Lego je ve své třídě bezkonkurenční.

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 199 do 7999 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 900 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.


24. 11. 2012, aktualizovano 04. 10. 2021 Facebook icoE-mail ico
Štítky: