Tip na Vánoční dárek: Lego City 4204 Důl

Pozoruhodná stavebnice ze série Lego City

Pokračujeme v našem seriálu tipů na Vánoční dárky pro naše ratolesti.

Jednoznačně nejprodávanější hračkou tohoto týdne byla stavebnice Lego City 4204 Důl. Proto si tuto hračku v krátkosti představíme, aby potenciální zájemce o koupi tohoto dárku pro své děti byl takříkajíc v obraze.

Lego City

Ukázka

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

City 60266 oceánská průzkumná loď

za 2869 Kč na Hračky 4kids.cz
Oceánskou průzkumnou loď a helikoptéru si děti mohou sestavit ze 745 dílků. Poté se mohou pustit do dobrodružného pátrání na širém moři, a to po vzoru hrdiny TV seriálu Lego City Adventures Harlu Hubbsovi . Společně s týmem průzkumníků, velkým lodním jeřábem mohou spustit výzkumnou ponorku a odhalovat tajemství potopeného vraku. Pokud by se objevili v dosahu žraloci, je k dispozici i ochranná klec. Lodním jeřábem pak můžete spustit do moře klec pro pozorování žraloků nebo vypustit výzkumnou ponorku. Přednosti: kvalitní materiál skládání dílků podporuje jemnou motoriku a fantazii rozvíjí kreativitu, podporuje děti v herních dovednostech Vyberte dětem stavebnici Lego City! Vhodné pro děti od 7 let Počet dílků: 745
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City space port 60228 start vesmírné rakety

za 2149 Kč na Hračky 4kids.cz
Vesmírný raketoplán připravený pro odstartování si mohou děti postavit z 209 dílků, a to s velkým množstvím dopňků. Po sestavení mohou využít 2 astronauty, 2 vědce, ředitele a pozemního technika, a navíc figurku robota, společně s kosmickým vozítkem, vesmírný teleskop se skládacími solárními panely, lupou a jednokolejnou tratí se 2 vozy a několika zastávkami. Pro interaktivní hru lze využít kombinace s mobilem a aplikací City Explorers . S touto apkou děti snadno ovládnou startovací rampu, zažehnou motory a započnou vesmírnou misi. Aplikace LEGO® Life poskytuje přístup k intuitivnímu návodu na stavění PLUS s vizualizací staveb, včetně funkce přibližování, otáčení a speciálního režimu. Aplikace LEGO® Life na iOS nebo Android z app store je připravená pro stažení, optimálně po svolení zákonných zástupců. Obsah balení: celkem 837 dílků 6 minifigurek, figurka robota modulární vícestupňová raketa s kokpitem, tryskami a úložnými moduly jednokolejná trať se zastávkami u rakety, u výzkumné oblasti u řídicí věže kosmické vozítko s pohyblivým ramenem, které je novinkou pro červen 2019 řídicí věž s odnímatelným oknem, rozkládací funkcí a funkcí odpočítávání velkoplošná obrazovka pro odpočítávání a monitorování teleskopu startovací rampa s otevíracími rameny pro raketu a výzkumnou oblast dlaždice zdobená tajemným symbolem Obsažené doplňky: 2 geody, které jsou novinkou pro červen 2019 2 helmy s modrým hledím, lupa, skener, dlaždice s tajným symbolem kotoučová pila, klíč, mobilní telefon, 4 dílky vody a kamera oddělovač kostek Vyberte dětem kvalitní stavebnici Lego! Vhodné pro děti od 7 let Materiál: plast Počet dílů: 837 Rozměry: 48 x 6 x 28 cm Stojící raketa: 42 x 11 x 6 cm Vesmírný teleskop: 9 x 3 cm Kosmické vozítko: 5 x 9 x 7 cm Řídicí věž: 18 x 13 x 13 cm Startovací rampa : 24 x 12 x 12 cm Jendokolejka: 3 x 10 x 3 cm Trasa jednokolejky: 8 x 36 x 47 cm Země původu: EU
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60265 oceánská průzkumná základna

za 1449 Kč na Mall.cz
Ponořte se do hlubin za žralokem, rejnokem a týmem výzkumníků v oceánské průzkumné základně. Úžasná základna se skládá z obývacího, spacího a vědeckého modulu. Jednotlivé části se dají přeskládávat a najdete v nich vše, co budete potřebovat pro váš hlubinný průzkum, včetně ponorky, jeřábu a podvodního dronu. Dokonce nechybí ani kávovar! Před vstupem do ponorky musíte projít dekompresní komorou. Pak se odpojte od základny a vypravte se objevovat tajemství moře.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60203 lyžařský areál

za 1439 Kč na Mall.cz
Teple se obleč a vykroč do dne plného zábavy v lyžařském areálu. Otestuj své dovednosti na rampě ve snowparku nebo si hraj na to, že na velké obrazovce nad lyžařským obchodem sleduješ jiné snowboardisty, které právě živě natáčí z vrtulníku. Sleduj, jak záchranáři přiváží na sněžném skútru zraněného lyžaře. Postav si s přáteli sněhuláka a pak se zahřejte nějakým dobrým nápojem z vedlejšího stánku. Až se trochu zahřeješ, vydej se zas na svah a užij si spoustu zábavy.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Ninjago 71711 jayův kyberdrak

za 1399 Kč na Mall.cz
Vrhněte se na Jayově kyberdrakovi do epických a vzrušujících bitev jak ve světě Prime Empire, tak v městečku NINJAGO City. Přepněte toto úžasné stvoření do režimu útoku a palte z pružinových vystřelovačů. Spojte síly s digitální verzí Jaye a digitální verzí Nyi a zaútočte na jejich drakovi na nepřátele Unagamiho a jeho nohsledy Richieho a Hausnera. Musíte zvítězit a zmocnit se žlutého speciálního meče key-tana!
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Friends 41446 veterinární klinika v městečku

za 892 Kč na Bambule.cz
„Usadili se vám doma malí veterináři a milovníci zvířat? Jejich hry jsou plné péče o čtyřnohé kamarády, a proto by jim neměla chybět opravdová veterinární klinika z Heartlake City. O všechna nemocná zvířata se starají Donna a Mia, léčí je a následně jim pomáhají zpět do života. V LEGO Friends veterinární klinice se děti ponoří do her, které v nich probudí a prohloubí lásku ke zvířatům a kdo ví, třeba z nich jednou budou veterináři. LEGO veterina právě začíná a záleží jen na vás, jestli stihnete zachránit želvu přecházející nebezpečnou cestu, uzdravit pejskovi pochroumanou tlapku nebo vyléčit nemocné koťátko.“ „• Potěšte milovníky zvířat bohatou sadou, která je zárukou spousty příběhů a zachráněných zvířecích životů. • Stavebnice Veterinární klinika v městečku Heartlake obsahuje celkem 8 postav: 3 minipanenky a figurky vodicího psa, koně se sedlem, kotě, štěně a želví mládě. • Krásný dárek s 65 dílky pro děti od 6 let.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60214 záchrana burgrárny - city 60214 záchrana burgrárny

za 799 Kč na Bambule.cz
• Obsahuje 3 LEGO City minifigurky: 2 hasiče a šéfkuchaře z burgrárny. • Nabízí hasičský vůz s kabinou pro minifigurku, 2 úložnými prostory, rotující zadní částí a vodním dělem s funkcí „stříkání vody“, které vyjde v lednu 2019, a navíc i motorku. • Obsahuje budovu burgrárny s cedulí, posuvným obslužným okýnkem a odpadkovým košem. • Příslušenství zahrnuje požárnickou sekeru, která vyjde v lednu 2019, 2 přilby s otevíracím hledím, kyslíkovou bombu, odpadkový koš, motocyklovou helmu, malý hasicí přístroj a 5 sestavitelných dílků ohně. • Postav jeden nebo všechny dílky plamenů na ceduli burger baru a koš a bojuj s malým ohněm nebo zuřícím infernem! • Otoč zadní část hasičského vozu a zmáčkni měchy na vodním děle, abys vystřelil dílky vody a porazil plameny. • Burgrárna s cedulí měří přes 17 cm na výšku, 12 cm na šířku a 6 cm do hloubky. • Hasičský vůz se zataženým vodním dělem měří přes 8 cm na výšku, 15 cm na délku a 6 cm na šířku.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Lego City Důl je, jak již samotný název napovídá, stavebnice dolu. Konkrétně se jedná o důl zlatý. Pokud znáte sérii stavebnic, které se označují Lego City, jistě víte, že jde o hračky určeny primárně pro kluky. Osobně si nemyslím, že to platí bezvýhradně. I dívky totiž mívají vášeň pro stroje a techniku, jen možná ne v tak statisticky velké míře jako chlapci. Nicméně právě s touto stavebnicí by si jistě i dívky vyhrály "do syta". Označit sérii Lego City jako hračky určené klukům je nejspíše především marketingový tah výrobce této hračky, aby posílil váhu své série stavebnic Lego pro holky, nic více. (O těchto stavebnicích pro holky ze série Lego Friend si naopak myslím, že kluky neosloví.)

Stavebnice Lego City Důl obsahují 748 kostiček a dílů a k tomu 4 malé figurky Lego panáčků. Spolu s dalšími stavebnicemi ze série City mohou vaše děti vytvořit celé město s mnoha zajímavými budovami (policejní stanice, hasičská zbrojnice) a do série patří například také Lego vlak.

Něco málo chci také napsat k tomu, proč mně osobně se Lego City Důl líbí o něco více než ostatní stavebnice Lego z této série. Zpracování je samozřejmě tradičně na velmi vysoké úrovni ve všech stavebnicích Lego. Návod bývá velmi srozumitelný a názorný. Ale jedna věc na Lego City Důl se mně fascinuje.

Myslím si, že stavebnice Lego City Důl v sobě ukrývá ještě jednu přidanou hodnotu. A sice to, že v naší finančně orientované době není vůbec od věci již od útlého mládí dětem vštěpovat vztah k takovým hodnotám, jakou je zlato. Dítě prostřednictvím této stavebnice pochopí, jak je důležitý a zároveň komplikovaný proces dobývání drahých surovin ze země. Získá ke zlatu vztah a dokáže později odlišit hodnotu jednotlivých surovin, které se dobývají ze země.

Stavebnici Lego samu osobě není samozřejmě potřeba nijak zvlášť představovat. Jde o hračku, která rozvíjí tvořivé schopnosti dětí, umožňuje dítěti naplno zapojit svou fantazii, ale zároveň mu poskytuje návod "jak věc správně udělat, postavit". Na tomto principu staví většina stavebnic, které jsou dostupné na trhu. Velkým rozdílem Lega oproti mnoha těmto podobným stavebnicím je ale kvalita zpracování. Lego je ve své třídě bezkonkurenční.

24. 11. 2012, aktualizovano 01. 05. 2021 Facebook ico E-mail ico