Vkládačky a vkládací hračky pro nejmenší

Vkládat něco někam je obrovská zábava. Přinejmenším pro malinké děti, které se teprve učí ovládat své tělíčko. Vkládací hračky navíc zlepšují jemnou motoriku dítěte.

VKLDÁDAČKA

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Fisher-Price Hudební autíčko vkládačka GFY41

Nalož si plné auto zábavy. Vaše děťátko zažije spoustu zábavy s tímto autíčkem, které mu umožní třídit, naplňovat a opět vysypávat tvary za doprovodu rozmanitých zvuků. Je přizpůsobené malým dětským ručkám, které se snaží neustále něco uchopit a přenést.
Výrobce (značka): Fisher Price
za 749 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Vkládací puzzle zvířátka z jungle se zvuky

Dřevěná vkládací zvířátka z jungle se vkládají do příslušného otvoru na desce. Ta má tvar stromu o velikosti 29 × 21 × 1,5 cm a po zmáčknutí vydávají zvuk. Každý dílek má úchytku pro snadné držení.
Výrobce (značka): Djeco
za 710 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Tahačka šnek s vkládacími geometrickými tvary

Hape Tahačka šnek s vkládacími geometrickými tvary Dřevěný šnek na kolečkách , kterého si děti mohou tahat na šnůrce jako klasického kačera. Šneček je ale zároveň vkládačkou pěti tvarů, ty mohou děti vkládat do tří různých otvorů. Tato hračka patří mezi ty, které získaly ocenění. Přednosti: napomáhá trénovat jemnou motoriku cvičí koordinaci ruky a očí Kupte dětem šnečka s vkládáním! Vhodné pro děti od 12 měsíců Materiál: dřevo Rozměry: 30,1 x 11,2 x 18,6 cm
Výrobce (značka): Hape
za 689 Kč na Hračky 4kids.cz
Do obchodu

Domeček vkládačka 19 cm edukační na baterie se světlem a zvukem

Plastový domeček o velikosti 19 cm funguje zejména jako vkládačka různých tvarů a je tak ideální k procvičení jemné motoriky těch nejmenších dětí. Také hraje různé melodie, vydává zvuky a svítí, čímž každou hru udělá ještě zábavnější.
Výrobce (značka): Mikro Hračky
za 619 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Hudební autíčko vkládačka

Nalož si plné auto zábavy s hračkou Fisher-Price® Hudební autíčko vkládačka! Vaše děťátko zažije spoustu zábavy s tímto autíčkem, které mu umožní třídit, naplňovat a opět vysypávat tvary za doprovodu rozmanitých zvuků. Je perfektně přizpůsobené malým dětským ručkám, které se snaží neustále něco uchopit a přenést. A zatímco se vaše děťátko vyvíjí a roste, odmění jeho první krůčky vzrušujícími barevnými světly, hudbou a zvuky aut! Autíčko pomáhá v rozvoji koordinace, kdy se vaše děťátko snaží nejdříve opatrně přidržovat a vzápětí jej zkušeně táhne za sebou. Hra na třídění zase rozvijí klasifikační dovednosti, když se vaše děťátko snaží přiřadit barevné tvary k příslušným otvorům.
Výrobce (značka): Fisher Price
za 599 Kč na Mraky hraček.cz
Do obchodu

Domeček vkládačka, modrá

Domeček Cotoons je plný překvapení. Dítě se učí rozpoznávat tvary (musí přiřadit správný klíč do správných dveří) a barvy. Čtyři barevné postavičky Cotoons pak ještě více rozvíjí představivost.
Výrobce (značka): Cotoons
za 549 Kč na Mall.cz
Do obchodu

Už od miminka nebo batolete si nejmenší děti rády hrají. Hraním se učí a rozvíjejí své schopnosti. Je proto důležité, aby děti již od narození byly obklopené vhodnými hračkami. A mezi takové hračky, které děti zabaví a zároveň jim pomáhají cvičit jemnou motoriku patří tzv. vkládačky.

Co je to vkládačka?

Vkládačka, to není jen jeden jediný typ hraček, ale řekněme, že je to skupina hracích pomůcek a předmětů, které slouží k podobnému účelu. Jde tedy o různorodé hračky, jejichž společným principem je to, že se dají všelijak někam vkládat nebo něčím prostrkovat. Mezi vkládačkami najdeme rozmanité skládačky, autíčka s dírkami na prostrkování kostiček, domečky s otvory, kostky s vkládací podložkou, kostky, do kterých se vkládají různě tvarované kostičky, nebo např. velké dřevěné puzzle.

Kromě posilování jemné motoriky se díky vkládacím hračkám děti snadno seznámí se základními geometrickými tvary, např. kostkou (krychlí), koulí (kuličkou), válcem (komínek), hvězdičkou, trojúhelníkem, půlkruhem (měsíček) aj. - zkrátka podle toho, jaké hrací prvky v té které hračce slouží k prostrkování nebo ke vkládání.

Vkládací hračky jsou ze své podstaty hračky interaktivní. Některé z nich proto využívají i modernější technologie a nabízejí např. zvukovou nebo světelnou odezvu: po stisknutí určitého tlačítka třeba zahrají hezkou písničku, zablikají apod. Vytvářejí tedy spousty podnětů, na které dítě reaguje. Což je moc dobře. Protože díky podnětům se nemotorný človíček stává šikovným člověkem.

Komu koupit vkládačku?

Hračka je vhodná pro:
  • kluky
  • holky
Věk dítěte:
  • cca od 6-12 měsíců v závislosti na konkrétní hračce

Je to zábavná hračka?

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 93%

06. 10. 2020, aktualizovano 12. 10. 2020 Facebook ico E-mail ico