Vkládačky a vkládací hračky pro nejmenší
Vkládat něco někam je obrovská zábava. Přinejmenším pro malinké děti, které se teprve učí ovládat své tělíčko. Vkládací hračky navíc zlepšují jemnou motoriku dítěte.
VKLDÁDAČKA
Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).
Vkládačka piknikový košík prasátko peppa
Výrobce (značka): Halsal
Fisher-Price Hudební autíčko vkládačka GFY41
Výrobce (značka): Fisher Price
Geometrická vkládačka
Výrobce (značka): Plan Toys
Hudební autíčko vkládačka
Výrobce (značka): Fisher Price
Otočná vkládačka
Výrobce (značka): Weina
Tahačka šnek s vkládacími geometrickými
Výrobce (značka): Hape
Vkládací puzzle zvířátka z jungle se zvuky
Výrobce (značka): Djeco
Už od miminka nebo batolete si nejmenší děti rády hrají. Hraním se učí a rozvíjejí své schopnosti. Je proto důležité, aby děti již od narození byly obklopené vhodnými hračkami. A mezi takové hračky, které děti zabaví a zároveň jim pomáhají cvičit jemnou motoriku patří tzv. vkládačky.
Co je to vkládačka?
Vkládačka, to není jen jeden jediný typ hraček, ale řekněme, že je to skupina hracích pomůcek a předmětů, které slouží k podobnému účelu. Jde tedy o různorodé hračky, jejichž společným principem je to, že se dají všelijak někam vkládat nebo něčím prostrkovat. Mezi vkládačkami najdeme rozmanité skládačky, autíčka s dírkami na prostrkování kostiček, domečky s otvory, kostky s vkládací podložkou, kostky, do kterých se vkládají různě tvarované kostičky, nebo např. velké dřevěné puzzle.
Kromě posilování jemné motoriky se díky vkládacím hračkám děti snadno seznámí se základními geometrickými tvary, např. kostkou (krychlí), koulí (kuličkou), válcem (komínek), hvězdičkou, trojúhelníkem, půlkruhem (měsíček) aj. - zkrátka podle toho, jaké hrací prvky v té které hračce slouží k prostrkování nebo ke vkládání.
Vkládací hračky jsou ze své podstaty hračky interaktivní. Některé z nich proto využívají i modernější technologie a nabízejí např. zvukovou nebo světelnou odezvu: po stisknutí určitého tlačítka třeba zahrají hezkou písničku, zablikají apod. Vytvářejí tedy spousty podnětů, na které dítě reaguje. Což je moc dobře. Protože díky podnětům se nemotorný človíček stává šikovným člověkem.
Komu koupit vkládačku?
- kluky
- holky
- cca od 6-12 měsíců v závislosti na konkrétní hračce
Je to zábavná hračka?
Hodnocení
Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.
Prvotní nadšení
Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.
Doba strávená s hračkou (hrou)
Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.
Využití hračky (hry)
Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.