Výroba mýdel – kreativní sada pro děti

Kreativní hračka pro děti
Do Pohádky.cz | 22. 01. 2016, aktualizováno: 16. 09. 2019

Je měsíc po Vánocích a z hraček, které děti našly od Ježíška pod stromečkem, mám opravdu radost (a obě moje děti taky). Nemám ráda, když dítě dostane hračku, s kterou se baví chvilku a kterou pak hodí do kouta a už ho nezajímá. Letos se dárky Ježíškovi opravdu povedly – většina z nich byly interaktivní hračky, kreativní sady, věci potřebné k vyrábění (třeba tavicí pistole :-)) apod. A tak si můžou vyhrát nejen děti, ale taky my dospělí.

Deti Art Výroba Mýdel - Květiny
Deti Art Výroba Mýdel - Květiny…
za 253 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Deti Art Výroba Mýdel - Smajlíci
Deti Art Výroba Mýdel - Smajlíci…
za 255 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Deti Art Výroba Mýdel - Zvířata
Deti Art Výroba Mýdel - Zvířata…
za 243 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Výroba mýdel - Smajlíci
Výroba mýdel - Smajlíci…
za 199 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Výroba mýdel - Transport
Výroba mýdel - Transport…
za 199 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Lamps Velká Výroba Mýdel 27V1
Lamps Velká Výroba Mýdel 27V1…
za 799 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Deti Art Výroba Mýdel - Transport
Deti Art Výroba Mýdel - Transport…
za 249 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Deti Art Výroba Mýdel - Nebe
Deti Art Výroba Mýdel - Nebe…
za 253 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Výroba mýdel - Zvířata
Výroba mýdel - Zvířata…
za 199 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Výroba mýdel - Květiny
Výroba mýdel - Květiny…
za 199 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu
Deti Art Výroba Mýdel - Moře
Deti Art Výroba Mýdel - Moře…
za 201 Kč na Mall.cz
Ukázat na webu
Výroba mýdel - Nebe
Výroba mýdel - Nebe…
za 199 Kč na Mraky hraček.cz
Ukázat na webu

Mým dnešním tipem na bezvadný dárek pro děti je Výroba mýdel (podmořský život) - kreativní sada pro děti. Moje dcera je z této mýdlové laboratoř zcela unešená. V mýdlech se koupeme bezmála měsíc celá rodina a vypadá to, že budeme mýdly obdarovávat (rozuměj: zásobovat) i příbuzné. 

S kreativní sadou Výroba mýdel si můžete vyrobit mýdla různých tvarů, vůní a barev. Barvy mohou být syté a pestré, ale i v jemných odstínech, vůně výrazné, ale i jemné. Záleží jen na množství barviva a vůně, které použijete. S touto sadou si vytvoříte opravdová mýdla vhodná na mytí nebo jako ozdobu do koupelny.

Součástí kreativní sady Výroba mýdel je i obrázkový návod, který je velmi jednoduchý, ale jednotlivé kroky je doporučené praktikovat pod dohledem dospělého nebo dospívajícího sourozence. Na krabici je uvedeno, že hračka je vhodná pro děti od 5 let, ovšem pod dohledem dospělé osoby (sada obsahuje tekuté barvivo, které může poničit textil nebo nábytek).

Co kreativní sada Výroba mýdel obsahuje

Dětská kreativní sada pro výrobu mýdla obsahuje kromě průsvitného mýdlového základu – 200 gr také 3 x tekuté barvivo (žluté, modré, červené), 2 x tekuté aroma (maliny, květiny), třpytky, formičky s motivem podmořského a mořského života (delfín, hvězdice, krab, mušle) a nádoby pro přípravu mýdel (misku pro rozpuštění a rozmíchání, kterou je možno použít v mikrovlnné troubě), 3x tyčinka na promíchávání, ochranné rukavice a bezpečnostní pokyny. Z jedné sady lze vyrobit 8–12 mýdel.

Návod

Jednoduchý návod v kostce: Nejprve vložíte kostky čistého mýdlového základu do plastové nádoby a necháte je rozpustit v mikrovlnné troubě. Pak se přidá barvivo a vůně, tekutina se nalije do formiček na mýdlo. Mýdlo se nechá při pokojové teplotě ztuhnout. Až zaschne, může se z formiček vyloupnout. Opravdu na tom není nic složitého a zvládne to opravdu každý.

Materiál je bezpečný a netoxický

Co by vás ještě mohlo zajímat: Součásti sady nejsou nebezpečné a toxické. Neměly by se jíst. Sada neobsahuje alergeny, jako jsou vejce a mléko, ale přesto mohou způsobit u citlivých jedinců alergie. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že dcera si vyrábí mýdla dost často, jíst je zatím nezkoušela, a to ji doufám ani v těch jejích pěti letech nenapadne, a žádná vyrážka ani jiná alergie se zatím neukázala. Takže za mě tuto kreativní sadu jednoznačně doporučuju.

O autorovi

Na přípravě tohoto článků se podílelo vícero autorů. Do konečné podoby převedl Lukáš Přeček.
Výroba mýdel – kreativní sada pro děti
Výroba mýdel – kreativní sada pro děti