Famfrpálový zápas v Bradavicích

Obrázek Famfrpálový zápas v Bradavicích

Příběh o jednom famfrpálovém utkání v Bradavicích. Podaří se Harrymu Potterovi chytit zlatonku? Zvítězí jeho tým? Bude mít Nebelvír důvod slavit?

  • ⌚ 2 min. (3 min. čtení nahlas)
  • velikost textu

Byla sobota a všichni z Bradavického hradu si povídali o dnešním zápase a sázeli si na jeho výsledek. Harry, Ron a Hermiona šli z nebelvírské společenské místnosti na snídani a také se bavili o famfrpálu. Harryho dnes čekal důležitý zápas. Nebelvír proti Zmijozelu.

Došli do Velké síně, Ron si rychle sedl na lavici a začal se cpát kuřecími stehýnky. Harry s Hermionou se usadili každý z jedné strany vedle Rona. Harry si vzal dva tousty a Hermiona si dnes dala ovesnou kaši. Uprostřed snídaně přilétla soví pošta. Hermioně jako obvykle přišel Denní věštec.

„Píšou tam něco zajímavého?“ zeptal se Harry.

„Ani ne,“ odpověděla Hermiona.

Když všichni tři dojedli a zvedali se od stolu, Hermiona s Ronem popřáli Harrymu hodně štěstí do zápasu.

Hermiona s Ronem zamířili na tribunu a Harry pospíchal do famfrpálového stanu.

Harry se pozdravil s ostatními hráči a začal se převlékat. Po pár minutách vyšli všichni společně na hřiště. Madam Hoochová tam už čekala a když přišli, zavelela: „Kapitáni podejte si ruce!“

Zápas začal. Všichni hráči vzlétli na košťatech a madam Hoochová vypustila potlouky a vyhodila do vzduchu camrál.

Harry Potter vylétl vysoko do oblak. Kroužil nad hřištěm a díval se po zlatonce. Zápas byl vyrovnaný. Hra se přenášela ze strany na stranu. Hráči se snažili ze všech sil. Diváci nadšeně jásali.

Po hodině hry vedl Nebelvír nad Zmijozelem o sto bodů. A v tom Harry spatřil zlatonku. Vrhl se střemhlav za ní. Přestal vnímat komentátora Leeho Jordana. Málem ho trefil potlouk, ale George ho naštěstí včas odrazil. Harry letěl dál.

Draco Malfoy, zmijozelský chytač, pronásledoval Harryho a chtěl ho předletět. K polapení zlatonky scházelo už jenom pár centimetrů. Když v tom Harry natáhl ruku a zlatonku chytil.

Utkání tím bylo ukončeno. Komentátor Lee Jordan hlásil: „Harry Potter chytil zlatonku, Nebelvír vítězí!

- konec -

Text a foto: Bája | 14. 10. 2020 Facebook ico E-mail ico

FAMFRPÁL

Ukázka zboží, které se dá koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Harry potter: koště

za 589 Kč na Mall.cz
Každý fanoušek Harryho Pottera zná každý detail knihy či filmu a ví, co Harrymu pomohlo chytit neposednou zlatonku a vyhrát tak zápasy ve Famfrpálu. Bylo to právě jeho koště – Nimbus 2000, které mu darovala profesorka McGonagallová po doporučení do farmfrpálového týmu Nebelvíru na pozici chytače.
Výrobce (značka): Rubie's
Do obchodu

Hp zlatonka

za 419 Kč na Mall.cz
Skvělý 3D kovový model Zlatonka z kolekce Harry Potter. Jednotlivé části modelů jsou vyřezané laserem pro ještě větší přesnost. K sestavení nepotřebujete žádné lepidlo, a přesto vás výsledek ohromí.
Výrobce (značka): Metal Earth
Do obchodu

Puzzle harry potter: famfrpál 1000 dílků

za 269 Kč na Mall.cz
Ponořte se do světa Harryho Pottera s tímto krásně ilustrovaným puzzlem. Díky těmto úžasným puzzlím se ocitnete uprostřed zápasu ve Famfrpálu. Složení všech 1000 dílků do jednoho obrázku je skutečná výzva pro každého fanouška!
Výrobce (značka): Winning Moves
Do obchodu

Harry potter: zlatonka

za 229 Kč na Mall.cz
Populární zlatonka, kterou chytil Harry Potter a vyhrál tak famrfpálový zápas pro Nebelvír. Famfrpál je úžasný kouzelnický sport z knih o Harry Potterovi od J. K. Rowlingové. Hraje se na létajících košťatech, přičemž zápas je ukončen právě chycením zlatonky.
Výrobce (značka): Rubie's
Do obchodu