Famfrpálový zápas v Bradavicích

Příběh o jednom famfrpálovém utkání v Bradavicích. Podaří se Harrymu Potterovi chytit zlatonku? Zvítězí jeho tým? Bude mít Nebelvír důvod slavit?

Obrázek Famfrpálový zápas v Bradavicích
  • ⌚ 2 min. (3 min. čtení nahlas)
  • velikost textu

Byla sobota a všichni z Bradavického hradu si povídali o dnešním zápase a sázeli si na jeho výsledek. Harry, Ron a Hermiona šli z nebelvírské společenské místnosti na snídani a také se bavili o famfrpálu. Harryho dnes čekal důležitý zápas. Nebelvír proti Zmijozelu.

Došli do Velké síně, Ron si rychle sedl na lavici a začal se cpát kuřecími stehýnky. Harry s Hermionou se usadili každý z jedné strany vedle Rona. Harry si vzal dva tousty a Hermiona si dnes dala ovesnou kaši. Uprostřed snídaně přilétla soví pošta. Hermioně jako obvykle přišel Denní věštec.

„Píšou tam něco zajímavého?“ zeptal se Harry.

„Ani ne,“ odpověděla Hermiona.

Když všichni tři dojedli a zvedali se od stolu, Hermiona s Ronem popřáli Harrymu hodně štěstí do zápasu.

Hermiona s Ronem zamířili na tribunu a Harry pospíchal do famfrpálového stanu.

Harry se pozdravil s ostatními hráči a začal se převlékat. Po pár minutách vyšli všichni společně na hřiště. Madam Hoochová tam už čekala a když přišli, zavelela: „Kapitáni podejte si ruce!“

Zápas začal. Všichni hráči vzlétli na košťatech a madam Hoochová vypustila potlouky a vyhodila do vzduchu camrál.

Harry Potter vylétl vysoko do oblak. Kroužil nad hřištěm a díval se po zlatonce. Zápas byl vyrovnaný. Hra se přenášela ze strany na stranu. Hráči se snažili ze všech sil. Diváci nadšeně jásali.

Po hodině hry vedl Nebelvír nad Zmijozelem o sto bodů. A v tom Harry spatřil zlatonku. Vrhl se střemhlav za ní. Přestal vnímat komentátora Leeho Jordana. Málem ho trefil potlouk, ale George ho naštěstí včas odrazil. Harry letěl dál.

Draco Malfoy, zmijozelský chytač, pronásledoval Harryho a chtěl ho předletět. K polapení zlatonky scházelo už jenom pár centimetrů. Když v tom Harry natáhl ruku a zlatonku chytil.

Utkání tím bylo ukončeno. Komentátor Lee Jordan hlásil: „Harry Potter chytil zlatonku, Nebelvír vítězí!

- konec -

HRAČKY HARRY POTTER & FAMFRPÁL

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Pop moment: harry potter vs. voldemort

za 999 Kč na Mall.cz
Sběratelské figurky Funko POP Moment: Harry Potter vs. Voldemort ze série populárních vinylových figurek Funko POP! Ikonická scéna, kdy poprvé Harry Potter změřil své síly v souboji s Lordem Voldemortem. Posbírej celou sérii, nebo si vyber figurky a hraj si podle své fantazie. Světově známé figurky Funko POP jsou krásným dárkem nejen pro fanoušky.
Výrobce (značka): Funko
Do obchodu

Harry potter hermiona panenka

za 749 Kč na Mall.cz
Nech se vtáhnout do světa čar a kouzel a vydej se s touto panenkou na strhující cestu za dobrodružstvím, protože právě teď nastává čas, aby se Harry Potter a jeho přátelé vrátili do Bradavic a ty můžeš spolu s nimi!
Výrobce (značka): Mattel
Do obchodu

Zápisník tom riddle

za 439 Kč na Hračky 4kids.cz
Zápisník , který zajisté potěší fanoušky Harry Pottera. Kouzelným inkoustem mohou zapisovat různé zážitky a tajemství do tohoto koženého zápisníku. Písmo bude čitelné pouze pro vlastníka kouzelné hůlky s UV světlem. Hůlku mohou malí kouzelníci připnout na notes jako klíčenku a mít ji tak kdekoliv po ruce. Kupte dětem notes Harry Pottera! Vhodné pro děti od 6 let Rozměr: 13 x 21 cm Baterie: 3 x LR41 1,5V (součást balení)
Výrobce (značka): Epee
Do obchodu

Hp doupě

za 419 Kč na Mall.cz
Skvělý 3D kovový model Metal Earth – Doupě z kolekce Harry Potter. Jednotlivé části modelů jsou vyřezané laserem pro ještě větší přesnost. K sestavení nepotřebujete žádné lepidlo, a přesto vás výsledek ohromí.
Výrobce (značka): Metal Earth
Do obchodu

Harry potter: doplňky

za 379 Kč na Mall.cz
Kdo by neznal slavného Harryho Pottera, mladého kouzelníka z přístěnku pod schody? K Harrymu neodmyslitelně patří kromě jeho jizvy ve tvaru blesku také černé kulaté brýle a jeho kouzelná hůlka, která mu mnohokrát zachránila život.
Výrobce (značka): Rubie's
Do obchodu

Puzzle 165179 harry potter 1000 dílků

za 279 Kč na Mall.cz
Zažijte nesrovnatelnou zábavu při skládání vysoce kvalitního puzzle s motivem z filmu Harry Potter a Vězeň z Azkabanu od společnosti Ravensburger. Puzzle obsahují 1000 dílků, ze kterých sestavíte obrázek všech důležitých prvků z filmu. Jedinečné dílky puzzle do sebe perfektně zapadají.
Výrobce (značka): Ravensburger
Do obchodu

Puzzle harry potter: velká síň 1000 dílků

za 249 Kč na Mall.cz
Ponořte se do světa Harryho Pottera s tímto krásně ilustrovaným puzzlem. Díky těmto úžasným puzzlím se ocitnete přímo uprostřed Velké síně v Bradavicích. Složení všech 1000 dílků do jednoho obrázku je skutečná výzva pro každého fanouška!
Výrobce (značka): Winning Moves
Do obchodu
Text a foto: Bája | 14. 10. 2020 Facebook icoE-mail ico
Štítky: